Draci z horké Povážské Bystrice vezou výhru

Tomáš Ostřanský, pátek 17.8.2018
Draci se z tripu po Slovensku vrací s bilancí jedné výhry, jedné výhry na nájezdy a jedné porážky. V trenérském štábu vládne spokojenost, ale dnes si borci v pětatřiceti stupních sáhli na dno sil. Jako první sice udeřili domácí, ale Daniel Vachutka v přesilovce srovnal krok. Ve druhé třetině potom navýšil Michal Romančík, ale Bystrica ještě dokázala odpovědět. Třetí třetina už patřila Drakům, když nejprve svoji první trefu za Šumperk oslavil Vladimir Antonov, aby opět v přesilové hře uzavřel skóre zápasu Daniel Hroch.
přát. pátek 17.8.2018
HK 95 Povážská Bystrica - DRACI PARS ŠUMPERK
2:4
(1:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Zlocha (Tománek), 38. Ligas (Rodionov) – 19. Vachutka (Romančík, Sedlák), 29. Romančík (Plášek, Vachutka), 46. Antonov (Hroch, Kužílek), 54. Hroch (Gewiese, Drtil). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
Kompas (Klincúch) – Rodionov, Leško, Beník, Niník, Dlouhý, Zlocha, Savaza, Fančovič, Škokor, Németh, Špankovič, Saboš, Ligas, Tománek, Turan, Ďurkech, Miro, Cíger, Bednár
Haloda O. (Venouš) – Sedlák (A), Řezáč, Gewiese (C), Drtil, Haloda M., Kužílek, Tolokonnikov, Habrman - Vachutka, Plášek, Romančík, Pokorný, Šíp, Horký, Antonov, Hroch, Ostřanský, Haluza, Urban, Blecha

Draci nastoupili k zápasu po odpoledni stráveném na stadionu a jeho blízkém okolí, kdy teplota atakovala pětatřicet stupňů. Na jejich výkonu to zpočátku bylo malinko znát a trest přišel v 10. minutě z hokejky Jána Zlochy po asistenci Tománka. Přesto se šlo do kabin za vyrovnaného stavu, když nabídnutou přesilovku využil Daniel Vachutka, kterému asistovali Michal Romančík s Tomášem Sedlákem.

#Draci porazili Povážskou Bystricu 4:2, když se trefili Vachutka, Romančík, Antonov a Hroch.

Příspěvek sdílený dracisumperk (@dracisumperk_official),

Ve druhé třetině se už Draci dokázali chopit vedení, když tentokrát přesně mířil Michal Romančík po přihrávkách Karla Pláška a Daniela Vachutky. Tentokrát to však byli hokejisté Povážské Bystrice, kteří se s výsledkem nechtěli spokojit a dotáhli třetinu k vyrovnání, když se ve 38. minutě trefil Patrik Ligas, který tečoval střelu Rodionova.

Ve třetí třetině o sobě dala vědět šumperská třetí lajna, když nejprve vedoucí a vítězný gól vsítil ruský útočník Vladimir Antonov za asistence Daniela Hrocha a Jakuba Kužílka, aby výhru sedm minut před koncem potvrdil Daniel Hroch, kterému přihrávali Petr Gewiese s Tomášem Drtilem. Byť si v tomto zápase hráči sáhli na dno fyzických sil, dokázali, že v týmu Draků je veliká bojovnost a vůle po vítězství.

Jozef Zavadil (Šumperk): Co se tohoto zápasu týká, tak jsme vyhráli, což je super. Celkově byl tento trip po Slovensku úspěšný, neboť jsme hráli s těžkými mužstvy. Dnešní zápas byl obrovsky těžký z toho důvodu, že bylo nesnesitelné teplo. Je tady 34°C, my jsme museli opustit hotel, protože se na noc vracíme do Šumperka a soupeř nám o hodinu posunul začátek zápasu. Kluci se tedy museli celé odpoledne poflakovat někde tady nebo venku a asi si umíte představit, že to moc komfortní nebylo. Takže klobouk dolů, že to v takovém velmi těžkém prostředí a ve velké únavě z těch předešlých zápasů takto zvládli. Musím znovu zopakovat, že u mě vládne spokojenost. To, co jsme chtěli, tak účel splnilo. Minulý týden jsme byli v podstatě celý v laktátu, teď kluci měli tři těžké zápasy, takže teď si můžou trochu odpočinout a v pondělí jedeme na novo.