Draci se rozloučili se sezónou vítězstvím

Jaroslav Svoboda, středa 26.3.2008
Š u m p e r k - A je dobojováno. Šumperk se loučí se svou prvoligovou sezónou vítězstvím 4:3, když na výhře se podíleli střelci Šula, Novotný, Antonovič a Komínek, který krásným gólem rozhodl zápas. Hrstka prokřehlých fanoušků dlouho sledovala hokej nevalné kvality, koření v podobě branek pak přišlo v samotném závěru. Šumperk nasadil do hry pouze jedinou seniorskou formaci, zbytek mužstva doplnili junioři. Ti však nakonec napomohli k tomu, že Most letos ani jednou na šumperském ledě nebodoval.
UDR středa 26.3.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Most
4:3
(1:1, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 18:32 Šula (Pekr), 47:50 Antonovič (Žalčík, Malý), 49:15 Novotný (Žalčík), 58:25 Komínek - 11:13 Postl (Švácha), 52:42 Urban (Staněk), 58:08 Postl (Martínek). Rozhodčí: . Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 380. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Peksa (Zatloukal) - Rulíšek, Ondráček, Formánek, Novotný, Havlík, Komínek, Taragel, Měrka, Žalčík, Antonovič, Malý, Pekr, Šula, Fischer
Volke (Melichar) - Martínek, Kudrna, Staněk, Kaltenböck, Kocek, Brožovský, Antoš, Koláček, Míka, Meltička, Postl, Urban, Švácha, Šimek, Kail

Jen hrstka nejvěrnějších dnes přišla povzbudit Draky v posledním utkání letošní sezóny a ačkoliv nebyl k vidění dlouho nijak zázračný hokej, tak přesto se určitě bavili. Draci přitom byli v zápase lepším týmem a po zásluze nakonec vyhráli.

Již v úvodu utkání měli domácí výhodu přesilové hry a mladý bek Novotný mohl otevřít skóre - jenže prázdnou branku minul. Draci pak hráli další přesilovku, ale i z ní branka nepadla. Poprvé si výhodu ozkoušeli hosté při nepovedeném vystřídání Šumperka. Rozhodčí odměnili příliš mnoho hráčů na ledě dvěma minutami, ovšem ani Most v početní výhodě neuspěl. V polovině desáté minuty si kombinaci z juniorky do 1. ligy přenesli Malý se Šulou, druhý jmenovaný však v šanci neuspěl. A tak se prosadili hosté. Urban vyhrál buly a Martin Postl, o kterého měl Šumperk v průběhu sezóny zájem, napálil puk nad rameno Peksy. Kotouč se od břevno odrazil do sítě a hosté vedli. V 15. minutě měl na holi srovnání Malý, ale Volkeho nepřekonal. V závěru třetiny pak Šumperk zatlačil Most do svého brankoviště a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve Komínek nedal, pak Rulíšek trefil břevno. Až formace Pekr-Šula-Fischer uspěla. Matěj Pekr našel zpoza branky volného Šulu a jeho rána přinesla vyrovnání stavu.

I nadále byl lepší Šumperk a do úvodu druhé třetiny skočil pln energie. Ovšem lapačka Volkeho čarovala a ani Malý a ani Antonovič ve svých šancích neuspěli. Pak hokej sklouzl do prvoligového podprůměru a diváci jen stěží hledali zábavu. Až v 36. minutě Volke odrazil tvrdou bombu Formánka, dorážka Měrky i Taragel k domácímu vedení nevedla. V poslední minutě třetiny znovu zahrozila elitní juniorská formace Draků, Šula ani Pekr však branku nevstřelili.

Nejzajímavější podívanou přinesla poslední třetina, do které hosté naskočili s náhradním brankářem. Po několika nesmělých pokusech se v 47. minutě osmělil Pekr, jeho rána zápěstím však mířila těsně vedle levé tyče Melicharovy branky. Na konci 48. minuty se přesto domácí dočkali. Po kombinaci Malého se Žalčíkem se prosadil Radim Antonovič a Draci poprvé v utkání vedli. Sotva se znovu započalo dějství na ledové ploše, tak šli hosté do čtyř. A v přesilové hře udeřilo potřetí. Žalčík našel volného Novotného, který měl dostatek času si připravit kotouč ke střele - a neminul. Premiérová branka mezi seniory od Martina Novotného poslala Šumperk do vedení 3:1 a doposud poněkud tichý zimní stadión ožil. Draci si připsali několik dalších šancí, jejich tlak však přerušilo přísné vyloučení obránce Havlíka, který po zahákování v pádu holí zasáhl obličej soupeře a dostal dvě minuty. Most navíc v přesilovce snížil, když po rychlé kombinaci přesně zakončoval Urban. Gól však domácím mužstvem neotřásl a více ze hry měli Draci. Melichar ale pokusy domácích vykryl, na druhé straně mohl srovnat Míka i Šimek, ale Peksu neprostřelili. Ten nakonec zůstal bezvládně ležet na ledové ploše po zásahu kolenem do hlavy. Vrátil se však do hry, leč musel potřetí inkasovat. V 59. minutě si důrazně o prodloužení řekl druhým gólem v zápase Martin Postl. Hned po vhazování se Mostečtí znovu ujali kotouče, jenže ten jim bez ostychu ukradl Komínek, projel mezi soupeři jak mezi tréninkovými kuželi a nakonec celé své kličkované propálil Melichara. Bouřící stadión začal slavit výhru, Draci si již poslední minuty pohlídali s kotoučem na holi. Nepovedenou sezónu tak torzo Draků doplněné o záplavu juniorů zakončilo výhrou.