Bařica zachraňoval tři vteřiny před koncem

Daniel Šváb, Daniel Šváb, Jaroslav Svoboda, sobota 16.2.2008
Š u m p e r k - Dnes začalo play-out a Draci jeli do Čech na led Berouna. Utkání pro ně nezačalo špatně. V 8. minutě se prosadilo extřebíčské duo Kubica, Oliverius a Draci vedli 1:0. Vedení ale netrvalo dlouho. V minutě desáté vyrovnal Křesťan. V půlce zápasu využili Medvědi svoji přesilovku a utkání otočili ve svůj prospěch. Infarktový konec si připravil Dušan Bařica, který tři vteřiny před sirénou napřáhl a vypálil. Jeho poslední střela mířila za záda gólmana Altrichtera. Draci měli jistý bod. Prodloužení rozuzlení nepřineslo a tak došlo opět na samostatné nájezdy. Brankář hostí Altrichter měl ale šťastný den a Drakům nepovolil ani jednou skórovat. Naopak Beroun se trefil dvakrát, vybojoval důležité dva body a Šumperku se zase vzdálil. Druhý duel mezi Mostem a Prostějovem zvládli lépe domácí a vyhráli 3:1.
UDR sobota 16.2.2008
Medvědi Beroun 1933 - DRACI PARS ŠUMPERK
3:2
(1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9:17 Křesťan (Appel), 30:01 Tvrzník (Novotný), 65:00 Rozhodující nájezd proměnil Tvrzník - 7:25 Kubica (Oliverius), 59:57 Bařica (Meluzín). Rozhodčí: Jebavý, Kubeš - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: :. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Altrichter, (Novák) - Malínský, Braniš, Kameš, Jelínek, Martinec, Lukačovič, Gudas - Appel, Slížek, Křesťan - Tvrzník, Šinágl, Novotný - Besser, Vlček Nedorost - Kupec, Pavel, Heřman
Lev, (Tihlář) - Galvas, Osina, Hrčka, Ondráček, Fojtík, Formánek, Špelda - Kubica, Oliverius, Komínek - Antonovič, Meluzín, Bařica - Stejskal, Kovář, Rákos - Grill, Taragel

Velice nadějný vstup do zápasu měl Šumperk, když se hned v první minutě rozezvučela tyč Altrichterovy branky po střele Dušana Bařici. Poté mělo každé z mužstev spíše odvážné pokusy o překvapení soupeřova brankáře. Další střelu s velkým S vymysleli domácí. Slížkovu ránu lehce tečoval David Appel a exbrněnský kanonýr tentokrát rozezvučel tyč branky Jakuba Lva. O chvíli později se v přesilové hře usadil Šumperk v pásmu Medvědů a po přihrávce Oliveriuse otevřel skóre Zdeněk Kubica, který překonal ležícího Altrichtera. Dlouho se však Draci z vedení neradovali. Domácí tým srovnal šťastným gólem, kdy David Appel našel najetého Radka Křesťana, jeho bombu Lev vyrazil nad sebe, puk se však po ležícím brankáři dokutálel až za pravou tyč jeho branky. V dalších minutách první třetiny bylo znát, že obě mužstva spíše plní taktické pokyny s cílem nedělat chyby a vyčkávat naopak na ty soupeřovy. První kiks vyprodukoval David Appel, Fojtík však vypíchnutí puku v souboji dvou exkomeťáckých hráčů nevyužil ve změnu skóre. Další šanci měl v závěru dvacetiminutovky i Radim Antonovič, individuální průnik ale zakončil těsně mimo tři tyče.

Do druhé části hry vstoupil lépe Beroun a v úvodu několikrát musel hasit požár Lev. Draci se ale ze sevření oklepali a od páté minuty třetiny již byli značně aktivnější - střelecké pokusy z jejich holí mířily bohužel stále mimo tyče branky Altrichtera. Při ojedinělém úniku domácích dostal přísný trest za hákování Roman Meluzín a Medvědi přesilovku využili. Martin Tvrzník poslal kotouč do protipohybu Jakuba Lva. Hosté mohli rychle vyrovnat, Altrichter totiž střelecký pokus hostujících hráčů neudržel a volně poskakující kotouč Draci dotlačili do sítě. Jenže již předtím sudí přerušil hru, poněvadž z jeho úhlu pohledu se zdál byl puk spíše v náručí Altrichtera než vedle něj. Další větší vzrušení způsobil ve 37. minutě mládežnický reprezentant Radko Gudas. Jeho rána rozezvučela břevno branky Jakuba Lva. Srovnat mohl v závěru Meluzín, ale Altrichtera nepřekonal.

