Další těžký zápas čeká Draky doma proti Valašskému Meziříčí

Další těžký zápas čeká Draky doma proti Valašskému Meziříčí

Jaroslav Svoboda, pátek 1.11.2019
Jen dvě domácí utkání odehrají šumperští hokejisté na své ledové ploše během listopadu. To první proti Valašskému Meziříčí v sobotu 2. listopadu, to druhé pak až za tři týdny, kdy přijedou do Šumperku hráči Moravských Budějovic. Pro šumperské příznivce tak bude listopad měsícem půstu, značně netradičního v rámci mistrovských sezón. Na dvě domácí utkání tak připadá hned pět startů Draků na půdě soupeře. Šumperk do této náročné série vstoupí z prvního místa v tabulce, navíc s vizitkou neporaženého celku z ledových ploch soupeřů. Na druhou stranu hned úvodní listopadový duel bude velice náročný. Na sever Moravy dorazí Bobři z Valašského Meziříčí, aktuálně třetí tým ligové tabulky. Těžký duel se silným soupeřem odstartuje v sobotu 2. listopadu v 17:00 ve ŠKODA Aréně Šumperk.

Bitva o velmi cenné tři body

Přesně tak. Havlíčkův Brod nadále dýchá Drakům na záda, nicméně v sobotu 2. listopadu bude odpočívat, má volný los. Právě první dva týmy postoupí pro playoff přímo do semifinále, zatímco celky na třetím až šestém místě budou muset do čtvrtfinále. A na třetí místo mají Draci v tuto chvíli náskok sedmi bodů, v případě plného vítězství s Valašským Meziříčím by se tedy odstup zvýšil již na 10 bodů!

V prvním vzájemném utkání ve Valašském Meziříčí zvítězili svěřenci Martina Janečka po tuhém boji 3:2, když na Vachutkův gól navázali Gewiese s Antonovovem a ani pozdní snížení Petra Dvořáka už domácím na bodový zisk nestačila.

Valašské Meziříčí se v poslední době prezentuje velmi dobrou formou a z posledních sedmi zápasů ztratili Bobři pouze jedinkrát body - v Havlíčkově Brodě. Jinak si poradili s kompletním zbytkem celého startovního pole naší skupiny. Od vzájemného duelu tak mají Valaši bilanci šesti výher a jedné prohry se skóre 33:17. I proto se Bobři katapultovali na třetí místo v tabulce.

V posledním kole pak Valaši porazili Nový Jičín, byť v utkání prohrávali po brankách Poruby a Paličky 0:2. Pak se však dvakrát trefil Seidler a stejně jako proti Drakům tak i v Novém Jičíně se v závěru duelu trefil Dvořák. Jeho gól v čase 58:20 však znamenal pozdní sběr bodů.

Valaši bez Brunce, Draci kompletní

Trenér soupeře Jiří Weintritt starší postrádá od začátku sezóny zraněného Tomáše Brunce. V sestavě však nechybí obránci Jakub Ďurkáč a Michal Žák, který se v létě snažil prosadit do kádru Draků, a exšumperští útočníci Ondřej Martiník a Michal Romančík.

Draci by měli nastoupit do zápasu v kompletní palbě, do branky by měl zamířit Michal Wanecki. Trenér Martin Janeček se rozhodl v minulém kole změnit rytmus střídání brankářů v zápasech právě proto, aby proti soupeřům stál nyní ten z dvojice Wanecki-Peksa, který první vzájemný duel nechytal.

Zbývající program kola

SKUPINA SEVER: Nová Paka - Dvůr Králové nad Labem (17:00), Most - Bílina (17:30), Trutnov - Děčín a Jablonec nad Nisou - Vrchlabí (oba 18:00).
SKUPINA STŘED: České Budějovice - Kobra Praha, Příbram - Klatovy, China Golden Dragon - Příbram a Kolín - Tábor (vše 18:00)
SKUPINA VÝCHOD: Moravské Budějovice – Kopřivnice, Hodonín – Nový Jičín (oba 17:00) a Žďár nad Sázavou – Opava (17:30). Havlíčkův Brod volno.

INFORMACE O UTKÁNÍ

DRACI PARS ŠUMPERK - HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
datum: 2. listopadu 2019 v 17:00
ŠKODA Aréna Šumperk

vstupenky: 70 Kč
textový online přenos: www.onlajny.com
komentovaný přenos na YouTube: www.youtube.com/dracisumperk
rozhodčí: Michal Novák – Martin Konvička, Michael Hranoš

Foto: Věra Václavková