Nedaří se. Draci padli po osmé v řadě

Michal Krobot, Vanessa Vařeková, sobota 21.1.2023
V rámci 40. kola Chance ligy na led šumperské Škoda arény zavítal dlouholetý rival ze Vsetína. Oba celky trápila dlouhá série proher a jen jedno mužstvo ji mohlo ukončit. Valaši dokázali Šumperku nasázet pět gólů a na to se domácím nepodařilo odpovědět. O dvě branky se postarali Eliáš s Průžkem, ovšem na útočnou palbu hostů byly dvě trefy málo. Tým Parsu tak nadále zůstává poslední o bod za Pardubicemi B.
40.kolo sobota 21.1.2023
DRACI PARS ŠUMPERK - VHK ROBE Vsetín
2:5
(1:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: .15. Průžek (Bartoš), 48. Eliáš (Bartoš, Průžek) – 10. Jenyš (Sihvonen, Hryciow), 18. Rob (Jenáček), 24. Jenyš (Jenáček), 55. Klhůfek (R. Půček), 60. Klhůfek (O. Němec) Rozhodčí: Zavřel, Micka – Roischel, Maňák. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 1082. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.
Hamalčík – Drtil, Eliáš, Kadeřávek, Dudycha, Hrachovský, Kunst – Průžek, Bartoš, Žálčík – Matěj Svoboda, Šuhaj, Š. Jelínek – Mácha, Nedvídek, Bernat – Křemen, Dubský, Jouza.
Vošvrda – Smetana, O. Němec, Voženílek, Říha, Hryciow – Hořanský, Bērziņš, Rob – R. Půček, Klhůfek, Berger – Sihvonen, Přikryl, Jenyš – Lichanec, Štefka, Š. Bláha – Klímek, Jenáček.

Úvodní třetina začala poměrně opatrně z obou stran. Na první branku utkání si místní publikum muselo počkat až do její poloviny. V 10. minutě otevřel gólový účet vsetínský útočník Pavel Jenyš, jenž dostal přesný pas do prostoru mezi kruhy, odkud vyslal zcela bez přípravy svižnou střelu. Ta nakonec zamířila přesně ke vzdálenější tyči. Draci na první trefu Vsetína ale dokázali zareagovat. V 15. minutě nabral v obranném pásmu rychlost Jiří Průžek a vyrazil do akce. Kotouč si následně vyměnil s Bartošem, sjel si před bránu a bekhendovou střelou pak nekompromisně zavěsil do odkryté brány Vsetína. Ještě před úvodní sirénou si ale Valaši vzali vedení zpět na svoji stranu. V 18. minutě využil přesilovou hru rychlostí blesku Luboš Rob, který střelou zápěstím poslal kotouč za Hamalčíkova záda.

Šumperští hokejisté vstupovali do druhé části s výhodou jednoho hráče v poli navíc. Hostující celek ale toto oslabení přečkal bez větších problémů a krátce poté dokonce znovu skóroval. Ve 24. minutě dostal příliš prostoru na ledě Pavel Jenyš, který si zajel s pukem až do pravého kruhu, odkud napřáhl a jeho tvrdá rána prosvištěla mezi Hamalčíkovými betony. Šanci na snížení gólového rozdílu měl posléze na hokejce Lukáš Žálčík, kterého skvěle našel v mezikruži David Bartoš. Nejlepší střelec Draků ale tento pokus poslal mimo brankovou konstrukci. Další obrovskou příležitost ke snížení pak dostal Šumperk v závěru druhé dvacetiminutovky. Nejprve vyfasoval Jenáček vyšší trest 2+2 minuty za vysokou hůl a následně ho na trestnou lavici doprovodil obránce Smetana, který se provinil podrážením. Svěřenci Lukáše Majera tak měli k dispozici dlouhou dvouminutovou přesilovku 5 na 3, jenomže během ní sotva vystřelili na bránu. Vsetín se tak bez větších problémů ubránil.

Ve třetí třetině ale Draci přece jen vykřesali naději na bodový zisk. Ve 43. minutě snížil na rozdíl jedné branky Filip Eliáš, který na modré čáře zavřel oči a pořádnou dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Kotouč tak zastavila až síť za zády Tomáše Vošvrdy. Šumperk po této brance ožil a aktivně se tlačil do brány. Jenomže místo vyrovnání přišlo paradoxně navýšení náskoku Vsetína. Pavel Klhůfek odvedl dobrou práci ve středním pásmu, kde vybojoval puk. Následně ho zavezl až do útoku, kde přihrál Půčkovi, ten ale trefil pouze Hamalčíka. Jenomže šumperský gólman kotouč neudržel a k dorážce se tak dostal prvně jmenovaný, který měl jednoduchou práci, dopravit kotouč do prázdné brány. Draci už ke konci neměli co ztratit, a tak sáhli k odvolání brankáře. Valaši ale velmi rychle zasadili Šumperku poslední úder, když se do prázdné klece trefil Pavel Klhůfek. Zatímco Vsetín dokázal přerušit sérii pěti porážek v řadě, Draci tu svoji natáhli už na osm utkání.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Nás se nikdo neptá na to, jak jsme hráli, ale jaký je výsledek. A dnes prostě máme nula bodů. To, že jsme byli v utkání při hře pět na pět místy lepší týmem, to už nikoho nezajímá. Myslím si, že zápas rozhodla první třetina, v níž jsme nedokázali udržet stav 1:1. V oslabení jsme udělali mladickou chybu, že jsme nevyhodili jasně daný kotouč. Druhým rozhodujícím faktorem pak byla přesilovka pět na tři, kterou jsme měli za každou cenu proměnit. Ta přesilovka byla hrozně překombinovaná bez toho, aniž by to někdo vzal na sebe a vystřelil. Protočili jsme tam obě dvě přesilovkové formace, ale bohužel to tam nepadlo. Na druhou stranu jsme se za stavu 2:3 dostali znovu do hry a už jsme věřili tomu, že to dotlačíme na 3:3. Sílu jsme na to měli, ale pak jsme prostě dostali jednoduchý gól na 2:4, takže.. Je to strašně náročný na hlavu, hlavně pro kluky, co tu jsou delší dobu. Upřímně je mi z toho do breku, když vidím, co ti kluci tomu dávají. Vidím, jak je to štve. Všichni dělají pro to všechno, ale máme z jedenácti zápasů deset proher za nula bodů, a to by poznamenalo i daleko starší a odolnější týmy. Chtěl bych ještě hrozně moc poděkovat fanouškům, kteří nás neskutečně tlačili a podporovali. Vážíme si toho, že na nás nikdo nepískal a nikdo nám ještě nenadával. My sami jsme z toho na mrtvici. Na druhou stranu, jestli takto vypadá tým po deseti prohrách, tak tam snad ještě nějaká naděje je.“

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): „Už v některých předchozích zápasech jsme byli lepší, ale nedokázali jsme dát góly. Dnes nám to tam konečně napadalo. Nasypali jsme jich do brány pět a to rozhodlo. Myslím si, že domácí hráli dobře, ale naštěstí jsme byli my ti efektivnější. Pomohli jsme si i jednou přesilovkou. Soupeř to naopak v přesilovce pět na tři nezlomil. Ne nadarmo se říká, že když nedáte přesilovku pět na tři, tak nemůžete vyhrát. To se dnes potvrdilo. Hodně nás podpořil i výkon Tomáše Vošvrdy, který chytal nadstandardně. Všechno se nám tak nějak sešlo, takže jsme hrozně rádi za tři body.“