Třetí třetinu sice začali Draci v přesilové hře, ale neúspěšně. Naopak Šinágl mohl z brejku přidat třetí domácí úspěch, Lev jej však vychytal. Svou chvilku slávy si mohl užít i Dušan Bařica, ve 44. minutě mu však skokem pod nohy sebral kotouč Altrichter a tak se ještě zkušený útočník Draků neprosadil. Nápor Šumperka každou minutou rostl a hosté mohli srovnat po kombinaci Antonoviče s Meluzínem, i tentokrát však čaroval domácí brankář. O chvíli později zbytečně oslabil hosty zkušený Komínek, který po odpískání sekl jednoho z domácích borců a vykoledoval si dvě minuty. Beroun však v přesilovce nic nevymyslel a sám se následně musel v oslabení bránit. Znovu se v šanci objevila dvojice Antonovič - Meluzín, prvně jmenovaný sice poslal kotouč do sítě, ale bohužel z vnější strany. Než si domácí příznivci oddechli, tak napřáhl Galvas. Jeho bomba rozezvučela tyč Altrichterovy branky. V 57. minutě měl jednu z velkých šancí na vyrovnání Galvas, který vystihl přihrávku Gudase. Jenže znovu tkvěl nade všemi Altichter. Draci si v samotném závěru vzali time-out, odvolali brankáře a vrhli se do boje v šesti, dvakrát však také museli sledovat, jak kotouč těsně míjí jejich prázdnou branku. Power-play pak podpořil i zbytečným vyhozením mimo led Lukačovič, který tak dostal dvě minuty za zdržování hry. Hosté se usadili před brankou Medvědů, srovnání však ne a ne přijít. Až když už domácí fanoušci slavili výhru, tak Roman Meluzín našel Dušana Bařicu a ten přesnou ránou pod břevno pobláznil skupinku příznivců Draků.

V následném prodloužení si každé z mužstev vytvořilo jednu šanci, ale gólmani i tentokrát měli navrch a tak přišlo slovo na samostatné nájezdy. Oliverius ani Antonovič na Altrichtera nevyzráli, naopak Tvrzník a Křesťan z domácí strany na Lva ano. Domácí tak vyhráli 3:2 a Drakům se tak téměř zavřela šance na setrvání v 1. hokejové lize i pro příští ročník.

Jiří Otoupalík (Šumperk): „My jsme sice vyrovnali tři vteřiny před koncem základní hrací doby, ale myslím si, že jsme si zasloužili tři body. V podstatě jsme byli celý zápas lepším týmem než domácí Medvědi. Je to stará obehraná písnička, která nás trápí od Nového roku – nejsme schopní proměňovat šance a dát v zápase víc jak dvě branky. Na to se nedá vyhrávat, a proto jsme zde nezískali víc jak jeden bod.“

Karel Najman (Beroun): „Zápas se hodnotí špatně, Šumperk odehrál dobrý zápas. Tým se během sezony o hodně změnil a mají v kádru řadu kvalitních hráčů. Hráli velmi disciplinovaně, oproti nám, kdy místy nehrajeme to, co si řekneme a zbytečně faulujeme. Hráči nehrají v prostorách, kde by měli a vznikají z toho zmatky, dostaneme se pod tlak faulujeme nebo se puk dostane ze hřiště. Zápas to byl vyrovnaný. Nemůžeme čekat, že v baráži budeme někoho válcovat a dávat jeden gól za druhým. Soupeři hrají perfektně a ze zabezpečené obrany. Dnes jsme se přesvědčili o tom, že to tak jednoduché nebude. Dvanáct zápasů bude velká šichta, dva body jsou dobré, ale zároveň doufám, že jsme si tu smůlu v prvním zápase vybrali. Jdeme dál, ve středu nás čeká Most a věřím ve vítězství.“