Poslední zápas nadešel - Draci přivítají Most

Poslední zápas nadešel - Draci přivítají Most

Jaroslav Svoboda, úterý 25.3.2008
Š u m p e r k - Sezóna končí. Draci v ní po letech naskočili do první ligy a po letech opět skončili tam, kde kdysi. Šumperk se po roce vrací zpět do druhé ligy a tečku za svým letošním účinkováním učiní v domácím boji proti HC Most. V závěru sezóny sice Draci míchají sestavou a v mužstvu se objevuje i záplava juniorů, přesto doma kromě Berouna porazil tento omlazený tým všechny ostatní soupeře. Prostějovu věnoval jízdenku do druhé ligy a zkušenému Mostu pak z ostudy kabát. Zda se Draci rozloučí se sezónou vítězstvím zodpoví středeční podvečerní utkání.

Do posledního utkání sezóny již půjde jeden hráč s jistotou, že příští sezónu stráví v Šumperku. Populární bek Radek Ondráček předváděl ze zadních řad jeden z nejlepších výkonů z defenzivních hokejistů Draků a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Klub šumperskému odchovanci nabídl rovnou dvouletou smlouvu. Bijec Ondráček, který se letos úspěšně postavil například prostějovskému Vrbovi či mladoboleslavskému Wagenhofferovi, tak i nadále bude tužit zadní šumperské řady.

Na druhou stranu se nic nemění. Šumperk i na Most vyrukuje se záplavou juniorů, kteří letos uchvátili hokejovou veřejnost v městě v podhůří Jeseníků. Pekr a Fischer pak v posledním utkání v Prostějově i skórovali a stejným způsobem se budou chtít oni i zbytek týmu zcela jistě rozloučit také s věrnými šumperskými příznivci.

Však také Draci mají co Mostu oplácet. V posledním vzájemném duelu na severu Čech ovládli dění na ledě jednoznačně domácí a Šumperk dělil od nepopulární desítky jediný gól. V utkání si také zachytal svou prvoligovou premiéru Petr Zatloukal. Teď se však vzájemné klání stěhuje na Moravu. Přijďte se i vy rozloučit se šumperskými hokejisty i s letošní hokejovou sezónou. Utkání startuje v 18:00 a pro fanoušky, kteří nedorazí na zimní stadión, je připraven online přenos naší redakce. Naleznete jej zde.