Draci vystříleli rekord

Daniel Šváb, Petr Matěj, Jaroslav Svoboda, středa 5.12.2007
Š u m p e r k - Po sobotním debaklu v Mladé Boleslavi se šumperští Draci opět předvedli na domácím kluzišti proti Mostu. A představení to bylo více než úspěšné. Nejen že Draci souboj dvou nováčků vyhráli, ale dokonce nasázeli soupeři letošní rekordní počet branek. Draci nejdříve vedli. Most ale otočil. Poté byla řada opět na Šumperku, který utkání otočil a vedení už nepustil. Draci vyhráli 6:3 a díky prohře Prostějova s Vrchlabím ztrácí Draci na tohoto hanáckého soka pouhé 3 body. V sobotu se Draci pokusí překvapit na ledě Chomutova. Komentář připravujeme.
27.kolo středa 5.12.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Most
6:3
(2:2, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Piluša, 19:52 Bařica (Kovář), 29:57 Bařica, 31:56 Kovář (Ivan), 52:56 Ivan (Ambruz, Kovář), 54:36 Meluzín (Bařica, Kubica) - 2:47 Zaťovič (Kudrna), 15:06 Míka, 50:04 Míka. Rozhodčí: Jebavý - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1050. Střely na branku: 41:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3.
Hylák (Tihlář) - Špelda, Galvas, Sloboda, Ondráček, Šindler, Novotný, Kubica, Meluzín, Bařica, Kovář, Ivan, Ambruz, Horčička, Antonovič, Piluša, Matějka, Brunec, Stejskal.
Volke (32. Fiala) - Martínek, Charousek, Stríteský, Plaček, Szakal, Kaltenböck, Suchánek, Zaťovič, Míka, Kudrna, Pinc, Koláček, Metlička, Urban, Nedrda, Kašťák, Kováč, Nekvinda.

Přibližně tisíc diváků se přišlo podívat na další představení šumperských hokejistů v 1. lize a dnes i přes problémy během první třetiny museli odcházet fanoušci domů spokojeni.

Již ve třetí minutě je na vítěznou notu naladil Piluša, když mazácky překonal Volkeho. Ovšem hosté dokázali brzo srovnat, což se stává téměř tradicí šumperského mužstva. První střelu na branku přetavil ve vyrovnání Zaťovič a začínalo se od nuly. To neuběhly ještě ani tři minuty důležitého utkání. Obě mužstva pak hrály zajištěné obrany, i přesto měli více ze hry Draci. Až do patnácté minuty si Šumperk jistil stav 1:1 i přes skutečnost, že hrál více v oslabení, Baník Most ale střílel pouze z velké dálky a jinak nadšeně bojující Šumperk pomáhal Hylákovi v jeho práci. Až v 16. minutě se do úniku dostal Nedrda, Galvas jej sice původně chtěl hákovat, nakonec si však úmysl rozmyslel a Nedrda se dostal k zakončení. V něm jej vychytal Hylák, rozhodčí Jebavý však odpískal faul a nařídil trestné střílení. Petr Míka šťastnou střelou poslal z nájezdu hosty do vedení. Pískot tribun však vzápětí nahradil aplaus, poněvadž Draci se do nevýrazného soupeře zakousli a nejprve Špelda od modré a poté Bařica sám před Volkem mohli vyrovnat. Toužebné srovnání přišlo 8 vteřin před koncem - Dušan Bařica překonal mosteckého brankáře a solidně zaplněné tribuny začaly věřit ve zvrat.

A ten také přišel. Most byl ve druhé třetině o třídu horším soupeřem Drakům, kteří se do rivala zakousli a nepustili. Nejprve minul Špelda, o chvíli později jej napodobil Kovář. Draci v těchto fázích přehrávali soupeře a třetí branka visela na vlásku. Domácím pomohla i přesilovka 5 na 3, ale poslední tým východní skupiny vedení na svou stranu nestrhl. Až když se do samostatného úniku dostal Ambruz, kterého hákoval Kaltenböck, tak rozhodčí Jebavý nařídil opět přísné trestné střílení, ke kterému se postavil Dušan Bařica. Mezi fandy populární útočník Volkeho překonal a začalo velké představení domácích. Nejprve pálil tvrdě Ambruz, následné vyloučení Šindlera pak domácí skvěle ubránili. A na závěr přišla čtvrtá branka, když se prosadil Kovář. Hosté do konce třetiny nic pořádného nevymysleli, naopak Kovář, Ambruz ani Ivan na vystřídavšího Fialu nevyzráli.

Úvod poslední třetiny přinesl nátlak hostů, Hylák však postupně vychytal Míku, Metličku, Stříteského i Nedrdu. Po hokejové přetlačované však vrátil Baník Most do utkání Míka a za stavu 4:3 si domácí kouč Otoupalík ihned vybral oddechový čas. Pauza Drakům pomohla. Následně totiž domácí opět zatlačili Most do obrany a přišly i další branky. Tři minuty po oddechovém času udeřilo popáté a tribuny začaly slavit. Marek Ivan překonal Fialu v přesilové hře, když mu výtečnou přihrávku naservíroval Martin Ambruz. O necelé dvě minuty později rozběsnil tisícovku fanoušků Roman Meluzín, který překonal ležícího Fialu a rozhodl o osudu zápasu. Zbytek utkání se již dohrával za oslavných písní místních fanoušků.