Skvělá týmová souhra zajistila Šumperku vítězství

Dominik Mihailescu, středa 15.11.2017
V rámci dvacátého kola druhé ligy skupiny Východ přívítali šumperští hokejisté na svém ledě Bobry z Valašského Meziříčí. Draci vstoupili do utkání velice dobře. Již ve třetí minutě otevřel skóre Tomáš Sedlák, na jehož střelu byl Lukáš Plšek krátký. Následoval gól Lubomíra Kovaříka. Ten zpracoval krátký pas Lukáše Králika a gól do odkryté části nebyl pro něj problém. Prostřední část hry přinesla ještě další dvě branky, které vstřelil Lukáš Králík a Milan Ostřanský. Důležitým milníkem je i čisté konto VLASTIMILA LAKOSILA, pro kterého je to první nula v drese Šumperka. Draci porazili Valašské Meziříčí 4:0.
20.kolo středa 15.11.2017
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Bobři Valašské Meziříčí
4:0
(2:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Sedlák (Vachutka, Cink), 14. Kovařík (Králík, Schejbal), 23. Králík (Vymazal, Řezáč), 37. Ostřanský (Fischer). Rozhodčí: Cabák – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 720. Střely na branku: 32:34.
Lakosil – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer
Plšek – Mikel, Žák, Varga Mar., Váňa, Hajda – Pokorný, Brunec, Hořanský, Varga Mir., Matějka, Studený, Pořický, Spratek, Kývala, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka

Šumperk nastoupil do utkání v dobrém rozpoložení. Dvě minuty a čtyřiačtyřicet vteřin chybělo Drakům do vstřelení prvního gólu v utkání. DANIEL VACHUTKA tečoval střelu Tomáše Sedláka, která následně změnila směr. Plšek v brance hostů již nedokázal zareagovat. Nutno podotknout, že úvodní perioda byla chudá i na vyloučení. Šumperský zimní stadion viděl pouze jedno, a to když se provinil faulem Michal Žák. Hráči tak měli možnost ukázat hru při plném počtu na ledě.

Aktivní hra Draků vyústila v další gól. Lukáš Králík dostal perfektní přihrávku a následně si počkal na přesunutí Lukáše Plška k pravé tyči. Prvně jmenovaný poté poslal pas na volného LUBOMÍRA KOVAŘÍKA, který s dorážkou do odkryté části branky neměl sebemenší problém. V závěru periody se ještě dostal do samostatného úniku Ostřanský, avšak jeho zakončení dokázal gólman Bobrů vychytat.

Naopak co se týče vyloučení, tak druhá perioda byla přesný opak. Drakům se hned v prvních minutách prostřední části hry podařilo využít přesilovou hru pět na tři, když se dokázal trefit LUKÁŠ KRÁLÍK. Stejnou početní výhodu měli i Bobři, ale Lakosil moc práce neměl. Ve 37. minutě se po chybě v obraně Valmezu dostali do úniku dva hráči šumperského celku, konkrétně Radek Fischer a MILAN OSTŘASNKÝ. Prvně jmenovaný se blýskl famózní přihrávkou na poslední chvíli a pro mladíčka Ostřanského již nebyl problém dorazit kotouč za Plška. Bylo jasné, že Bobři jsou v prekérní situaci, neboť prohrávali po dvou třetinách 4:0.

V poslední části hry měli Bobři daleko více ze hry. Lakosil však pokusy Valašského Meziřičí lapil. Osmatřicetiletý brankář si tak připsal první čisté konto v barvách šumperských Draků a ukázal, že i na svůj věk chytá výtečně. Draci si do tabulky tedy připsali tři body, naopak Bobři odjeli do Valašského Meziříčí s prázdnou.

Pavel Hulva (trenér Draci Šumperk): Od první minuty jsme ukazovali, že chceme jít za vítězstvím. Dařilo se nám výborně hrát dopředu i dozadu a skvěle nás taky podržel brankář Lakosil. Mohu být jen spokojený. Kluci hráli zodpovědně a nedělali žádné zbytečné fauly, dali jsme gól v přesilovce. Zkrátka není co vytknout a prostor dostali i hráči, kteří normálně tolik prostoru nedostávají. Jinak jsme dobře využívali chyb soupeře, který jich dělal docela dost.