Brod si brousí zuby na šumperské Draky, doma potřebuje vyhrát

Brod si brousí zuby na šumperské Draky, doma potřebuje vyhrát

Jaroslav Svoboda, pátek 14.2.2020
Těžké utkání čeká na šumperské hokejisty v rámci utkání 40. kola základní části 2. hokejové ligy, skupiny Východ. Draci totiž míří na led druhého celku tabulky, BK HAVLÍČKŮV BROD. Ten sice již nemá možnost v tabulce předskočit náš celek, ale motivaci rozhodně nepostrádá. Pořád totiž musí naplno bojovat o druhé místo, které by klubu zajistilo postup přímo do semifinále playoff. Na tuto pozici si totiž brousí zuby i Opava a Hodonín a každé zaváhání jednoho z těchto klubů v začínajícím závěru základní části by mohlo být osudové. Zatímco na své půdě přejeli svěřenci Martina Janečka svého nadcházejícího soupeře dvakrát jasně, a po skvělém výkonu i zaslouženě, 6:1, tak v Kotlině je tomu jinak. Oba předchozí duely nabídly napínavou bitvu a těsný výsledek. Nejinak by tomu mělo být i v poslední vzájemné konfrontaci obou klubů během základní části. Duel začíná v 17:00 a řídit ho jako hlavní rozhodčí bude Michal Maršálek.

Havlíčkův Brod zažívá v posledním období hodně nevyrovnané výsledky. Dvakrát ho například v poslední době porazila rozjetá Kopřivnice, hodně Bruslaře potrápily v minulém kole i Moravské Budějovice. Z posledních deseti zápasů má druhý celek tabulky bilanci pěti výher a pěti proher.

Právě s Budějovicemi nakonec zachránil vítězství svou trefou navrátilec do sestavy Tomáš Plachý. Brod často pak do utkání nasazuje jen tři formace, za to ovšem kvalitní. Co je stinnou stránkou celku z Vysočiny, leckdy doplácejí i na vlastní nedisciplinovanost. V minulém zápasu totiž tým, který vstoupil do utkání s devíti útočníky, musel řešit i vyšší tresty pro Kadlece (10 minut) a Třetinu. Ten kromě desítky vyfasoval i trest do konce utkání, již třetí v této sezóně. Ten je tak nejen nejtrestanějším hráčem naší skupiny, ale celé 2. ligy. A také jediným, kdo pokořil metu 100 trestných minut.

Brod ale pořád kvalitu má a druhý v tabulce není náhodou. Disponuje zkušeným kádrem, který pak doplňuje bojovné mládí. Z této skupiny hráčů vyniká Richard Cachnín mladší, který je nejproduktivnějším hráčem soutěže mezi juniory. A již ve svém věku i jedním z klíčových mužů týmu na přesilovky.

Havlíčkův Brod má aktuálně v tabulce 65 bodů ve 36 odehraných utkáních. Náskok na Opavu je pak sice sedmibodový, ale Slezané odehráli jen 34 zápasů. V dalším pořadí následuje Valašské Meziříčí (35 utkání, 56 bodů) a Hodonín (34 utkání, 54 bodů). Primárně se zdá, že boj o to druhé, tedy semifinálové místo po základní části, se zúžil na dvojici Havlíčkův Brod - Opava.

Utkání 40. kola mezi Draky a Havlíčkovým Brodem začne na ledě soupeře ve sportovním areálu Kotlina v sobotu 15. února od 17:00.

INFORMACE O UTKÁNÍ

BK HAVLÍČKŮV BROD - DRACI PARS ŠUMPERK
datum: 15. února 2020 v 17:00
Zimní stadion Kotlina

vstupenky: 60 Kč
textový online přenos: www.onlajny.com
rozhodčí: Michal Maršálek - Petr Křivohlavý, Martin Klouda