Na ledě Škoda arény byl k vidění obrat, Draci ale po bojovném výkonu berou pouze bod

Alena Ryšavá, Michal Krobot, středa 13.1.2021
Druhý domácí zápas v novém roce přinesl na led Škoda arény bojovný výkon, který Drakům nakonec vynesl pouze bod do tabulky. Je ale nutno podotknout, že šumperští ještě skoro v půli zápasu prohrávali 0:2. Dvě trefy a vedení hostů zajistil Miškář. Poté ale Draci nastartovali a kontaktní branku vsítil mladík a debutant v dresu PARSU Jan Kučera. Následně ve třetí třetině vyrovnal Petr Kratochvíl. Za vyrovnaného stavu bylo sehráno prodloužení, které vítěze nepřineslo. Proto o výsledku musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Stadion. Draci Litoměřicím, po velkém boji a skvělém obratu, podlehli 2:3 po nájezdech.
19.kolo středa 13.1.2021
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Stadion Litoměřice
2:3sn
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0.)
Branky a nahrávky: 38. J. Kučera (Záruba, Spratek), 45. P. Kratochvíl (Tadeáš Král, Dosek) – 17. Miškář (M. Beran, T. Svoboda), 23. Miškář (M. Beran, Urban), rozh. náj. M. Beran. Rozhodčí: Ondráček, Šudoma – Novák, Otáhal. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 25:37
Peksa (Altrichter) – Záruba, Ševčík, Weintritt, Kabelka, Viktorin, Dosek – Moučka, Milfait , Jaroš – Tjurin, Baláž, Bernovský – Krejčiřík, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Spratek, Danielčák, Blaško – J. Kučera.
A. Beran (Král Tomáš)– Marcel, Baláž, Výtisk, J. Holý, Jebavý, Kremláček, Černohorský – M. Beran, Miškář, T. Svoboda – L. Stehlík, Jícha, Jánský – Berka, Urban, Konečný – Bernat, Soukup, Pajer.

Úvod utkání byl velice vyrovnaný. Hráči obou celků převážně bojovali o útočné pásmo, ale nikdo nedokázal vyvinout výraznější tlak. Nejprve hrál přesilovou hru Šumperk, do šance se však dostali hosté a Marek Peksa musel být připravený. Následně se Draci sami dostali do potíží, díky opakovaným přestupkům proti pravidlům. Skóre se poprvé pohnulo v sedmnácté minutě, kdy Kališníci využili přesilovou hru. Matěj Beran našel přihrávkou přes brankoviště volného Patrika Miškáře, který zavěsil kotouč pod horní tyčku. První třetina skončila jedna nula pro hosty.

Po přestávce se začalo v podobném tempu jako na konci první části. Šumperk nabídl Litoměřicím další přesilovou hru. Slovo si vzal opět Patrik Miškář. Po nahrávce Matěje Berana si vybruslil na pravý kruh a poslal kotouč za brankovou čáru. Necelé dvě minuty před koncem dvacetiminutovky se poprvé v šumperském dresu prosadil Jan Kučera. Jako první ze všech hráčů našel odražený puk a snížil na jedna dva.

Do poslední části vtrhli Draci s velkou vervou. Tadeáš Král předal v útočném pásmu puk Petru Kratochvílovi, který od modré čáry propálil vše co mu stálo v cestě. Touto ranou srovnal na dva dva. Zbytek třetí periody už si oba brankáři pohlídali svá záda a k žádnému překvapení nedošlo. Šedesát minut hry přineslo vyrovnaný stav a začalo prodloužení. Do samostatného úniku se dostal Richard Záruba, bohužel pro Draky na Berana nevyzrál. V posledních minutách první litoměřická formace sevřela Draky v jejich pásmu, ale při hře tři na tři gól nepadl. Zápas rozhodli nájezdy. Vítěznou branku vstřelil Matěj Beran a kališníci si odvezli dva body.

Martin Sobotka (DRACI PARS ŠUMPERK): V první třetině jsme tahali lehce za kratší konec. Kluci se prali s jejich rychlostí. Museli jsme zvednout pohyb. Cením si toho, že jsme to za stavu nula dva nezabalili a utkání jsme vyrovnali. Od druhé třetiny to bylo naprosto vyrovnané utkání. Bohužel nájezdy se nepovedli, ale každý bod se počítá. Jako pozitivní věc vidím určitě gól Jana Kučery. Ovšem dnes bych chtěl vytknout útočné fauly. Pět zbytečných chyb a dostali jsme z toho dvě branky.