Draci si brousí zuby na Bobry! Ve Valašském Meziříčí budou chtít bodovat

Draci si brousí zuby na Bobry! Ve Valašském Meziříčí budou chtít bodovat

Vanessa Vařeková, úterý 14.11.2023
Šumperští hokejisté proti Havlíčkovu Brodu konečně prolomili střelecké trápení a do soupeřovi brány nasázeli celkem šest branek. Nyní je ale třeba na tento výkon navázat. Parta kolem kapitána Jaroše zajíždí ve středu 15. listopadu na led Valašského Meziříčí, kde se pokusí zbourat bobří hráz. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00. Samotné utkání pak bude věnováno památce výtečného brankáře Romana Čechmánka.
SKUPINA ČEZ

Bobři utnuli hrozivou sérii osmi proher a druhý Žďár na Sázavou doslova převálcovali

Hokejisté Valašského Meziříčí nezačali nový soutěžní ročník vůbec zle. Během prvních pěti kol nebodovali pouze proti Technice, ovšem hned tři zápasy musely dojít až do prodloužení, respektive samostatných nájezdů. Jenomže po této povedené sérii přišel výkonnostní sešup. Valašské Meziříčí v dalších osmi zápasech získalo pouze dva body za prohru s Novým Jičínem a Kopřivnicí po prodloužení, díky čemuž se propadlo až na samotný chvost tabulky. Postavení mužstva zatím nevylepšil ani cenný triumf nad žďárskými Plameny.

Po čtrnácti kolech tak mají Bobři na svém kontě 14 bodů, což jim stačí na průběžné 10. místo. A po dalším souboji může být ještě hůře, neboť šumperští Draci ztrácí na Valašské Meziříčí pouhé 2 body, a to znamená jediné. Pokud ve středečním klání zvítězí Šumperk, pak poslední příčka připadne právě Bobrům.

Svěřenci Lukáše Plška to nebudou mít proti Drakům ani zdaleka tak jednoduché. Přestože je Šumperk poslední, z hlediska statistického na tom není zas tak špatně. Svěřenci Michala Mikesky excelují především v početních výhodách, kde mají luxusní 23% úspěšnost. To Bobři jsou na tom přesně naopak. S 11% úspěšností využitých přesilovek patří ke třem nejhorším týmům východní skupiny. Dobře na tom nejsou ani při hře v oslabení, nicméně tato disciplína nevoní ani Drakům. Zatímco Šumperk ubrání 79,63 % všech oslabení, Valašské Meziříčí 79,25 %. Speciální týmy by tak mohly hrát ve středečním klání významnou roli.

Bobři chtějí do play off, letošní sezóna se ale zatím podle plánu příliš nevyvíjí. (Foto: Věra Václavková)

Produktivitu Valašského Meziříčí táhne srdcař Andris

Valašské Meziříčí nepatří zrovna mezi nejproduktivnější mužstva druhé ligy, přesto se v týmu najdou některé výjimky. Pozor by si soupeři měli dát především na první útočnou lajnu, která je v dosavadním průběhu soutěže střelecky nejefektivnější. Lídrem Bobrů je s 10 kanadskými body dlouholetá opora Tomáš Andris (5+5). S pěti trefami se třiadvacetiletý útočník dělí o pozici nejlepšího střelce s o rok mladším parťákem Davidem Kozubíkem (5+4). Trojici nejproduktivnějších hráčů týmu pak uzavírá šumperským fanouškům dobře známý Michal Romančík (4+5). Trochu více se možná očekává od Lukáše Finsterleho (2+6) a Dominika Pokorného (1+6), kteří mají rozhodně na víc, než zatím převádí. Přesto ale oba umí skvěle číst hru a s šesti asistencemi jsou momentálně nejlepšími nahrávači.

Bobři mají k dispozici hned čtyři brankáře, nejvíce zatím odchytal Ševců

Pozici gólmanské jedničky Bobrů zastává s největší pravděpodobností Kryštof Ševců. Dvaadvacetiletý brankář se mezi tři tyče postavil celkem desetkrát, vítězství však slavil pouze ve třech případech. Do svých osobních statistik už stihl zaznamenat i jednu nahrávku, když se v zápase proti Technice Brno tento maskovaný muž podílel na trefě Václava Kočího. A není sám.

Asistenci si totiž stihl připsat už i jeho mladší kolega Adam Pavlíček, a to v souboji s Novým Jičínem. Teprve devatenáctiletý gólman, jenž má do Valašského Meziříčí vyřízené střídavé starty ze Vsetína, naskočil do čtyř utkání s bilancí dvou výher a dvou proher. Ostatně to byl právě on, kdo dokázal vychytat šumperské Draky v dovednostní soutěži. Zda dostane důvěru proti Šumperku i podruhé, to zatím zůstává nezodpovězenou otázkou.

Ve dvou zápasech si zachytal i nejzkušenější z party, Jiří Slovák, na první úspěch ale stále čeká. V případě nejvyšší potřeby je pak trenérům k dispozici i osmnáctiletý Adam Vohlídka.

Adam Pavlíček vychytal samostatné nájezdy a stal se hrdinou prvního střetu s Draky. (Foto: Věra Václavková)

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Irgl – Pěnčík, Dudycha, Rutar, Minařík, Cekr, P. Kubíček, Cibuzar, P. Hohl – Antoníček, Šišolák, J. Horký – Jaroš, Nemec, Vachutka – Tomeš, Nilsson, Danielčak – Skopal

Valašské Meziříčí: Ševců – Velikovský, Holiš, Foltýn, Liss, Baroš, Sviták, Kočí – Stodůlka, Pokorný, Finsterle – Kozubík, Romančík, Andris – Martiník, Vávra, Vavřík – Koláček, Dědek, Melenovský.

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 15. listopadu, 18:00

Místo utkání: zimní stadion Valašské Meziříčí

Textový přenos: onlajny.com

Video přenos: czechicehockey.tv

×
Dnes v 18:00 | Muži
HK Nový Jičín
DRACI PARS ŠUMPERK