Šumperští Draci vstoupili do nového kalendářního roku prohrou

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 3.1.2019
Obvykle bývá nedisciplinovanost v daném utkání klíčová pro neúspěch týmu. Hodonín v Šumperku nevídaným způsobem "zúročil" hru v oslabení v klíčový obrat v zápasu. Drtiči rozhodli šlágr kola v závěru druhé třetiny, kdy nejprve dvakrát skórovali v jednom oslabení, poté využili i přesilovku. Morálně nalomení Draci se již na odpověď nezmohli, naopak druhý tým tabulky přidal v poslední dvacetiminutovce ještě další dvě trefy a stáhl manko na lídra skupiny.
29.kolo čtvrtek 3.1.2019
DRACI PARS ŠUMPERK - SHKM Hodonín
1:6
(1:1, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Králík (Hroch, Sedlák) - 11. Jurča, 34. Matula (Růžička), 36. Charvát (Jurča), 38. Franek (Sedlák, Matějka), 44. Mikéska (Matula, Růžička), 59. Matějka (Sedlák, Franek). Rozhodčí: Cabák - Rychlý, Bartoň. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:3. Diváci: 855. Průběh utkání: 1:0, 1:6.
O. Haloda (38. Polívka) - Tolokonnikov, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák - Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský, Šíp
Kubáň - Sedlák, Šaršok, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík - Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča

S velkým napětím a očekáváním vyhlíželi fanoušci Draků i Drtičů první duel roku 2019. Hosté nastoupili bez distancovaného Jana Fišery, který duel proti Šumperku sledoval ze střídačky.

První třetina nabídla zajímavou podívanou s mnoha nebezpečnými situacemi na obou stranách. A v sedmé minutě šli domácí do vedení. Výborně zapracoval na útočné modré Daniel Hroch, zavezl kotouč a pak naservíroval gólovou přihrávku pro Lukáše Králíka. Ten využil momentu, kdy odstoupil od obránce, a včas poslal kotouč do sítě.

Jenže "první vyhrání" z kapsy tentokrát opravdu kompletně vyhnalo. Šumperk sice ubránil následné oslabení po vyloučení Drtila, ale jak se ukázalo, osudovým se mu staly vlastní přesilovky. Hosté v čase 10:34 museli do čtyř za hru v šesti, po 25 vteřinách se pak skóre měnilo. Jenže ve prospěch Hodonína. Na obranné modré získal kotouč Petr Jurča a kapitán hostů naložil s brejkovou situací učebnicově.

Hned v úvodu druhé třetiny se blýskl Kubáň, který bravurně vychytal velmi dobře umístěnou Drtilovu střelu. Právě hostující brankář v klíčových momentech držel svůj tým, na druhé straně byl pozorným i Ondřej Haloda. V čase 33:30 hosté museli do čtyř za další zbytečný prohřešek, tentokrát Ondřej Ševčík vyhodil kotouč mimo ledovou plochu. A za pár vteřin znovu Draci zcela propadli, hosté ujeli do brejku a po souhře Růžičky s Dominikem Matulou Hodonín bouřlivě slavil druhý gól v oslabení v utkání.

To ještě málokdo tušil, spíš asi nikdo, co bude následovat dál. Totiž v závěru téhož oslabení si povodil šumperské zadáky Matěj Charvát, který vybruslil zpoza branky a protlačil kotouč pod výstrojí Ondřeje Halody do branky. Zničující úsek hry pak Hodonín ještě podpořil gólem v následné přesilovce, Tomáš Franek brilantně trefil kotouč pod břevno šumperské branky a Ondřej Haloda, byť za góly nemohl, přenechal pozici mezi tyčemi Patriku Polívkovi.

Jestliže optimisté vyhlíželi s mírnou nadějí třetí třetinu, tak po třech minutách hry i oni museli pomalu rezignovat na sny o bodovém zisku. Šumperk znovu propadl v útočném pásmu, na osamoceného Řezáče se hnalo trio soupeřů a byť se ještě bleskově vrátil Milan Ostřanský, z druhé vlny již nepokrytý Róbert Mikéska propálil Polívku. Drtiči pak proti snaživým domácím pohodlně bránili náskok, co pak prošlo na brankáře Kubáně, to gólman hostů pečlivě pokryl. Drakům nepomohla ani přesilovka pěti proti třem. Naopak v samotném závěru ještě Šumperk inkasoval pošesté, když Jan Matějka pohodlně zakončoval do prázdné branky.