Draci se o třetí místo utkají s domácím Sosnowcem

Jaroslav Svoboda, sobota 30.8.2008
Dnes od 17:00 začne v polském Sosnowci finálový program turnaje o pohár starosty města. Chybět nebude ani Šumperk, který se s domácí Zaglebií střetne o třetí místo v turnaji. Ve finále se utkají německý celek EC Bad Nauheim a přemožitel Draků, maďarský mistr Alba Volán. Proti Drakům se na střídačce Zaglebie objeví bývalý kouč Šumperka Jozef Zavadil, na ledě pak povede Sosnowiec do boje útočník Radim Antonovič, které předchozí čtyři hokejové sezóny strávil v Šumperku. O průběhu finálových bojů vás budeme samozřejmě informovat.
SosC sobota 30.8.2008
Zaglebie Sosnowiec - DRACI PARS ŠUMPERK
6:5
(3:2, 3:2, 0:1)

Draci vstoupili do utkání o poznání lépe než soupeř a už v první minutě (v čase 0:58) otevřel skóre Drábek! Domácí zbraně z rychlého úderu nesložili a brzo srovnali střelou z hole Podlipniho. To běžela šestá minuta a úvod utkání nasvědčoval v ofenzivní souboj obou mužstev. A další minuty daly všemu za pravdu. V 10. minutě vrátil českému celku vedení Jiří Osina, závěr první třetiny ale Šumperku nevyšel. Po Pawlakově brance na 2:2 poslal poprvé v utkání domácí tým do vedení Biela. A náskok si udržoval domácí tým až do konce zápasu.

Ve druhé třetině se protáhlo čekání na další brankový úspěch a už se pomalu zdálo, že hody skončily. Ale pak Polácí dvakrát během 56 minut poslali kotouč do šumperské branky a de facto rozhodli o svém vítězství. Nejprve skóroval Dronia, chvíli na to Da Costa. Vrátit Draky na přijatelný rozdíl dokázal v čase 30:18 Zdeněk Novosad, domácí si ale připravili do konce 2. třetiny ještě jeden úder - svou druhou brankou v utkání zajistil Zaglebii rozhodující náskok Biela. Necéle 4 minuty před druhou sirénou znovu snížil na rozdíl dvou branek Ohnutek. V závěrečné třetině již padla jen jedna branka, tu vstřelil sedm minut před koncem Šumperk, na víc než dramatizaci zápasu o 3. místo to nestačilo.

Ve finále turnaje přehrál celek Alba Volán Székesfehérvár německý EC Bad Nauheim 2:1 a radoval se z vítězství v turnaji.