Žádná satisfakce se nekoná, Draci schytali ve Vyškově bůra

Vanessa Vařeková, sobota 17.2.2024
Šumperští hokejisté si proti Vyškovu vybrali horší chvilku. Do zápasu opět nastoupili ve značně oslabené sestavě, tentokrát se ale žádné překvapení nekonalo. I přesto, že po úvodní třetině platil bezbrankový stav, Draci po celých šedesát minut tahali za kratší konec lana a domácího brankáře ani jednou nedokázali překonat. Svěřenci Michala Konečného si dnes zkrátka šli jednoznačně pro čtrnáctou výhru v řadě a jen díky hostujícímu Irglovi neskončil výsledek větším poměrem než 5:0.
38.kolo sobota 17.2.2024
HC Vyškov - DRACI PARS ŠUMPERK
5:0
(0:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Hefka (Komínek, Dluhoš), 24. D. Vašíček (Žižka, Komínek), 27. D. Štefka (Mikulík), 54. Komínek (D. Štefka), 56. Kořenek (Lekeš, Holemý). Rozhodčí: Maršálek – Kučera, Peluha. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 186. Střely na branku: 45:23. Průběh utkání: 5:0.
Kořének – Hefka, Holemý, Dluhoš, Studený, Mikulík, D. Hohl, Žižka – Lehečka, Kořenek, D. Vašíček – Janeček, Lekeš, Sebera – J. Štefka, A. Popelka, Krejčiřík – D. Štefka, Komínek.
Irgl – Minařík, Dudycha, Rutar, Skopal – Jaroš, Šišolák, Vachutka – J. Horký, Scheuter, Müller – Tarnoczy, Nilsson, Danielčak.

I do Vyškova dorazili šumperští hokejisté ve značně oslabené sestavě, role obou týmů tak byly od samého začátku zápasu rozděleny zcela jasně. Zatímco domácí hokejisté ve vysokém tempu neustále ohrožovali hostující bránu, Draci celých dvacet minut odolávali jejich náporu a vyčkávali na jakékoliv pochybení. Párkrát se sice hostům podařilo ujet do brejku, nic kloudného ale z této situace nevymysleli. Jen díky fenomenálnímu Irglovi tak úvodní část skončila bez branek.

Tento stav však platil pouze do 22. minuty. Kouzlo Denise Irgla zlomil Vlastimil Hefka, který dostal přesný pas od Tomáše Komínka a z bezprostřední blízkosti nekompromisně zavěsil. A tohle byl zásah do otevřené rány. O minutu později totiž domácí navýšili náskok na dvě branky. Žižkovu dělovku tečoval mimo dosah hostujícího gólmana Dominick Vašíček. A to nebylo ze strany Vyškova vše. Ve 27. minutě domácí odskočili do tříbrankového trháku. Matěj Mikulík nahrál na pravou stranu kluziště Davidu Štefkovu, který z ostrého úhlu trefil přesně odkrytou část Irglovy svatyně. Trenéři Šumperka si po třetím gólu vzali oddechový čas, aby se hráči mohli v rámci možností zkoncentrovat a hlavně si trochu odpočinout. V závěru druhé třetiny Draci zlepšili herní projev a začali soupeře i více napadat, kontaktní gól se jim ale vstřelit nepodařil.

Po přeházení útočných formací se v úvodu třetí třetiny dostal do slibné pozice Jakub Horký, jeho projektil ale zamířil těsně nad břevno domácí klece. V jednu chvíli se pak hosté dostali dokonce i do přečíslení tři na jednoho. Jozef Danielčak vzal celou situaci na sebe, trefil ale pouze beton Michala Kořénka. Na šumperských hráčích bylo vidět, že chtějí za každou cenu ještě něco zkusit, vidle jim do toho ale bohužel házeli rozhodčí, kteří s tresty rozhodně nešetřili. Dlouhé dvě minuty museli Draci bránit dvojnásobnou přesilovou hru Vyškova a aby toho nebylo málo, ještě před jejím koncem byl za údajné sevření kotouče vyloučen Daniel Vachutka. Rostoucí frustrace hostů byla natolik viditelná, že zbytek zápasu už jen spíše dohrávali.

To hokejisté Vyškova byli naopak při chuti. V 54. minutě přidal čtvrtou trefu nejlepší střelec domácího mužstva Tomáš Komínek, který po pěkné sólové akci napřáhl a tvrdou ránou nedal Irglovi sebemenší možnost zasáhnout. Definitivní úder pak Drakům zasadil Matěj Kořenek, jenž v 56. minutě rozhodl o konečném výsledku 5:0 přesnou střelou k bližší tyči.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „Dnes k tomu nemám úplně co říct. Od začátku zápasu jsme tahali za kratší konec lana. Kluci vůbec nestíhali tempo Vyškova a byla na nich vidět velká únava. Zápas jsme pak navíc dohrávali pouze ve dvanácti lidech a s tím už se horko těžko něco dělá. A to nám ještě gólman několik tutovek pochytal. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit.“