Ani tentokrát, Draci i potřetí na turnaji těsně prohráli

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 8.8.2019
Třetí utkání během tří dnů odehráli šumperští hokejisté na silně obsazeném turnaji O pohár RT TORAX. Po dvou porážkách s předními polskými kluby ani tentokrát na soupeře hrajícího kvalitnější soutěž nestačili. I přes enormní bojovnost a snahu Porubu o body obrat. Bohužel o vítězství Poruby rozhodl v samém závěru v přesilové hře domácí tým a na Draky tak zůstane pouze boj o čtvrté místo v turnaji. Ten svedou v sobotu před polednem s maďarským klubem Debrecen EAC.
O pohár RT TORAX čtvrtek 8.8.2019
DRACI PARS ŠUMPERK - HC RT TORAX PORUBA 2011
3:4
(2:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Kabelka (Gewiese), 7. Jaroš (Milfait), 51. Hroch (Gewiese, Spratek) – 2. Gřeš (Dluhoš), 19. Zdeněk, 35. Zdeněk (Urbanec), 57. Jáchym (Štěpánek). Rozhodčí: Cabák, Hykel – Vengřín, Kořistka. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
Wanecki - Sedlák, Drtil, Gewiese, Kabelka, Žák, M. Haloda, Habrman, Plhal - Pokorný, Milfait, Jaroš - Ostřanský, Spratek, Hroch - Antonov, Müller, Scheuter - Urban, Blecha, Šíp
Kůdela – Slavík, Urbanec, Dundáček, Pastor, Štěpánek, Dluhoš, Rudl, Šendera – Kubica, Zdeněk, Káňa – Nejezchleb, Hlinka, Beták – Gřeš, Jáchym, Ďurač – Ollender, Hudeček, Brodek

Pekelně těžký úvod zápasové přípravy mají za sebou šumperští hokejisté. Po dvou náročných soubojích proti polské hokejové elitě čekala ve třetím utkání na svěřence Martina Janečka další náročná výzva - prvoligová Poruba.

Ostravský hostitel sice měl ve středu volno, zatímco Draci hráli odpolední duel s Jastrzebie, ale na ledové ploše nebyl tento odpočinkový deficit na výkonu šumperského celku znát. Naopak, po dvou porážkách chtěli konečně bodovat. K této metě nebylo daleko. Hned první třetina přitom musela diváky bavit. Lepší vstup měli do ní hostitelé, tedy Poruba, pač v zápise byli jako domácí tým psáni Draci. TOMÁŠ GŘEŠ tečoval Dluhošovu ránu a Wanecki neměl nárok na tuto změnu směru kotouče reagovat.

Radost vydržela porubskému táboru jen 61 vteřin. Gewiese přiťukl kotouč na DANIELA KABELKU, který propálil Hynka Kůdelu v brance Ostravanů. V následné přesilovce při vyloučení Pastora se Drakům nedařilo dostat do pásma, což donutilo ke zvýšení hlasu trenéra Martina Janečka. Efekt byl bleskový. První gól v šumperském dresu, byť zatím v přípravném utkání, vstřelil TADEÁŠ JAROŠ. Vedení pak uhájil dobrým zákrokem Wanecki. V další velké šanci se mohl ocitnout Pokorný, ale do dráhy prudké přihrávky se vložil Kůdela. A Poruba tak měla prostor do konce úvodní třetiny ještě vyrovnat. V přesilovce trefil od modré přesně JIŘÍ ZDENĚK.

Klíčový rozdíl v utkání se pak zrodil ve druhé třetině. V ní byli lepší hráči Poruby, ale Wanecki dlouho odolával. Ve 35. minutě však RT TORAX skóroval. Střelecky se duel s Draky vydařil JIŘÍMU ZDEŇKOVI, který zakončil rychlý kontr střelou mezi betony brankáře soupeře.

Šumperk ale zbraně nesložil a hned v úvodu třetí třetiny měl vyrovnání na hokejce Jaroš, poté i Spratek a Antonov. V dalších minutách byla hra ovlivněna několika vyloučeními, Draci pak ve své snaze o vyrovnání získali i přesilovku pěti proti třem. Tu sice nevyužili, ale v té navazující standardní, při výhodě jednoho muže v poli, se Draci dočkali! Spratek vyhrál buly, přes Gewieseho se dostal kotouč k DANIELU HROCHOVI a šumperský odchovanec trefil přesně. V 51. minutě bylo vyrovnáno.

To byl škrt přes rozpočet favorizované Porubě a v posledních minutách ostravský tým zvýšil tempo. Byl to však Kabelka, kdo provětral Kůdelu. Osudnou se Drakům stala přesilovka Poruby při vyloučení Müllera. Štěpánkova rána od modré až k Waneckimu neprošla, ale puk se nešťastně svalil k TOMÁŠI JÁCHYMOVI, který jej dopravil do sítě.

Draci sice potřetí na turnaji prohráli, ale znovu odvedli velmi dobrou práci a dalšího favorizovaného soupeře potrápili. Moc nechybělo, aby si také připsali první body. Teď čeká Draky den odpočinku a turnaj v Porubě zakončí svěřenci Martina Janečka v sobotu 8. srpna od 11:00 duelem proti maďarskému Debrecínu.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): V dalším zápasu turnaje dostali přednost jiní hráči, jiné složení pětek, trojic i dvojic. Myslím si, že našeho soupeře jsme v některých částech zápasu hodně přehrávali. Selhali jsme v koncovce a dostali jsme laciný gól. Každopádně víme, na čem pracovat, přestože každé vítězství přidá na sebevědomí. V součtu celého zápasu jsme měli soupeře jasně přehrát a rozhodnout v zápase daleko dřív.

Martin Janeček (DRACI ŠUMPERK): Z našeho pohledu krásný zápas, ale hraje se na vítězství. Něco málo nám chybělo, abychom Porubě vzali aspoň jeden bod. Myslím si, že jsme se se zápasem poprali víc než statečně. Musím hráčům poděkovat za parádní výkon. Na druhou stranu musím dodat, že jsme všichni v přípravě a výsledky strašně moc klamou. Pro nás to byl pěkný zápas a dobrý výsledek, takže ho nepřeceňuji. Čeká nás ještě strašně moc práce.