Ani další pokus venku nevyšel

Jaroslav Svoboda, středa 7.11.2007
Komu není přáno, tomu nejspíš není souzeno. Šumperk nedokázal ani po 19. kolech bodovat venku a z Mostu odváží prohru 3:1. Draci přišli o výhru pár okamžiků před koncem zápasu, kdy se prosadil z velké vzdálenosti Prošek, do prázdné branky pečetil mosteckou výhru Míka. Šumperk přitom již v úvodu vedl, když se trefil Piluša. Na přelomu 1. a 2. třetiny Draci měli i výhodu pětiminutové přesilovky, tu však nevyužili a tři minuty před koncem 2. třetiny dorazil do prázdné branky Szakalovu střelu Tomáš Sýkora. Domácí pak sťali hosty chvíli před koncem utkání.
19.kolo středa 7.11.2007
HC Most - DRACI PARS ŠUMPERK
3:1
(0:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 36:40 Sýkora (Szakal), 57:51 Prošek (Rindoš), 59:30 Míka (Szakal) - 3:49 Piluša. Rozhodčí: Pešina - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 3:7, navíc Suchánek (MST) 5+do konce - Piluša (SUM) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 550. Střely na branku: 42:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Chábera - Charousek, Martínek, Plaček, Pojkar, Prošek, Suchánek, Szakal - Bahenský, Buďa, Kašťák, Kudrna, Metlička, Míka, Plachý, Rindoš, Sýkora, Trávníček, Urban, Zaťovič
Hylák - Galvas, Kloz, Ondráček, Pala, Sloboda, Špelda - Ambruz, Antonovič, Bařica, Brunec, Kovář, Lazorišák, Matějka, Meluzín, Obdržálek, Ohnutek, Piluša, Stejskal

S nadějí a posilami se vydali šumperští hokejisté a hrstka nejvěrnějších fanoušků na sever Čech, aby se pokusili z Mostu dovést první letošní body z ledu soupeře. Draci dlouho za svým cílem kráčeli, v závěru však přišli o zisk.

V úvodu utkání vyzkoušel Cháberovu pozornost Ota Lazorišák, z dalšího útoku pak Draci dokázali udeřit. Chybu mostecké obrány potrestal Jiří Piluša, který se dočkal prvního zásahu v dresu Šumperka. Další tlak Draků utlumilo vyloučení Ohnutka, které nepotrestal ani Metlička ani Plachý. Na obou stranách se každé z mužstev snažilo vstřelit gól, ovšem pozorné obrany nepustily útočné šiky nováčků soutěže do větších šancí. V přesilovce Šumperka pálil dvakrát Špelda, ale neuspěl. Tentýž hráč na konci 14. minuty musel na trestnou lavici za držení, o pár vteřin později jej doplnil i Martin Ambruz a Draci byli rázem na ledě jen ve třech. Soupeři se však ubránili a naopak v závěru první třetiny mohli sami čerpat z výhody netradiční přesilovky. Pět minut za faul loktem totiž dostal Jakub Suchánek, který se navíc odporoučel do kabin. Jenže největší šanci přesilovky schoval do lapačky Antonovičovi Chábera, poté neuspěl od modré ani slovenský zadák Sloboda.

V úvodu druhé třetiny mohl srovnat Tomáš Sýkora, čerstvá mostecká posila. Jenže exšumperský útočník si po hrubici Slobody v úniku vylámal zuby na Hylákovi. Krev dožil domácím borcům nalil i Radek Ondráček, který inkasoval dvě minuty za nedovolené bránění. Domácí koncovka ale nedosahovala kýženého efektu, Hylák puky odrážel a lapal naprosto přesně a domácí stále prohrávali o jednu branku. Most těžil dlouhou dobu z četným přesilových her, ovšem zvláště Bahenský musel opravdu trpět z pohledu na jistého Hyláka. Až začátkem 35. minuty po té dlouhé sérii hry ve čtyřech se ke střele dostal i Šumperk, Špelda však dvakrát od modré neuspěl proti Cháberovi. Na konci 37. minuty pak domácí udeřili. Szakalovu ránu Hylák jen vyrazil k nepokrytému Sýkorovi a ten do prázdné branky vyrovnal.

V úvodu poslední třetiny mohli čerpat z přesilové výhody Draci, avšak ti během pobytu Sýkory na trestné lavici nevymysleli nic. Hylákovu pozornost otestoval o chvilku později Pavel Metlička, jednu z mála šancí Draků pak spálil před Cháberou Martin Ambruz. Největší šanci však měli hosté v 49. minutě, s přečíslením dvou na jednoho ale bohužel nenaložili nejlépe a tak se skóre neměnilo. Po opatrném testování pozornosti obran z obou stran mohlo udeřit před Hylákem, ale i další souboj s Metličkou nová šumperská posila ustála a oddálila katastrofu. Ta však na sebe nechala čekat do 58. minuty. Prošek napálil ze středního pásma kotouč na Hyláka a tomu proskotačil kousek černé gumy až do sítě. Hosté se tentokrát vrhli do útoku a Pala mohl srovnat, ovšem neuspěl. A tak při power-play zasadili domácí pojistku trochu šťastnému vítězství. Do prázdné klece Draků zamířil přesně Míka a rozhodl zápas.