Šumperk nestačil na rozjetou Třebíč

Michal Krobot, Alena Ryšavá, Alena Ryšavá, středa 27.1.2021
Do zápasu vstoupila Horácká Slavie jako jasný favorit a jako jasný vítěz taky odešla. Hned v první třetině dokázali Drakům odskočit na rozdíl čtyř branek. Ve druhé části sice Šumperk dokázal odpovědět jedním gólem, ale Třebíč přidala další tři branky a ve Škoda aréně svítilo velice nepříznivé skóre pro domácí hokejisty. Poslední třetina skončila vyrovnaně. Oba celky vstřelily shodně po jedné brance. Hosté předvedli skvělý výkon a zaslouženě si odváží tři body.
23.kolo středa 27.1.2021
DRACI PARS ŠUMPERK - SK Horácká Slavia Třebíč
2:8
(0:4, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. Moučka (Ševčík, Tadeáš Král), 50. P. Kratochvíl (Milfait, Jaroš) – 13. Malý (Křehlík, Stehlík), 14. Vodný, 17. Krliš (Vodný), 20. Kowalczyk (Hrubec, Michálek), 24. Šťovíček (Chalupa, Ferda), 27. Nedbal (Vodný, Psota), 39. Hrubec (Michálek), 58. Bittner (Psota, Šťovíček). Rozhodčí: Skopal, Dědek - Zedník, Kráľ. Vyloučení:1:2. Bez využití. Diváci: 0. Střely na branku: :31:40.
Peksa (27. Altrichter) – L. Rutar, Ševčík, Kabelka, Machů, Záruba, Dosek – Moučka, Tadeáš Král, Baláž (A) – Jaroš (A), Spratek, Krejčiřík – J. Kučera, Milfait (C), P. Kratochvíl – Danielčák, Scheuter, Horký – Blaško.
Mičán (Jekel) – Kowalczyk, Stehlík, Zukal, Nedbal, Tejnor, Vodička, L. Chalupa – Šťovíček, Bittner (A), Psota – Vodný (A), Nedvídek (C), Krliš – Hrubec, Michálek, Ferda – Křehlík, Malý, Oščádal.

Začátek zápasu byl aktivnější ze strany Třebíče. Hosté v prví polovině počáteční periody předvedli několik slibných akcí, ale šumperští hokejisté byli ve střehu. Úvodní branku však ve 12. minutě vstřelila právě Horácká Slavia. Po lehké chybě domácích zadáků se k puku dostal Křehlík. Třebíčský útočník viděl před sebou připraveného brankáře Peksu, proto přihrál na Jakuba Malého, který byl v předbrankovém prostoru úplně osamocený a proti jehož střele se šumperský brankář už nedokázal přesunout. První brankový zásah ještě zvýšil aktivitu hostí. Ve 14. minutě se nepovedená rozehrávka Draků dostala na hokejku Michala Vodného, který z pravého kruhu vymetl horní růžek Peksovy brány. Následně hosté drželi PARS pod velkým tlakem. V 17. minutě se Horácká Slavia opět brankově prosadila. Peksa zlikvidoval střelu autora druhé branky, Vodného. Krátký byl už však na dorážku z hole třebíčského Václava Krliše. To, bohužel pro Draky, nebylo ze strany Třebíče vše. Hosté trestali všechny chyby Šumperanů. Ve 20. minutě se po uvolnění do samostatné akce, po přihrávce Hrubce, dostal Daniel Kowalczyk, který zakončil přesně k pravé tyči šumperské svatyně. První periodu tedy jasně ovládli hosté, kteří šli do čtyř brankového vedení.

Domácí dostali na začátku druhé dvacetiminutovky šanci na úpravu skóre v podobě přesilové hry, tu ale nevyužili a krátce po jejím konci dokonce inkasovali. Pár sekund poté, co se na led vrátil Nedbal se do dobré střelecké pozice dostal Martin Šťovíček, jenž po přihrávce Chalupy zakončil do horní části branky, nad Peksovu vyrážečku. Ve 25. minutě se konečně ke slovu dostali domácí. Po dobré souhře se ke střele dostal Král, který páli od modré čáry a jehož pokus před bránou tečoval Jaroslav Moučka. V ten moment ukazovala tabule ve Škoda aréně skóre 1:5. Naděje v podobě první branky, ale aktivitu Draků nepřinesla. Ve 27. minutě se opět prosadili hosté. Horácká Slavia držela před šestým zásahem Draky dlouho pod tlakem, který vyústil v branku, kterou dělovkou od modré vstřelil Karel Nedbal. Po tomto gólu došlo ke střídání v šumperském brankovišti, kdy se na Peksovo místo postavil Altichter. Střídání dalo týmu impuls a ve 33. minutě byl v obrovské šanci Krejčiřík, jenž se dostal sám před Mičána, ale bohužel puk nedokázal usměrnit kotouč ke střele. Poté byli Draci aktivní, vytvářeli akce, ale jejich snaha šla vniveč, jelikož v 39. minutě se posedmé prosadila Třebíč. Michálek přenechal puk Matouši Hrubcovi, který z vrcholu kruhu překonal Altrichtera. Druhá perioda byla tedy opět v režii hostů, kteří své vedení zvýšili na 1:7.

Ve třetí části hry opět Draci dostalo možnost snížit nepříznivé skóre, když byla Třebíč poslána do čtyř. Početní výhodu PARS nevyužil. Následně ale Draci přeci jen snížili. V 50. minutě zacílil přesně z mezikruží Petr Kratochvíl. Jeho rána upravila stav na 2:7. Třebíč ale přes vysoké vedení svou aktivitu nesnížil a mohla přidat osmý zásah, když bekhendovou kličkou hrozil Šťovíček. Svým pokusem na Altrichtera nevyzrál. Osmá branka ale přece jen přišla. V 58. minutě se prosadil ránou pod břevno Ladislav Bittner. Tento gól byl pomyslnou tečkou za utkáním, ve kterém Horácká Slavia jasně zvítězila 2:8.