Draci dotáhli ztrátu, na nájezdy ovšem byli horší a padli s Prostějovem

Dominik Mihailescu, Vanessa Vařeková, středa 6.10.2021
Šumperští hokejisté v rámci 8. kola Chance ligy ztratili doma body s Prostějovem. Do derby ve skvělé kulise ovšem nastoupili dobře. První gól utkání vstřelil v 16. minutě Tomáš Vildumetz. Druhá perioda se ale Drakům nepovedla. V té totiž svěřenci Martina Janečka prohrávali 1:3. Těsně před koncem prostřední části se ale prosadil Denis Kindl. Draci v 50. minutě srovnali stav utkání po skvělé spolupráci Tomáše Drtila s Lukášem Žálčíkem. Oba hráči přitom v hostujícím dresu nastupovali v loňské sezóně. V prodloužení se nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy. Ze strany Draků byl jediným úspěšným Kindl. Za Jestřáby se ovšem podařilo dát gól Rudovskému s Jelínkem a to znamenalo, že si hosté na Hanou odvezli dva body.
8.kolo středa 6.10.2021
DRACI PARS ŠUMPERK - LHK Jestřábi Prostějov
3:4sn
(1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Vildumetz (Řezáč, Kohút), 38. D. Kindl (Žálčík, Vildumetz), 50. Žálčík (Drtil, Pěnčík) – 22. Š. Jelínek (Mrázek, Babka), 27. Mrázek (Klimíček, T. Jáchym), 31. J. Kloz (Mrázek, Klimíček), rozh. náj. Š. Jelínek. Rozhodčí: Čech, Skopal – Hanzlík, Měkýš. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 1238. Střely na branku: 31:38. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.
Mokry – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Březák, Dudycha, Řezáč – Žálčík, D. Kindl, Vildumetz – Bernovský, Macuh, Šilhavý – P. Kratochvíl, Kohút, A. Furch – Scheuter, Spratek, Antoníček – J. Horký.
Bláha – Zajíc, Klimíček, Husák, Vala – Rudovský, T. Jáchym, Jiránek – Mrázek, J. Kloz, Martin Novák – M. Švec, Štefka, P. Beránek – Dubský, T. Koblížek, Š. Jelínek – Motloch, Babka.

Úvodní dvacetiminutovku odstartoval lépe Prostějov. Během prvních deseti minut si vytvořil několik gólových šancí, jenomže skvěle chytající Vojtěch Mokry všechny tutovky úspěšně zneškodnil. Na straně domácích se dostal do dobré pozice Jakub Březák, který střelou od modré trefil tyč. Poprvé se stav utkání změnil až v 16. minutě. Jakub Řezáč vyslal střelu od modré, tu zachytil Tomáš Vildumetz a z bezprostřední blízkosti překonal Ondřeje Bláhu. Další branky už v první třetině nepadly.

Druhá třetina hrála ve prospěch Jestřábů. Ve 22. minutě srovnal skóre při signalizované výhodě Šimon Jelínek. Následně hosté zužitkovali dvojnásobnou přesilovou hru. Petr Mrázek dostal přesnou přihrávku od Jiřího Klimíčka, ještě si vylepšil svoji střeleckou pozici a tvrdou ránou poslal puk za záda šumperského gólmana. Prostějov chytil ve druhé periodě ten správný rytmus a během 31. minuty skóroval již po třetí. Autorem branky se stal Jan Kloz, jehož první střela brankou neskončila, ale následná dorážka už bez problémů cíl našla. Ve 38. minutě se podařilo Drakům snížit stav utkání na rozdíl jedné branky. Tomáš Vildumetz nejprve zachytil špatnou rozehrávku Jestřábů, Lukáš Žálčík ještě posunul puk na volného Denise Kindla a ten zamířil přesně do rohu Bláhovy brány. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 2:3.

Ve třetí části se bojovalo až na krev. Opět jsme byli svědky několika slibných šancí na obou stranách. V 50. minutě se o vyrovnání stavu na 3:3 postaral šumperský útočník s číslem devadesát, Lukáš Žálčík, jenž dostal přihrávku od Tomáše Drtila do prostoru před bránou, odkud poslal puk do odkryté brány. Nerozhodný stav zůstal až do konce základní hrací doby. Následovalo tak prodloužení.

V prodloužení byl k vidění hodně akční hokej. Obě mužstva si vytvořila několik velkých šancí, které mohly zápas ukončit, nicméně brankáři byli proti. Ani pětiminutové prodloužení tak dnešní derby doprovázené famózní atmosférou nerozhodlo. Na řadu tedy musely přijít samostatné nájezdy. V nich byli nakonec úspěšnější hosté. Za Prostějov se prosadil Jan Rudovský a Šimon Jelínek. Na šumperské straně byl jediným úspěšným exekutorem kapitán Denis Kindl.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): „Samozřejmě nás mrzí, že jsme nakonec nedokázali získat ten extra bod navíc. Možná jsme si ho nezasloužili za takovou tu pětiminutovku ve druhé třetině, kdy jsme dělali chyby, zbytečně faulovali a soupeř nám odskočil na 3:1. Na druhou stranu obrovský klobouk dolů, jak se mužstvo s tímto nepříznivým stavem popralo. Dostali jsme se zpátky do zápasu a myslím si, že ke konci jsme měli šanci celý zápas otočit. Myslím si, že i větší část prodloužení byla na naší straně. A pak Prostějov byl prostě o jeden nájezd šikovnější, to se stává. Diváci si určitě přišli na svoje, utkání mělo náboj a nádech derby. My se teď díváme na body a na tabulku, kde jsme nepropadli, za to obrovské díky všem klukům."

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): „Vítězství za dva body samozřejmě bereme. V Šumperku je těžké prostředí, atmosféra je tu skvělá a domácí jsou v euforii, protože mají zatím dobrou sezonu. My jsme začátek úplně nechytli, měli jsme odstup od hráčů a zaslouženě jsme prohrávali. Ve druhé třetině jsme začali dělat nějaké věci lépe, posouvali jsme rychleji puky a šli jsme více do kontaktu. Ale za stavu 3:1 jsme tam udělali pár chyb v soubojích a nebyli jsme tak důrazní. Bylo to dané také tím, že jeden útočník nám vypadl před zápasem a další dva v průběhu. To se posléze projevilo i v prodloužení, kde byla remíza asi zasloužená. Soupeř měl v prodloužení několik šancí, které neproměnil nebo je vychytal Ondra Bláha. Na nájezdy máme šikovné hráče, jako je Honza Rudovský a Šimon Jelínek, kteří to udělali výtečně a získali nám bod navíc. Je to derby a vyhrát v něm jakýmkoliv způsobem je vždy hezké."