Drak skolil Jestřába až v nájezdech

Luboš Heider, Jaroslav Svoboda, Jaroslav Svoboda, čtvrtek 2.9.2010
Š u m p e r k - Šumperští Draci zakončili přípravu vítězstvím! Právě s Prostějovem nevyhrál domácí Salith své jedinné přípravné utkání. A opravný reparát skončil stejným výsledkem, jako na ledě týmu z Hané. V zápase se dvakrát trefil obránce Aleš Holík, který otáčel z nepříznivého stavu 0:2 na 3:2 už v první části hry. Jestřábi byli velmi vyrovnaným soupeřem a několikrát odskočili na rozdíl jedné branky. Až ve třetí třetině zachránil domácí od další prohry Zdeněk Novosad a poslal tak zápas do samostatných nájezdů. Rozhodující nájezd vystřelil Marek Haas.
příp. čtvrtek 2.9.2010
DRACI PARS ŠUMPERK - LHK Jestřábi Prostějov
5:4sn
(3:2, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Holík (Meluzín, Novosad), 18. Matějka (Ondráček, Hulva), 20. Holík (Velecký, Červenka), 55. Novosad (Holík, Meluzín),(rozh. nájezd Haas) - 3. Šebek D. (Šebek P.), 9. Zachar (Paška), 23. Bartošek (Chomič), 27. Čuřík (Žajgla) Rozhodčí: Valouch - Matěj, Šedina Vyloučení: 4:7 Využití: 3:0 V oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4, 5:4
Peksa (Boška) - Holík (C), Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Drábek - Brunec, Skoumal, Meluzín(A), Hulva (A), Haas, Peška, Červenka, Novosad, Velecký, Malý, Měrka, Fischer, Matějka
Slovák (Švach) - Stříteský, Halouska, Peštuka, Paška, Kutmon, Sedlička, Doseděl, Kolibár - Stejskal, Duba (C), Zachar, Čuřík, Šimo, Žajgla, Šebek P., Chomič, Šebek D., Skácel, Bartošek

K poslednímu přípravnému utkání se sešli na šumperském ledě hráči domácích Draků a prostějovských Jestřábů.

Samotný úvod zápasu patřil Drakům, kteří nepustili v úvodních dvou minutách Prostějov z pásma. Během třiceti vteřin se v jasné střelecké pozici objevil Michal Velecký, ale v obou případech výborně zasáhl Slovák. První střelu na šumperskou branku vyslal na začátku třetí minuty David Šebek. Jeho rána zpoza branky však překvapivě skončila v síti, když si puk za svá záda srazil betonem Peksa. O chvíli později musel šumperský brankář vyrážečkou vykrýt Dubovu střelu, v páté minutě pak opět při výpadu dvojice Patrik a David Šebkovi se štěstím vychytal. V osmé minutě se ke kotouči dostal David Šebek a jeho rána po ledě trefila rameno ležícího brankáře. Začátkem deváté minuty se hosté dočkali podruhé, když na pravém křídle napřáhl David Zachar a Peksa opět lovil kotouč ze sítě. Přesně v desáté minutě se u tyče Slovákovy branky snažili dostat kotouč do sítě Sedlák a Matějka, ani jeden puk skrz chrániče neprotlačil. Hned poté ale hrál Šumperk přesilovku a ta trvala pouhých 10 vteřin. Holík napálil kotouč od modré a tečí jednoho z prostějovských hokejistů změnil směr za záda Slováka. Ve dvanácté minutě poslal bekhendem kotouč před branku Červenka, Haas ale v ideální pozici netrefil. Chvíli poté zmařil Bruncovi šanci Slovák, následně vypíchl prostějovský brankář svou holí kotouč Hulvovi, který se tlačil do gólovky. Draci v těchto momentech byli lepší, ale skórovat mohli paradoxně hosté. Zachar dostal přihrávku za obranu a svůj únik chtěl přetavit v třetí prostějovský gól. Peksa ale vytáhl jistý zákrok. A když v 17. minutě netrefil Paška, který měl mezi kruhy spoustu prostoru i času, začali opět úřadovat domácí. Sedlákovu ránu ještě Slovák vykryl, pak se ale odrazil kotouč k Matějkovi a jeho pokus se díky zásahu jednoho z prostějovských zadáků vznesl nad Slováka a lehce dopadl do sítě. Šťastné vyrovnání Draky nakoplo a navíc musel do kabin Patrik Šebek, který kromě dvouminutového trestu dostal i desítku a trest do konce utkání. Rozpadla se tak nejnebezpečnější formace Hanáků Patrik Šebek - Chomič - David Šebek. A navíc Šumperk potřetí skóroval. Opět u toho byl Aleš Holík, na začátku celé akce však stál důrazný Adam Červenka. Ten vybojoval již zdánlivě ztracený kotouč na modré čáře, Velecký ihned od hrazení poslal puk mezi kruhy a odtud z první pálil nechytatelně Holík.

