Dračí urputnost na lídra nestačila, Draci prohráli s Porubou

Alena Ryšavá, Michal Krobot, středa 20.1.2021
Do šumperské Škoda arény ke středečnímu duelu přijela Poruba. Ostravský tým, vedený bývalým trenérem Draků Martinem Janečkem, jenž okupuje první místo místo tabulky Chance ligy, potvrzoval v první periodě roli favorita. TORAX se v úvodní části hry prosadil třikrát, čímž si zajistil pohodlný náskok. Draci nejprve silnějšímu soupeři nestačili, ale od poloviny klání se svou aktivitou a bojovností stali téměř rovnocenným protivníkem. Dravost domácích byla zhodnocena, ale přinesla pouze úpravu skóre na končených 1:3, o které se v poslední dvacetiminutovce postaral nejaktivnější muž na ledě, Jozef Baláž.
21.kolo středa 20.1.2021
DRACI PARS ŠUMPERK - HC RT TORAX PORUBA 2011
1:3
(0:3, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 46. Baláž (Spratek, Tjurin) – 7. Žolobov (Endál, Kanko), 12. Korkiakoski, 15. Szathmáry (T. Jáchym, Korkiakoski). Rozhodčí: Jaroš, Květoň – Hnát, Dědek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 38:20. Průběh utkání: .
Altrichter – Záruba, Ševčík, Kabelka, Weintritt, Machů, Valík – Moučka, Milfait, Jaroš – Tjurin, Spratek, Baláž – Krejčiřík, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Danielčák, J. Kučera, Bernovský – Blaško. Trenér: Sobotka.
Muštukovs (28. Foltán) – Teper, Žovinec, Kozák, Szathmáry, T. Voráček, Slavík – Raška I, Hudeček, Sikora – Stloukal, T. Jáchym, Korkiakoski – Kanko, Endál, Hotěk – Žolobov, Toman, Brodek – Häring. Trenér: Janeček.

Na první branku se v zápase nemuselo čekat vůbec dlouho. V sedmé minutě Lukáš Endál dostal kotouč na levý kruh a po rychlé otočce našel zcela volného Jurije Žolobova, který doklepl do prázdné brány. O čtyři minuty později se v předbrankovém prostoru prosadil útočník Markus Korkiakoski a hosté se radovali podruhé. V patnácté minutě už byl ve Škoda aréně rozdíl tří branek. Tomáš Jáchym míchal s kotoučem za šumperskou brankou a přesně načasovanou přihrávkou dostal puk na Šimona Szathmáryho. První dějství si tak vzali hosté na svou stranu.

Druhá třetina nepřinesla gólové potěšení ani pro jedno mužstvo. V šanci se ocitl Jozef Baláž, ale jeho střela mířila pouze do boční sítě. Tři minuty před polovinou utkání Poruba vystřídala brankáře a do hry se tak dostal Frederik Foltán. Draci měli ve druhé části jednoznačně více ze hry než v první třetině, na branku to ale nestačilo a tým z Ostravy si pohlídal tříbrankové vedení.

Ve čtyřicáté páté minutě se i domácí hokejisté dočkali gólové radosti. Nahozený kotouč do porubského brankoviště nadělal Foltánovi a celé obraně hostů velké problémy. Brankář nedokázal zkrotit puk a k dorážce se dostal Jozef Baláž, který už celou situaci vyřešil. Šumperk se snažil o vyrovnání. Celek Martina Janečka se sice dopustil dvou faulů, ale Draci nedokázali ani jednu výhodu využít a tři body z dnešního zápasu putují do Ostravy.

Martin Sobotka (DRACI PARS ŠUMPERK): První třetina nebyla z naší strany zrovna povedená. Soupeř byl lepší, dal tři góly a utekl nám do vedení. Myslím si ale, že od druhé třetiny jsme byli Porubě naprosto vyrovnaným soupeřem, možná i chvílemi lepší. Dnes nám chyběla trochu přesnost ve finálních přihrávkách a v zakončení. Kluci bojovali ze všech sil. V utkání byly i dobré pasáže a od toho je potřeba se odpíchnout do dalších zápasů.

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011): Do utkání jsme vstoupili sebevědomě, což vyústilo v tříbrankové vedení. Úplně odlišná byla hra od druhé třetiny a to vlastně až do konce utkání. Přestali jsme bruslit, útoky začaly být nekompaktní a Šumperk vycítil šanci. Troufnu si říct, že nebýt brankáře Foltána, tak hrozila i ztráta bodů. Dnešního vítězství si važme, zadarmo rozhodně nebylo.