Draci porazili Skalici na nájezdy

Reportáž ze zápasu: HK 36 Skalica - DRACI ŠUMPERK 2:3sn

Tomáš Ostřanský, středa 15.8.2018
Draci dnes vyrazili k prvnímu ze tří zápasů se soupeři ze Slovenska. Přestože ještě včera absolvovali dvoufázový trénink na ledě, proti kvalitnímu soupeři předvedli hru plnou nasazení a zdravého herního sebevědomí. Když ve druhé třetině v oslabení ujeli Pokorný s Ostřanským, a druhý jmenovaný přesně zakončil, šli Draci do vedení. To však mělo jepičí život, neboť soupeř za dvě minuty srovnal. Ve třetí třetině vrátil Šumperku vedení Michal Romančík po přihrávkách Vachutky a Sedláka, jenže soupeři se opět podařilo srovnat krok, tentokrát dvě sekundy před koncem, při hře bez brankáře. O konečném vítězi tak rozhodly nájezdy, které byly domluvené bez ohledu na výsledek samotného zápasu. V těch byl jediným úspěšným střelcem Daniel Vachutka a určil tak konečného vítěze tohoto přípravného duelu.
přát. středa 15.8.2018
HK 36 Skalica - Draci Šumperk
HK 36 Skalica - Draci Šumperk
2:3sn
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Hujsa (Jurák), 60. Jurák (Hujsa) – 37. Ostřanský (Pokorný), 51. Romančík (Vachutka, Sedlák), rozh. náj. Vachutka. Rozhodčí: Valachovič - Junek, Valachovič. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 658. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Romančík P. (Landon) - Brundrup, Knjazev, Vaškovič, Dufek, Hujsa, Štěpánovský, Hílek, Jurák, Kotzman P., Kutálek, Okoličány, Kotzman A., Pac, Skapik, Janík.
Kristín (31. Haloda) - Sedlák, Řezáč, Drtil, Gewiese, Haloda, Kužílek, Tolokonnikov, Habrman - Plášek, Romančík M., Vachutka, Šíp, Pokorný, Horký, Ostřanský, Antonov, Hroch, Haluza, Urban, Blecha

Komentář k zápasu

Slušná návštěva, kdy do skalické HANT arény našlo cestu přes šest stovek diváků, viděla bezesporu zajímavý zápas. Draci od začátku kousali a byli lepším týmem na ledě. Bohužel se však v první třetině se nedařilo mířit přesně. Za zády Patrika Romančíka, bratrance šumperského útočníka Michala, tak neskončil žádný z pokusů. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:0 a bez jediného vyloučení.

Druhá třetina už nabídla trochu více vzruchu, když se k pohlednému hokeji přidalo nějaké to vyloučení a také po jednom gólu na každé straně. Do vedení šli v čase 36:22 Draci, a to dokonce v početní nevýhodě. Dvouminutový trest za držení hole si odpykával Nikolaj Tokonnikov, když zaváhání domácích využili přihrávající Dominik Pokorný s Milanem Ostřanským, který dokázal kotouč dopravit do soupeřovy brány. Do kabin se však šlo za nerozhodného stavu. To když v čase 38:55 zužitkoval Martin Hujsa příhru Romana Juráka. Deset sekund před druhou sirénou ještě Libor Šíp hákoval jedno z domácích a to bylo ze druhé části hry vše.

Zajímavost - průhledná kostka ve Skalici.

Příspěvek sdílený dracisumperk (@dracisumperk_official),

Zkrácenou přesilovku na startu poslední třetiny hráči Skalice nevyužili. Stejně tak následné vyloučení Řezáče. A tak se znovu radovali Draci. Na opravované kostce nad ledem svítil čas 50:47, když po přihrávkách Tomáše Sedláka a Daniela Vachutky skóroval místní rodák Michal Romančík, pro kterého to byla již třetí trefa ve dvou zápasech v dresu Šumperka. V následujících minutách Šumperk ještě přečkal dvouminutové oslabení, když byl na trestnou lavici vykázán Jaroslav Habrman za faul kolenem. Všechno tak směřovalo k výhře hostů už po základní hrací době. Jenže... Skalica v poslední minutě odvolala brankáře a vrhla všechny síly do útoku. Trenér Draků na tuto situaci reagoval oddechovým časem a do konce zbývalo patnáct vteřin. Hokejový fanoušek ví, že patnáct vteřin je v tomto sportu poměrně dlouhá doba, což se ukázalo i tentokrát. Draci měli kotouč na svých hokejkách a šli za pohodlnou pojistkou, jenže chybovali, což nezůstalo bez následků. Dvojice Hujsa - Jurák si tentokrát vyměnila role a dvě sekundy před závěrečnou sirénou mohl Roman Jurák zvedat ruce nad hlavu a radovat se spolu se svým týmem z vyrovnání.

Na řadu tak přišly nájezdy, které byly domluvené i za rozhodnutého výsledku, protože v sezóně na ně jistě přijde řada a je třeba pilovat i tuhle dovednost. Pravda, v zápase Skalice se Šumperkem se předvedli především oba brankáři. Ze všech nájezdníků dokázal proměnit pouze šumperský Daniel Vachutka a rozhodl tak o vítězi celého středečního klání.

A zítra zase...

A nezapomeňte, už zítra, tedy ve čtvrtek 16.8. se Draci utkají od 17:00 s dalším soupeřem, tentokráte to bude celek z Martina. Průběh zápasu můžete sledovat na webu onlajny.com, souhrny po třetinách vám zprostředkujeme na našem klubovém Facebooku a reportáž bude zde na oficiálních stránkách nejpozději druhý den dopoledne.

Ohlasy trenérů

Jozef Zavadil (DRACI Šumperk): Na to, že to byl teprve druhý zápas, tak musím hodnotit jedním slovem super. Všichni hráči prokázali bojovnost, nasazení i herní sebevědomí, bylo tam i více ze hry. Takže já zápas hodnotím velmi kladně. Škoda je dnes ta, že dvě sekundy před koncem dal soupeř na 2:2 a nejhorší na tom je, že jsme měli puk na hokejce my, chtěli jsme ho dát do prázdné brány, jenže jsme to pokazili a dostali jsme gól naopak my. Jinak jsem ale hráčům poděkoval. A chyby si ještě vytkneme.