Je to tam! Šumperk porazil Tábor 3:0 a udržel Chance ligu

Dominik Mihailescu, Michal Krobot, , čtvrtek 21.4.2022
Šumperští hokejisté to dokázali. V posledním, rozhodujícím zápase, porazili Kohouty z Tábora výsledkem 3:0. Brankář Vojtěch Mokry udržel čisté konto a v rámci vyřazovací fáze si připsal třetí nulu. Šumperk si tak i v příštím ročníku zahraje druhou nejvyšší soutěž. Skvělou atmosféru pak vytvořili domácí fanoušci, kteří po celých šedesát minut fandili a výraznou měrou se podíleli na udržení Chance ligy v Šumperku.
BAR5 čtvrtek 21.4.2022
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Kohouti Tábor
3:0
(0:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Furch (Macuh, Spratek), 29. Drtil (Březák, Kohút), 35. Furch (Spratek). Rozhodčí: Kika, Hucl - Zídek, Komínek. Vyloučení: 3:2 Bez využití. Diváci: 2159. Střely na branku: 33:22. Průběh utkání: 3:0.
Mokry – Drtil, Pěnčík, Rutar, Hrachovský, Březák, Řezáč, Dudycha – Žálčík, Kindl, Vildumetz – Vachutka, Kohút, Kratochvíl – Spratek, Macuh, Furch – Horký, Šilhavý, Antoníček
Kolář – Hajič, Kříž, Havelka, Černý, Hubata, Pařízek, Radoš – Prášek, Zíb, Matiášek – Endál, Dančišin, Hasman – Šulek, Matušík, Seidl – Chocholoušek, Zayml, Bárta

Od úvodních minut zápasu byla na ledě cítit dominance Draků. Svěřenci Martina Janečka vyjeli na hrací plochu s cílem rozhodnout v co nejkratším možném čase. První vyloženou šanci si v mezikruží připsal Denis Kindl, jenže ve finálním zakončení přestřelil. V přesilové hře na to našel odpověď Tábor, ale skvěle připravený Mokry vystavil Šulkově ráně stopku. Během první třetiny si oba celky zahrály početní výhody, speciální týmy na oslabení však góly nedopustily a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Před prostřední částí na stadionu panovala mírná nervozita. Tábor totiž držel stále vyrovnaný stav a utkání nebylo ani přes lepší herní projev domácích rozhodnuté. Osud duelu ovšem rozhodla třetí formace. Po dvou minutách hry se podél pravého mantinelu šikovně prosmýkl Macuh, čímž vytvořil přečíslení. Následně se přes Spratka dostal puk až na Aleše Furcha před bránou, který ve Škoda aréně rozpoutal bouři. Vzápětí na jeho branku navázal bombou od modré čáry Tomáš Drtil a v na tribunách bylo opět o něco veseleji. Třetinu svou druhou trefou podtrhl Aleš Furch.

V závěrečné periodě se Tábor pokoušel sympaticky bojovat, jenže to na Draky nestačilo. Šumperští měli po druhé třetině na hokejkách klid a výbornou obranou nedopustili žádné překvapení. Další nulu si tak připsal Vojtěch Mokry a na stadionu se mohlo slavit. V dechberoucí atmosféře si Draci dokráčeli pro prvoligové příslušenství. Tučným písmem se zapsali do šumperské hokejové kroniky a společně s fanoušky na ledě nechali tento den vejít do dějin.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): „Dnes v nás byla neskutečná touha po dokončení série. Měli jsme sice zdravotní problémy, ale to řešit nechci. Ve vyřazovacích bojích se na to stejně nikdo neptá. Na hráčích bylo vidět, že jdou celých šedesát minut za svým cílem, který do puntíku splnili. Chci také vyzdvihnout soupeře za jejich bojovnost a odhodlání. Nicméně, ti odhodlanější a vítězní jsme byli nakonec my. Pojďme pogratulovat celému Šumperku. Udrželi jsme spolu první ligu.“

Arpád Györi (HC Tábor): „V Šumperku jsme podle mého názoru odehráli vyrovnanou první třetinu. Soupeři se pak bohužel podařilo dát první gól a ten ho hodně uklidnil. Naši kluci rozhodně zápas nezabalili a na jejich hře bylo až do poslední minuty znát velké úsilí, ale zároveň byla patrná i únava týmu. Rozhodně nás tentokrát trápilo zakončení, protože hodně nebezpečných střel končilo mimo branku. Každopádně si ceníme toho, jak mužstvo tento zápas odehrálo. Rozhodně se sluší pogratulovat soupeři k záchraně a našim klukům i fanouškům hrozně moc poděkovat za celou sezonu.“