Draci pod Špilberkem nevyhráli

Daniel Šváb, Jaroslav Svoboda, Jaroslav Svoboda, čtvrtek 16.8.2007
V rámci šestého přípravného utkání se šumperští Draci vydali změřit síly do Brna s místním, nám dobře známým, druholigovým týmem VSK Technika Brno. Naposledy se Technika a Šumperk střetly v minulé sezóně v posledním kole, kdy oba týmy bojovaly o první místo v tabulce. Tehdy z duelu vyšli lépe Draci, když Brno porazili 5:2. Brňané se však na Šumperk připravili a v dnešním utkání zvítězili 4:2. Aktualizováno.
přát. čtvrtek 16.8.2007
TECHNIKA HOCKEY BRNO - DRACI PARS ŠUMPERK
4:2
(2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Benýšek (Habrovec, Foltýn), 5. Žibrita (Martinák), 26. Mráz (Sedláček), 60. Sedláček - 20. Sloboda (Kaltenböck, Bařica), 39. Martinka (Martiník). Diváci: 80. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Nešťák - Kučírek, Loužek, Habrovec, Rajnoha, Zapletal, Úlehla, Maksa - Mráz, Sedláček, D. Šebek - Martinák, Žibrita, Dostál - Foltýn, Benýšek, Němec - Klimeš, Špok, Matouš - Krupička, Tobiáš
Betinec - Bednárek, Šindler, Sloboda, Kaltenböck, Stráňovský, Hajas, Novotný - Bařica, Meluzín, Antonovič, Stejskal, Šula, Kratěna, Novosad, Martiník, Martinka, Kočan, Kučera, Obdržálek

Dlouho dnes Jindřich Setikovský točil sestavou, aby ozkoušel jednotlivá složení formací. Přesto Draci proti jednomu z favoritů třetí české nejvyšší soutěže dlouho hráli velmi dobrý hokej. Domácí však již v první třetině dvakrát udeřili, nejprve se trefil již ve třetí minutě Karel Benýšek, v páté minutě pak do dvougólového vedené poslal domácí Pavel Žibrita, který využil zažité spolupráce s Tomášem Martinákem, přerovským odchovancem, kterého do Brna zlákal Jaroslav Beck. Na dlouhé chvíle se však jednalo o poslední vážnější útočné představení domácích. Draci převzali iniciativu a začali i bušit na Nešťákovu svatyni, ten však hrstce věrných fandů Draků dokázal, že ze svého umění nic neztratil. Přesto Šumperk do konce třetiny snížil. Po přihrávce Dušana Bařici prostřelil brněnského rodáka Radovan Sloboda.

Úvod druhé třetiny byl ze strany Draků nejvíc hluchým místem v utkání. Šumperk narážel na pozornou obranu a naopak nedokázal pokrývat kombinace Techniky. Z převahy vytěžil brněnský celek třetí branku, tentokrát se v přesilovce prosadil Zdeněk Mráz a na hosty čekalo opět stahování dvoubrankové ztráty. Draci také iniciativu převzali a hned se hnali za vyrovnáním. Jenže branky se dočkali opět až v závěru třetiny. Martiníkův pokus vyrazil Nešťák jen k Martinkovi a ten snížil.

Třetí část hry pak již patřila pouze hostům. Šumperk ovládl dění na ledové ploše a účastník druhé ligy, brněnská Technika, nestačila krýt ofenzivní nájezdy Draků. Jenže veškerá útočná snaha buď končila mimo tři tyče, a nebo zasáhl výtečný Nešťák. Zvláště Stejskal úspěšně využíval své rychlosti k průnikům před brankáře, jenže domácí strážce svatyně jej dvakrát vychytal. Neuspěl pak ani Martinka a ani Hajas v obrovských šancích, dalším pokusem pak minul tři tyče Kratěna. V závěrečné power-play byl během drtivého tlaku Meluzínovy formace v největší šanci právě Roman Meluzín, který dokonce Nešťáka ležícího v brankovišti překonal, kotouč však zazvonil jen na břevno. Domácí pak přes všechny čáry zásluhou Jiřího Sedláčka rozhodli zápas, ve kterém největší podíl na jejich výhře nesl Pavel Nešťák.

Po samotném utkání obdržel novopečený kapitán Draků Roman Meluzín dárky od fanoušků brněnské Komety, kteří jako dík za přínos Meluzína jednomu z nejslavnějších českých klubů věnovali dres s jeho číslem a jménem a také pohár s poděkováním.