Draci se na ligu naladili kanonádou

Tomáš Ostřanský, Jaroslav Svoboda, čtvrtek 6.9.2018
V poslední přípravě před začátkem sezóny byli Draci proti Moravské Třebové jasným favoritem. A svoji roli potvrzovali už od úvodních minut. Když po první třetině svítilo na tabuli skóre 4:1, nebylo o osudu utkání velkých pochyb. Domácí borci nakonec fanoušky potěšili celkem devíti góly, za hostující tým snižovali nedávní útočníci Draků Langr s Müllerem. Šumperské zítra ještě čeká exhibiční zápas Zdeňka Novosada a příští středu již následuje boj o první soutěžní body v Orlové.
přát. čtvrtek 6.9.2018
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slovan Moravská Třebová
9:2
(4:1, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Hroch (Habrman), 12. Plášek (Vachutka), 13. Ostřanský, 13. Vachutka (Plášek), 29. Vachutka (Drtil), 37. Drtil (M.), 39. Králík (Vorobjov), 48. Plášek (Vachutka), 58. Řezáč (Sedlák, Vachutka) – 17. Langr, 53. Müller (Maška). Vyloučení: 7:6. Využití: 3:1. V oslabení: 3:0. Diváci: 238. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1, 8:2, 9:2.
O. Haloda - M. Haloda, Kužílek, Tolokonnikov, Habrman, Gewiese, Drtil, Řezáč, Sedlák - Pokorný, Hroch, Horký, Vachutka, Urban, Plášek, Králík, Šíp, Antonov, Blecha, Vorobjov, Romančík, Ostřanský
Turek - Kolařík, Kobza, Marek, Janků, Faltus, Langr, Augustin, Müller, Kršňák, Maška, Čikl, Hajšman, Aulehla, Janošek

K poslednímu přípravnému utkání si šumperští hokejisté pozvali Slovanisty z Moravské Třebové. V jejich středu působí několik bývalých šumperských hráčů. A právě z nich se nakonec rekrutovali jediní dva střelci z řad hostů.

Šumperk prakticky po celé utkání dával najevo svou kvalitativní převahu. A již ve třetí minutě také otevřel skóre, když první gól utkání vsítil Daniel Hroch. Dlouho se pak domácí marně snažili přidat další branky, nakonec se ale dočkali třech slepených gólů v rozmezí 12. a 13. minuty. Na 2:0 nejprve zvýšil Karel Plášek, načež hráli hosté při vyloučení Králíka přesilovku. V ní však Šumperk dvakrát skóroval. Nejprve zužitkoval učebnicový námaz Milan Ostřanský, o necelou půlminutu později zvýšil již na 4:0 Vachutka.

Naštěstí pro Moravskou Třebovou se brankostroj Draků zastavil. Naopak se prosadil Slovan, když v 17. minutě korigoval skóre šumperský odchovanec Tomáš Langr. Znovu se skóre měnilo až v polovině utkání. To přidal pátý šumperský zásah Daniel Vachutka, Draci se potřetí prosadili v oslabení! V závěru druhé třetiny se ještě prosadili Tomáš Drtil a Lukáš Králík.

Za stavu 7:1 tak oba týmy vstupovaly do poslední třetiny, podruhé v utkání se pak prosadil Karel Plášek. Draci ovládali hru, byť hosté chvílemi vystrčili růžky. Po jednom takovém výpadu snižoval stav další šumperský odchovanec v třebovských službách, Jakub Müller. Konečné slovo však měli Draci, devátý zásah domácího celku zaznamenal Jakub Řezáč.