Utkání s Valašským Meziříčím znovu rozhodlo prodloužení, dva body vystřelil Drakům Šišolák

Vanessa Vařeková, středa 15.11.2023
O tom, že se z Valašského Meziříčí nevozí body lehko, se v dnešním utkání přesvědčili šumperští Draci. Ačkoliv svěřenci Michala Mikesky dvakrát vedli, na plný bodový zisk to bohužel nestačilo. Vyrovnávací gól Bobrů minutu před závěrečnou sirénou poslal zápas i podruhé v tomto soutěžním ročníku do pětiminutového nastavení. Tentokrát z něj ale odešli vítězně Draci, kterým druhý bonusový bod vystřelil Ondřej Šišolák. Už v sobotu je na programu dne další kolo, ve němž se Šumperk představí na ledě Vyškova.
15.kolo středa 15.11.2023
HC Bobři Valašské Meziříčí - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3p
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Baroš (Vávra), 59. Hamřík (Foltýn, Finsterle) – 4. Vachutka (Nilsson, Rutar), 38. Antoníček (J. Horký, P. Kubíček), 63. Šišolák (Antoníček). Rozhodčí: Jan Vaněk – Milan Gančarčík, Michal Frais. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 222. Střely na branku: 34:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2 2:2, 2:3.
Ševců – Velikovský, Holiš, Liss, Foltýn, Sviták, Baroš, Hamřík – Stodůlka, Pokorný, Finsterle – Kozubík, Romančík, Andris – Martiník, Vávra, Vavřík – Kývala, Melenovský, Kuchařík.
Irgl – Dudycha, P. Hohl, Rutar, Minařík, P. Kubíček, Cekr – J. Horký, Šišolák, Antoníček – Vachutka, Nilsson, Jaroš – Tomeš, Polách, Danielčák – Lichner, Skopal.

Středeční utkání mezi Valašským Meziříčím a Šumperkem odstartovalo minutou ticha za nedávno zesnulého vynikajícího brankáře Romana Čechmánka, jenž v minulosti trénoval i mužstvo Bobrů.

Na úvodní branku tohoto duelu nemuseli diváci čekat příliš dlouho. Už ve 4. minutě poslal Šumperk do vedení Daniel Vachutka, jenž po ukázkové křižné přihrávce Alexe Nilssona zakončoval do zcela prázdné klece. Bobři se následně snažili stav utkání srovnat, jenomže proti nim stál fantastický Irgl. Těsný jednobrankový náskok se tak Drakům podařilo udržet až do druhé třetiny.

V prostřední části ještě neuběhly ani dvě minuty a na straně domácích bylo o něco veseleji. Po vyhraném vhazování se ke kotouči dostal Vojtěch Baroš, který si vylepšil pozici a dělovkou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Šumperští hokejisté hned vzápětí uzavřeli Bobry v jejich obranném pásmu, obrovského tlaku ale dlouho nedokázali využít. Neutuchající snaha, ale nakonec přece jen přinesla své ovoce. Ve 38. minutě zachytil přihrávku Jakuba Horkého zpoza branky nikým nehlídaný Petr Antoníček, který poslal kotouč forhendem na milimetr přesně ke vzdálenější tyči.

Tentokrát se už Draci o těsný náskok nechtěli nechat připravit, a tak se v závěrečné dvacetiminutovce stáhli do defenzivy. Už už to vypadalo, že všechny tři body připadnou hostujícímu celku, v poslední minutě se ale štěstí přiklonilo na stranu domácích. Jan Hamřík překonal tři šumperské hráče a z prostoru mezi kruhy vystřelil, avšak mimo tři tyče. Nicméně kotouč se od zadního mantinelu odrazil zpět na hokejku střelce, který pohotovou dorážkou Denise Irgla překonal.

I druhý vzájemný zápas tak dospěl do pětiminutového nastavení. A pokud se na konci třetí třetiny přiklonilo štěstí na stranu Bobrů, v prodloužení se od nich naopak odvrátilo. Domácí gólman Ševců chtěl v 63. minutě uklidit kotouč do bezpečí, jenomže místo něj trefil brusli šumperského hráče. Puk se tak dostatečně dlouhou dobu povaloval v brankovišti, čehož si všiml aktivní Ondřej Šišolák a potřebným důrazem ho dotlačil za brankovou čáru. Díky této kuriozitě si tak hosté připsali extra bod navíc.

Michal Mikeska (DRACI PARS ŠUMPERK): „Máme dva body, za které jsme určitě rádi. Těší nás, že jsme to zvládli v naší sestavě a v uvozovkách bez posil z Přerova a Prostějova, na které se nemůžeme úplně vždy spoléhat. Samozřejmě bychom byli radši za tři body, nicméně je potřeba si vážit i těch dvou. Zlepšili jsme obrannou hru a dnes jsme se už i ve druhé třetině udrželi dobře na puku také v útočném pásmu. Bohužel produktivita je pořád mizerná, a proto to u nás bude prostě na jeden nebo na dva góly... A proto zase budeme doufat, že přijdou posily, které tu produktivitu umí zvednout.“

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí): „Po minulém zápase, kdy jsme trošku odskočili a dali jsme šest gólů v první třetině, jsme se dnes vrátili ke svému standardu. Byl to další zápas o gól a další zápas, kdy jsme vepředu strašně planí a dáváme málo gólů. Úplně stejně na tom je Šumperk. I když nás ve druhé třetině zavřel a držel puk, tak moc šancí neměl. My jsme neměli téměř vůbec nic. Až v 50. minutě jsme teprve začali hrát a tlačit se do koncovky. Z toho pak pramenilo trestné střílení, které jsme bohužel nedali. Pak krásnou individuální akcí Hamřík vyrovnal, ale celkově se mi to dnes nelíbilo. Chci po hráčích, aby hráli lépe, více agresivně a aby se více tlačili do koncovky. Pořád si říkáme, že máme mladou nezkušenou obranu, ale hoříme hlavně v zakončení.“