Opticky narůstající tlak Draků vzal za své se začátkem druhé třetiny. Brunec sice ještě v první minutě z pravého křídla postrašil Slováka, pak se však karta vyrovnala. A záhy i skóre. Ránu Bartoška Peksa lapil, jenže puk mu nakonec sklouzl za záda a Jestřábi srovnali skóre. Ve 27. minutě již hosté zcela otočili vývoj utkání. Na levém křídle tentokrát napřáhl Jakub Čuřík a po spolupráci dvou exolomouckých hráčů propálil Peksu. Asistenci si připsal Petr Žajgla. Ve 30. minutě hráli přesilovku Jestřábi, ale nejvážněji zahrozil Šumperk. Ondráček a po něm ani Sedlák na Slováka nevyzráli. V dalších okamžicích třetiny přinesl rozruch pouze souboj Novosada s Davidem Šebkem. Novosad vlítl do souboje za brankou s rukama hodně nahoře, ale rozhodčí nechal hru pokračovat. Naopak oplácení Šebka, který se rozmáchl a vysekl hůl z ruky Novosada, již trestal. Následná strkanice byla v zárodku zapuzena z hokejového dění. Draci však přesilovku nevyužili a ani v dalším průběhu třetiny gól nepadl. Největší šanci měli hosté, ale útok po Holíkově chybě a při přečíslení tří hráčů na jednoho nezvládli svou výhodu Žajgla, Šimo a Čuřík. Hosté se nedostali ani ke střele.

Ani třetí třetina dlouho žádné vážné ohrožení změny stavu nepřinášela, až ve 48. minutě unikal Fischer a v poslední chvíli byl zákrokem na hranici pravidel poslán k ledu. Rozezlení domácí hráči i fanoušci dožadující se odpískání pak museli skousnout další moment - Červenka si najel do souboje s Jedličkou a hrůzostrašně po čistém souboji prolétl vzduchem. Oba hráči se těžce sbírali z ledu, ale zatímco Jedlička utkání dohrál, Červenka se s poraněným kolenem odebral za svým osobním specialistou na vyšetření. V 50. minutě napřáhl na křídle Žajgla a v hledišti to jen zahučelo, když kotouč přepadl přes Peksovu lapačku a následně i branku Draků. O chvíli později vytáhl šumperský brankář jistější zákrok a ve stoprocentní šanci vychytal Michala Šima. V 53. minutě měl na holi vyrovnání Velecký, který si proklestil cestu za prostějovskou obranu, pak technicky zamířil, ale trefil pouze tyč branky Jestřábů. Podobně se do šance tlačil i Matějka, ale byl faulovaný Stříteským a Šumperk opět dostal výhodu přesilovky. A potřetí v zápase ji využil. Aleš Holík nahodil od modré kotouč do klubka těl před brankou a Zdeněk Novosad k nemalé své radosti srovnal. V 57. minutě se do menšího konfliktu dostali Sedlák s Davidem Šebkem, nejzajímavější moment konce utkání ale nastal v čase 59:27. Lukáš Duba se ocitl před Peksou, ale nechal jen vyniknout šumperského brankáře.

Zápas tak po šedesáti minutách skončil remízou 4:4, tj. naprosto stejným výsledkem jako v prvním vzájemném utkání těchto soupeřů na ledě Prostějova. Tehdy v nájezdech vyhráli Jestřábi, tentokrát se radoval Šumperk. Navíc z trojice domácích exekutorů Veleckého, Haase a Hulvy skórovali všichni, za Jestřábi se prosadil pouze Tomáš Halouska. Draci tak vyhráli po nájezdech 5:4.

Radek Kučera (Salith Šumperk): My jsme dnes udělali spoustu chyb v obraně. Nic to nemění na tom, že Prostějov předvedl velmi dobrý výkon.
Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Utkání jsme nezačali dobře, první dvě minuty jsme se nedostali z pásma. Pak jsme dali gól a to nás trochu uklidnilo. I tak se hrál zápas ve vysokém tempu. Za výsledek jsem rád, hlavně tady v Šumperku.