Ani druhý souboj s polským týmem nedopadl pro Draky úspěšně

Jaroslav Svoboda, středa 7.8.2019
Druhým utkání pokračovala účast šumperského celku na turnaji v Porubě. Po těsné prohře s polským ambiciozním týmem z Katowic neuspěli nakonec svěřenci trenéra Martina Janečka ani v souboji s Jastrzebie. Polský tým dokázal třikrát dostat kotouč za záda Ondřeje Halody, naopak šumperští hráči tentokrát vyšli střelecky naprázdno. V turnaji budou pokračovat Draci v rámci náročného programu již ve čtvrtek 8. srpna, kdy se od 19:15 utkají s hostitelem klání, Porubou.
O pohár RT TORAX středa 7.8.2019
JKH GKS Jastrzębie - DRACI PARS ŠUMPERK
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Urbanowicz (Walega), 20. Kostek (Rohtla, Behula), 58. Kasperlik (Jarosz). Rozhodčí: Fiala, Hykel – Cirkl, Zicháček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: doplníme.
Marek – Górny, Michalowski, Kostek, Radzienciak, Chorazycezwski, Giminski, Matusik, Behula – Urbanowicz, Walega, Kasperlik, Jossafov, Rohtla, Soltys, R. Nalewajka, Pas, Wróbel, Misterkiewicz, Jarosz, L. Nalewajka
O. Haloda – Plhal, M. Haloda, Drtil, Kabelka, Řezáč, Sedlák, Žák - Milfait, Pokorný, Jaroš, Hroch, Haluza, Vachutka, Urban, Müller, Šíp, Antonov, Blecha, Spratek, Ostřanský

Šumperský trenér Martin Janeček tentokrát nechal odpočívat brankáře Waneckiho i obránce Gewieseho, naopak se do hry tentokrát zapojil Ondřej Haloda a v obraně pak Tomáš Drtil.

Již po pár minutách hry byl blízko úvodní brance utkání Tadeáš Jaroš, ale předtím, než kotouč přešel brankovou čáru, byla klec posunuta ze svého postavení. A gól nakonec uznán nebyl. Na druhé straně měl v 10. minutě gól na hokejce i Radzienciak, avšak v ideální šanci minul branku. Tlak šumperského týmu vrcholil v přesilovce při vyloučení Walegy. Jenže polský soupeř odolal a vzápětí otevřel účet zápasu.

Právě Walega stál na začátku celé akce, poslal přihrávku do jízdy na MACIEJE URBANOWICZE, který našel mezi Halodovými betony mezírku. Dvě minuty poté byl za faul vyloučen Kabelka a Jastrzebie zvýšilo své vedení. Bez váhání zakončil zajímavou souhru polského klubu ARKADIUSZ KOSTEK, z prostoru v mezikruží poslal gólem ve 20. minutě GKS do kabin s náskokem dvou branek.

Ve 27. minutě se Draci mohli dostat zpět do hry, Daniel Vachutka ale na gólový zásah proti Katowicím další trefou nenavázal, tentokrát jej pohotově vychytal Marek. V následujícím průběhu třetiny sice Draci hráli dvakrát v oslabení, ale oba tresty bez úhony přežili. A sami mohli v době, kdy se hrálo pět na pět, několikrát zahrozit. Jenže trefy se nedočkali.

A stejně dopadlo i jejich snažení ve třetí třetině. Naopak, hned v úvodu poslední části hry ujížděl na Ondřeje Halodu Artem Josaffov, jenže čerstvá posila polského klubu si vylámala zuby na šumperském brankáři. Další obraz hry hodně ovlivnily přesilové hry. Nejprve Šumperk bránil ve třech proti pěti, ale situaci ustál. Bohužel však neuspěl ani v následných dvou přesilovkách. A místo závěrečného náporu se Jastrzebie dočkalo definitivní pojistky. Střelu české akvizice polského klubu MARTINA KASPERLÍKA tečoval jeden ze šumperských obránců tak smolně, že puk zaplul do branky Ondřeje Halody.

Draci prohráli druhé utkání na turnaji a hlavně v ofenzívě se zatím, z pohledu efektivity střelby, trápí. Možnost reparátu mají ve čtvrtek 8. srpna od 19:15 v utkání s HC RT TORAX Poruba 2011.

Martin Janeček (DRACI ŠUMPERK): Narazili jsme na soupeře, který byl velmi sebevědomý. Je to kvalitní mužstvo s výbornými hráči. Včera dokázali otočit zápas s Porubou. Nám na tuto úroveň chybí více času stráveného na ledě, více zkušeností. Na druhou stranu musím i dnes tým pochválit, tvrdě pracoval. Chyby samozřejmě byly, ale to pramení z individuálních chyb a z toho, že nemáme zatím nic nacvičeno. Já jsem velmi rád, že se můžeme účastnit takhle výborně obsazeného turnaje. I tohle může být to, co nás v závěru sezóny může posunout tam, kam potřebujeme.