Vychytaná nula je jen třešničkou na dortu, hlásal MICHAL WANECKI po utkání s Bobry

Vychytaná nula je jen třešničkou na dortu, hlásal MICHAL WANECKI po utkání s Bobry

Jaroslav Svoboda, pondělí 4.11.2019
Ve čtrnáctém utkání sezóny se Draci dočkali. V takřka polovině zápasů předtím dokázali šumperští hokejisté inkasovat pouze jediný gól v zápase, ale až doma proti Valašskému Meziříčí zavřeli klec. Paradoxně v duelu, ve kterém doma čelili nejspíš doposud nejsilnějšímu celku, na který ve svém prostředí narazili. MICHAL WANECKI ale odvedl v brankovišti skvělý výkon, stejně se dá označit pomoc spoluhráčů z pole. I kvůli síle Bobrů pak brankář Draků po zápasu víc než nulu oceňoval zisk tří bodů, které označil i za zlaté body. „Důležitější jsou ale hlavně všechny tři body, protože zápas byl strašně těžký. Nula inkasovaných branek je jen třešnička na dortu.“

Šumperští hokejisté vyhráli na svém ledě potřetí v řadě. Po vítězstvích 11:1 s Novým Jičínem a 6:1 s Havlíčkovým Brodem tentokrát dokázali proti Valašskému Meziříčí skórovat "jen" třikrát. Na druhou stranu poprvé v sezóně nedovolili soupeři skórovat. Lví podíl na tomto úspěchu měl brankář Michal Wanecki, který si v zápase připsal spoustu těžkých zákroků. „Konečně to vyšlo, ale musím pochválit všechny kluky. Čisté konto je zásluha nás všech. Důležitější jsou ale hlavně všechny tři body, protože zápas byl strašně těžký. Nula inkasovaných branek je jen třešnička na dortu,“ usmíval se po utkání brankář šumperských Draků.

Valašské Meziříčí dorazilo na sever Moravy s vizitkou velmi silného klubu, který stoupá tabulkou výše. Výtečnou formu potvrdil i v Šumperku. Oproti jiným soupeřům totiž podpořili hosté takticky dobře odehraný duel i ukázněností a disciplínou. „Věděli jsme, že přijede velice silný soupeř. Zhostili jsme se však utkání výborně a na ledě jsme nechali všechno. Vítězství je zásluhou nás všech. Od trenéra, až po všechny kluky, ať už hráli či nehráli. Podařilo se,“ oddechl si po utkání jeden z jeho hrdinů.

Zatímco v Opavě uhráli šumperští hokejisté vítězství 7:6 po prodloužení, tak na svém ledě hned v následujícím duelu viděli diváci z obou stran výborné defenzívy. A jen tři branky. „K utkání v Opavě jsme si řekli v kabině něco jen velmi krátce. A tím jsme to uzavřeli. Pak jsme se soustředili již jen na zápas s Valašským Meziříčím. Výborně jsme se na něj připravili a myslím si, že jsme získali zasloužené tři body,“ vracel se k období mezi diametrálně odlišnými zápasy Wanecki. „Věděli jsme, že obzvlášť venku Valašské Meziříčí hraje výborně, prohráli u soupeře jen jediné utkání. Také přijížděli rozjetí s dobrou bilancí posledních zápasů.“

Na šumperské hokejisty teď čeká cestování po Moravě, značně nezvyklá série venkovních zápasů. „Nebude to nic příjemného. Už kvůli cestování, navíc domácí zápasy se samozřejmě hrají o mnoho lépe. Ale pokud chceme hrát nejvyšší příčky, tak musíme bodovat i venku. Nemůžeme moc řešit, jestli hrajeme doma a venku. Základem je dobře se na to utkání připravit. V týmu máme obrovskou sílu, ale od výborné přípravy na utkání se vše odvíjí,“ vyhlížel následující týdny Wanecki. Draci totiž až do konce listopadu absolvují kromě jediného všechny plánované zápasy venku. Týmu může pomoci i skutečnost, že není v soutěži lepšího celku s bilancí na půdě soupeřů. „Psychicky je to samozřejmě pro nás výhoda,“ potvrzuje věčně usměvavý strážce šumperské svatyně.

Ten poslední venkovní se odehrál v Opavě, kde Wanecki působil. Ale protože se proti slezskému klubu představil v brance v domácím zápase, tak duel na půdě soupeře sledoval jen ze střídačky. Martin Janeček se rozhodl změnit rytmus střídání brankářů tak, aby teď nastupovali brankáři proti jiným týmům než v prvním cyklu. „Ačkoliv jsem nechytal, tak šlo o zvláštní zážitek a utkání jsem si užil. Ať už kluky v domácím týmu, diváckou návštěvu. I rodina na utkání přišla. Bylo to super. Vše se mi oživilo z minulé sezóny. Ale z mého pohledu žádný stres. Byl jsem na střídačce a povzbuzoval jsem kluky,“ vrátil se Wanecki k utkání v Opavě.

Na závěr toho šumperského vítězství s Valašským Meziříčím zaklapl branku. Jasné gesto, že po několika nadějných zápasech se konečně sympatický brankář Draků dočkal a nepustil za svá záda žádný kotouč. „Není to tak, že bych si začal třeba v nějaký moment třetí třetiny věřit, že to dopadne. Bylo to spontánní, nic jsem si nepřipravoval. Snažím se chytat každou střelu, a když to vyjde, je to něco navíc. Velký díky patří i klukům, protože závěr zápasu odehráli tak, že jsem neměl takřka žádnou práci. Ale jak už jsem řekl, hlavní jsou tři body,“ shrnul velmi úspěšné vystoupení gólman šumperského celku.