Draci zůstávají po další prohře poslední

Michaela Ficnarová, Petr Matěj, sobota 22.9.2007
Š u m p e r k - Velmi nepovedené utkání sehráli šumperští hokejisté v rámci 5. kola I. ligy, když na domácím ledě prohráli s Třebíčí 2:4. Hosté vedli po dvou třetinách již 4:0, Drakům se v závěrečném dějství podařilo pouze snížit dvěma brankami, před velký tlak v závěru se již fanoušci dalšího gólu nedočkali. Od stavu 0:3 hájil šumperskou branku Peter Betinec, gólman Tihlář se nechal dobrovolně vystřídat. Po porážce s Třebíčí patří Drakům stále poslední příčka.
5.kolo sobota 22.9.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - SK Horácká Slavia Třebíč
2:4
(0:1, 0:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 10:40 Oliverius (Sláma Lukáš, Kukla), 22:21 Kratzer (Burian), 26:16 Dolníček (Přibyl), 27:32 Dolníček (Dibelka, Hrbáček) - 43:05 Antonovič (Bařica), 55:07 Meluzín (Bařica, Špelda). Rozhodčí: Trombík - Poruba, R. Vengřín. Vyloučení: 6:6 Využití: 1:3. V oslabení: 0:0 . Diváci: 1150. Střely na branku: 34:40. Průběh utkání: 0:4, 2:4.
Tihlář (29:16 Betinec)- Kloz, Špelda, Sloboda, Kaltenböck, Stráňovský, Hajas, Ondráček - Bařica, Meluzín, Antonovič - Lazorišák, Hubáček, Stejskal - Obdržálek, Ohnutek, Čížek - Kratěna, Šula, Pekr.
Nedvídek - Hrbáček, Cuník, Roháčik, Sláma L., Bulička, Dvořák - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Čech, Oliverius, Kukla - Matušík, Zahradník, Kubica - Burian V., Kratzer, Burian J.

Utkání 5.kola první ligy začalo s mírným zpožděním, při rozbruslení totiž nevydrželo plexisklo za bránou hostujícího týmu. Samotný úvod utkání byl velmi rozpačitý, hra byla nepřesná. Do první větší šance se dostal na začátku páté minuty Stejskal, jenže jeho pokus skončil pouze v lapačce Nedvídka. Právě Martin Stejskal byl v úvodních minutách nejčastěji střílícím hráčem domácích, v rozmezí tří minut se pokoušel celkem čtyřikrát překonat hostujícího gólmana, leč neúspěšně. A tak udeřilo na druhé straně. Při vyloučení Ohnutka se z prostoru mezikruží prosadil po přihrávce Slámy Oliverius a hosté vedli. Poté hra pokračovala v zaběhnutých kolejích, diváci byli svědkem hokejové nudy. První třetina skončila poměrem 0:1.

Druhá třetina byla jasně v režii hostí, kteří svoji převahu dokázali také promítnout do úspěšných střeleckých pokusů. V čase 22:21 překvapil Tihláře lehkým nahozením Krätzer. K překvapení všech skončil puk v domácí síti – 0:2. Poté si obě mužstva připsala tyčku. Nejprve zazvonila konstrukce za Radkem Tihlářem. To střílel Dibelka. O chvíli později stejný zvuk slyšel za svými zády i Nedvídek, který nedosáhl na střelu Stejskala. Ve 27. minutě se však střílelo znovu ostrými. Na 3:0 pro Třebíč zvyšoval Dolníček, to běžela 27. minuta. To už bylo moc pro Radka Tihláře, který pustil do branky studeného Betince, který ke smutku fanoušků Šumperka obdržel gól po minutě v brankovišti. V čase 27:30 to tak bylo již 0:4, druhou trefu v zápase si připsal Dolníček. Zbytek druhé třetiny se dohrával v komorní atmosféře – domácí příznivci si na tribuně sedli a přestali povzbuzovat.

Třetí třetinu však Šumperk odehrál dobře. Hned v úvodu poslední třetiny měl velkou šanci Meluzín. Ve 44. minutě se již domácí dočkali. Krásnou akci 2 na 1 zakončil po přihrávce Bařici Antonovič – 1:4. Poté se do slibné šance dostal Matěj Pekr, který svým nasazením předčil drtivou většinu zkušenějších hokejistů. Snížení na 2:4 z pohledu Šumperka přišlo pozdě. Navíc v přesilovce 5 na 3. Špelda z modré čáry našel u pravé tyče Bařicu, ten křižnou přihrávkou vybídl Meluzína ke skórování a kapitán Draků se bez problémů trefil. Na časomíře svítil čas 55:07. Zbytek utkání se odehrál v útočném pásmu Draků, kterým ke skórování chybělo jen málo. Z velkého závaru v 57. minutě však ani Antonovič, ani Bařica nic nevytěžili. Při závěrečném power-play Šumperka se puk několikrát pohyboval v prostu před bránou, ovšem k výraznému ohrožení hostující branky nedošlo. Těsně před koncem skončil pokus Dibelky na tyči domácí svatyně a tak skončil zápas mezi Šumperkem a Třebíčí vítězstvím hostí 4:2.