Příští stanice Vyškov! Přeruší Šumperk vyškovskou krasojízdu?

Příští stanice Vyškov! Přeruší Šumperk vyškovskou krasojízdu?

Vanessa Vařeková, pátek 16.2.2024
Svěřenci Tomáše Sedláka míří vstříc dalšímu druholigovému souboji. V sobotu 17. února Draci zajíždí na led silného Vyškova, se kterým mají nevyřízené účty. Po posledním hodně emotivním vzájemném střetu svěřenci Michala Konečného najeli na solidní třináctizápasovou vítěznou vlnu, kdo jiný by tak měl tuto sérii přerušit. Pro šumperské hokejisty by triumf nad Vyškovem znamenal velké zadostiučinění. Jednou se to už partě kolem kapitána Jaroše povedlo, překvapí favorita i tentokrát? Sobotní bitva startuje již v 15:00 a vy u toho nesmíte chybět!
SKUPINA ČEZ

Vyškov je hladový po úspěchu! Se třinácti výhrami v řadě je momentálně nejúspěšnějším týmem východní skupiny

Hokejisté Vyškova jsou k nezastavení. Od 20. prosince neprohráli jeden jediný souboj a z celkových 39 možných bodů jich získali hned 36! Pouze šumperští Draci, vedoucí Havířov a nevyzpytatelná Opava dokázali svěřencům Michala Konečného uzmout alespoň bod za prohru v prodloužení, respektive samostatných nájezdech. S celkovým ziskem 80 bodů si tak Jihomoravané upevnili 2. místo a spolu s Havířovem mají už nyní jistou účast v play off. Stříbrná příčka navíc Vyškovu s největší pravděpodobností už zůstane, neboť na první Havířov ztrácí 15 bodů a na třetí Opavu má naopak náskok solidních 19 bodů.

Když si odmyslíme úplně první vzájemný souboj Vyškova s Šumperkem, který mužstvo z jihu Moravy ovládlo jasně 6:2, v následujících dvou bitvách už byla k vidění daleko vyrovnanější partie. Ve Vyškově zápas dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž excelovali Draci, kdežto v Šumperku stačilo k určení vítěze „pouze“ pětiminutové nastavení. Tentokrát však druhý bonusový bod putoval do Vyškova. Je také třeba připomenout, že poslední odehraný duel mezi těmito týmy byl díky pochybnému počínání rozhodčích hodně emotivní. Vedení šumperského klubu cítilo křivdu, po přezkoumání komisí rozhodčích oprávněnou, a rozhodlo se vetovat hlavního sudího Ivana Čuňočku.

Komínek je nejrychlejším bruslařem druhé ligy, ve Vyškově vládne všem týmovým statistikám

Vyškov je se 187 vstřelenými brankami druhým nejefektivnějším týmem moravské skupiny. Významný podíl na tom má elitní forvard Tomáš Komínek (24+43). Třiatřicetiletý kanonýr aktuálně vládne všem týmovým statistikám, zcela zaslouženě mu tak patří titul nejproduktivnějšího hráče, nejlepšího střelce a také nejlepšího nahrávače mužstva. Při nedávné události Utkání Hvězd 2. ligy pak dokonce ovládl soutěž o nejrychlejšího bruslaře, a to s časem 12,60 sekund. Pozor by si soupeři měli dát i na Jakuba Lehečku (15+33) či na Vojtěcha Krejčiříka (15+19). Oba dva bývalí Draci se totiž nachází ve fantastické formě. V defenzívě rozhodně nezůstane bez povšimnutí Milan Mikulík (4+28) a ani Adam Sebera (10+17). Zapomenout ale také nesmíme na jednu z nejvýraznějších druholigových osobností, Tomáše Žižku (4+17).

Vyškov nemá stabilní gólmanskou jedničku, spolehnout se však může na oba svěřence

Trenéři Vyškova mohou být se svými brankáři nad míru spokojeni. Téměř pravidelně se mezi třemi tyčemi střídá Tobiáš Synek a Dominik Šarman. Dvacetiletý Synek odchytal v dosavadním průběhu soutěže celkem dvacet utkání a hned čtrnáct z nich dovedl k vítězství. Proti Technice dokonce vychytal první čisté konto. Jeho o dva roky starší parťák pak zasáhl do čtrnácti zápasů s bilancí sedmi výher a sedmi proher. V pěti případech pomohl Vyškovu i gólman zlínských Beranů, Michal Kořének, a ve všech pěti triumfoval.

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Irgl – Dudycha, Skopal, Rutar, Minařík – Vachutka, Šišolák, Jaroš – Scheuter, Polách, J. Horký – Danielčak, Nilsson, Tarnoczy – Müller.

Vyškov: Synek – Hefka, Holemý, Dluhoš, Studený, Mikulík, D. Hohl, Žižka – D. Vašíček, Janeček, Tomajko – Lekeš, Sebera, Krejčiřík – A. Popelka, Kořenek, Lehečka – J. Štefka, D. Štefka, Komínek.

Informace o utkání

Termín utkání: sobota, 17. února, 15:00

Místo utkání: zimní stadion Vyškov

Textový přenos: onlajny.com

Video přenos: czechicehockey.tv