Draci jsou zpátky ve hře! Vítězství nad Sokolovem zařídili dvěma góly v oslabení

Vanessa Vařeková, Michal Krobot, sobota 28.1.2023
Konec trápení! Šumperští hokejisté se po devíti nezdarech dočkali prvního vítězství a rázem se ocitli zpět ve hře o záchranu Chance ligy. Do utkání proti Sokolovu vletěli s velkým odhodláním a s pořádnou dávkou energie. Během úvodní dvacetiminutovky si Draci vypracovali solidní dvoubrankový náskok, který už nepustili. K tomu ještě přidali další dvě branky, které padly netradičně při vlastním oslabení a bylo rozhodnuto. Sokolov to sice nevzdal a bojoval až do úplného konce, proti němu ale dnes stál vynikající Petr Hamalčík, jenž si poprvé v sezóně připsal čisté konto! Premiérovou trefu v šumperském dresu, a rovnou při vlastním oslabení, pak zaznamenal Martin Dubský. Už v pondělí čeká Draky další důležitá bitva proti jihlavské Dukle.
42.kolo sobota 28.1.2023
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Baník Sokolov
4:0
(2:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Mácha (Nedvídek), 17. Průžek (Bartoš, Žálčík), 36. Drtil (Jouza), 40. Dubský (Drtil, Eliáš). Rozhodčí: Skopal, Zubzanda – Horažďovský, Thuma. Vyloučení: 5:2. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 939. Střely na branku: 17:35. Průběh utkání: 4:0.
Hamalčík – Eliáš, Drtil, Kadeřávek, Dudycha, Kunst, Hrachovský – Průžek, Bartoš, Žálčík – Vildumetz, Šuhaj, Vachutka – Matě. Svoboda, Nedvídek, Mácha – Bernat, Dubský, Jouza – Š. Jelínek.
Michajlov – J. Novák, Klejna, Weinhold, Rulík, Baláž, M. Rohan, Benda – Kofroň, Kverka, Vrhel – Osmík, Zadražil, Hauser – Švec, T. Rohan, Kysela.

Do úvodního dějství nastoupili Draci s obrovskou touhou po vítězství. Celá střídačka byla na nohou už od prvních momentů utkání. To si také přineslo své ovoce. Už v šesté minutě totiž Jushua James Mácha tečoval Nedvídkovu střelu v předbrankovém prostoru a domácí se radovali. Velkou šanci poté spálil při samostatném úniku Vildumetz, ale to Draky ještě více nakoplo. Tři minuty před koncem třetiny se podařilo zvýšit náskok Jiřímu Průžkovi, který se trefil poměrně kuriózním způsobem z nulového úhlu.

Druhá dvacetiminutovka přinesla velmi zajímavou, a především napínavou podívanou. Svěřenci kouče Majera po celou třetinu byly týmem, který spíše brání a Sokolov Draky dokázal zamykat v jejich pásmu. Díky výbornému Hamalčíkovi se skóre neměnilo. Následně přišla série faulů, jenž mohla zamíchat kartami. Jenže šumperské mužstvo dokázalo vstřelit během necelých pěti minut rovnou dvě branky ve vlastním oslabení. Nejprve se po nádherné individuální akci prosadil Tomáš Drtil a na něj navázal svým prvním gólem mezi Draky Martin Dubský.

V poslední části už zněl povel pro domácí jasně – neinkasovat. Čtyřbrankový náskok vypadal sice pohodlně, ale v hokeji stačí občas málo. Draci si však defenzivní úkoly plnili dobře a pokud nastala chyba, na konci každé sokolovské akce stál připravený Petr Hamalčík. Mimo jiné v dresu Baníku také nastoupil čerstvý vicemistr světa v kategorii juniorů Petr Hauser, který na ledě předváděl zajímavé akce. V poslední třetině gól nepadl a Draci prolomili sérii devíti proher.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Já vlastně ani nevím, co říct po výhře. Každopádně od první minuty jsme byli v naší hře a drželi jsme se herního plánu. Každá lajna víceméně dělala svoji práci, což bylo hrozně důležité. Už od rozbruslení byla cítit jiná atmosféra na stadionu, než tomu bylo v minulých kolech. Celý leden bylo cítit, že lidi stojí za námi a že nám chtějí pomoct. Ono se to možná zdá jako klišé, ale je to pro nás hrozně důležité, protože my jsme v hrozně těžké situaci. Jednoduše bojujeme o holý život. Když vidím, co tu někteří hráči zažívají, tak oni jsou opravdu vděční za jakoukoliv podporu. Dnes nám tedy strašně moc pomohli diváci k tomu, abychom to utkání dovedli do třech bodů. Sokolov bruslil celých šedesát minut a hrál výborně. My jsme pak díky dobré práci v oslabení během druhé třetiny ten zápas zlomili na naši stranu. Bylo to hrozně těžké utkání a jsme rádi, že jsme dnes tu cestu k vítězství našli.“

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): „Smekám před našimi kluky, protože v deseti zdravých lidech se prostě hrát nedá. Prosil jsem Šumperk o přeložení zápasu, ale bohužel mi nebylo vyhověno. Přijeli jsme sem s třemi pětkami, s šesti zdravými útočníky a s třemi nemocnými. Beci na tom byli podobně. Kluci to odmakali, oddřeli a já jim za to děkuji. Ten výsledek je pro nás trošku krutý, protože ta hra nebyla na 0:4. Nicméně nemáme ani bod, ale musíme jít dál.“