Draci předvedli parodii na hokej

Petr Matěj, středa 23.1.2008
Š u m p e r k - Draci ve středečním kole první ligy skutečně neměli svůj den. Nedařilo se jim vůbec nic, rozehrávkou počínaje a zakončením konče. Diváci, kterých se tradičně sešlo něco přes tisíc, na tribunách doslova trpěli. Domácí ani jednou nevedli, hosté třemi brankami po sobě rozhodli utkání, Šumperk se na více než dvoubrankový rozdíl přiblížit nedokázal. Výsledek 4:7 odpovídá dění na ledové ploše. Draci zklamali a na nesestupové příčky již ztrácí celých 10 bodů.
38.kolo středa 23.1.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Olomouc
4:7
(0:3, 2:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 31:24 Ambruz (Stejskal), 36:40 Kovář (Klejna, Hrčka), 51:32 Bařica (Meluzín, Osina), 56:04 Kovář (Rákos) - 12:27 Brančík (Janečka), 14:49 Bouz (Ministr, Meidl), 33:27 Bouz (Ministr, Ondrůšek), 34:00 Janečka, 43:55 Bordowski, 59:08 Ministr. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Klein. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1100. Střely na branku: 41:24. Průběh utkání: 0:3, 1:5, 2:5, 2:6, 4:6, 4:7.
Lev (od 20. Tihlář) - Galvas, Osina, Hrčka, Paška, Špelda, Ondráček, Šindler, Antonovič, Fadrný, Bařica, Meluzín, Ambruz, Grill, Taragel, Kubica, Stejskal, Kovář, Rákos, Brunec, Klejna. Trenéři: Jiří Otoupalík a Georg Güttler.
Žigardy (Sedlář) - Nedbálek, Ministr, Bouz, Brančík, Jurdič, Štach, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Vyrůbalík, Janečka, Všetečka, Meidl, Čuřík, Ondráček, Bordowski, Žajgla. Trenéři: Petr Fiala a Petr Vlk.

38. kolo první hokejové ligy začalo opatrným oťukáváním z obou stran, přesto postupem času získávala více ze hry hostující Mora. Ta svoji převahu také dokázala brzy využít. Ve 13. minutě otevřel skóre po nepřehledné situaci olomoucký kapitán Richard Brančík – 1:0. Za chvíli se skóre změnilo znovu. Otřepané nedáš – dostaneš, se znovu potvrdilo. Po šanci Kováře, který prověřil Žigárdyho, se hosté rychle zmocnili kotouče, Ministr poslal ze svého obranného pásma na výlet Martina Bouze, který nedal Lvovi šanci – 2:0. Třetinu hrůzy pro Šumperk dokonal Václav Meidl, který znovu dokázal usměrnit kotouč do branky domácích. Obrana Šumperka nestačila zareagovat - 0:3.

V úvodu druhé části měl obrovskou šanci na snížení Meluzín, ten však svůj sólový únik nedokázal přesně zakončit. Stejnou situaci pak musel řešit i Radek Tihlář, který od druhé třetiny zastoupil v brance Jakuba Lva. I „Banán“ byl proti Zbořilovi, který unikl domácím obráncům, úspěšný. A tak se o chvíli později poprvé radovali domácí. Střelu Martina Stejskala dokázal ve 32. minutě Žigárdy pouze vyrazit a na Martina Ambruze pak již čekala pouze prázdná brána – 1:3. Chvíli se zdálo, že by Šumperk mohl chytit druhý dech a začít dotahovat ztrátu, jenže opak byl pravdou. Přesně dvě minuty po snížení domácích se novu radovali Kohouti. Znovu se prosadil Martin Bouz a znovu se na této brance podílel Milan Ministr – 1:4. A aby toho nebylo málo, tak přesně po uplynutí 34 minut zajistit hostům čtyřgólové vedení Petr Janečka, který využil fatálního námazu od navrátilce Jiřího Osiny – 1:5. Osina se snažil vysunout Meluzína, ten však jeho úmysl nepochopil a pro Janečka nebyl problém nabídnutý kotouč vzít a prostřelit Tihláře. V čase 36:40 Robin Kovář dorazil střelu Klejny a do kabin se tak znovu s třígólovým náskokem Olomouce – 2:5.

Kdo si před třetí třetinou myslel, že se Draci pokusí rychle snížit, byl na omylu. Po necelých čtyřech minutách měl Richard Bordowski moře času k tomu, aby bekhendem bez problémů prostřelil Tihláře – 2:6. Přesto se však diváci dočkali dramatického závěru. V čase 51:32 doklepl Meluzínovu střelu do brány Dušan Bařica – 3:6. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny navíc Daniel Rákos krásně obehrál obránce, přihrál křižně před branku Robinu Kovářovi, který snížil na rozdíl dvou branek - 4:6. Tato branka si zaslouží ocenění pro nejlepší akci zápasu. Draci pak svého soupeře zamkli v jeho obranném pásmu, vytvořil si řadu šancí, žádná však neskončila za zády Žigárdyho. Navíc podruhé v utkání neuspěl v souboji z očí do očí Meluzín, a tak poslední slovo si vzali hosté. Minutu před koncem upravil na konečných 4:7 Milan Ministr, který vyhnal všechny pavouky ze šumperské brány.