První zápas roku 2019 je tu! Draci vyzvou Hodonín

První zápas roku 2019 je tu! Draci vyzvou Hodonín

Dominik Mihailescu, středa 2.1.2019
Šumperští hokejisté se v rámci 29. kola postaví na domácím ledě celku SHK iClinic Hodonín. Hráči z jižní Moravy se v této sezóně utkají s Draky potřetí, ale vítězství zatím nezískali, a tak domácí vystupují do tohoto utkání jako favorité. Navíc Drtičům se v posledních dvou zápasech nepodařilo vyhrát. Před Vánoci na svém ledě nejprve podlehli Kopřivnici (3:4), a o tři dny později Havlíčkovu Brodu (2:6). Pojďme se tedy podívat na sestavu hodonínského celku.

BRANKÁŘI:

V posledním utkání se v brance objevil slovenský gólman Adam Štěpánovský. Společně s ním se letos ukázali v sestavě Drtičů ještě jeho krajani Martin Juríček a Andreas Kubáň. Ve třech zápasech chytal také osmnáctiletý Michal Kořének. Ten ale určitě nevzpomíná nejlépe na svůj poslední zápas. Proti Kopřivnici inkasoval během prvních devíti minut třikrát a byl vystřídán.

Dá se tak očekávat, že do klece se postaví někdo z tria slovenských brankářů.

OBRÁNCI:

Fanoušci Šumperka si jistě vzpomenou na Jana Fišera, který před několika lety působil na severu Moravy. Tento bek nyní straší soupeře v drese hodonínských Drtičů. V posledním zápase ovšem vyfasoval trest do konce utkání, a k tomu navrch ještě trest ve hře. Disciplinární komise jej tak potrestala stopkou až do 19. ledna.


Zná někdo Jana Fišeru v jiné pozici?, (foto: V. Václavková)

Nejzkušenějším obráncem jihomoravanů je Jan Dresler. Bývalý hráč Poruby se k Hodonínu připojil v aktuálně probíhající sezóně.

I tento rok může mančaft Ivana Dorniče počítat se službami odchovance Martina Miklíka. Tato stálice v sestavě Drtičů bude pravděpodobně připravena i do zápasu se Šumperkem.


Martin Miklík, srdcem Drtič, (foto: V. Václavková)

ÚTOČNÍCI:

V útoku také působí v minulosti za Draky hrající forvard Lukáš Finsterle. Ten odehrál v sezóně 2012/2013 za Šumperk 39 zápasů a získal 14 bodů (7+7). Nyní je výrazným tahounem Hodonína a pokud budou chtít domácí pomýšlet na výhru, tak bude důležité tohoto útočníka pořádně hlídat. Osmadvacetiletý útočník má na svém kontě už 32 bodů (16+16).

Dalším důležitým střelcem je Petr Jurča. Ten také působil v Šumperku, ale to už je dlouhých 16 let. V té letoší sezóně si již připsal jedenáct gólů a stejný počet asistencí.


Daniel Vachuta v tvrdém souboji s Petrem Jurčou, (foto: V. Václavková)

Nejnebezpečnějšími hráči Drtičů jsou v aktuální sezóně Dominik Matula a Marek Růžička. Oba dva mají na svém kontě pětatřicet bodů. Prvně jmenovaný za sedmnáct gólů a osmnáct asistencí. Růžička skóroval třináctkrát a dvaadvacetkrát na gól přihrál.

ROZHODČÍ:

Hlavním rozhodčím tohoto zápasu bude Tomáš Cabák. Tento sudí odpískal v Šumperku tři zápasy, Hodonínu rozhodoval jediné utkání, a sice proti Opavě 19. září.


Tomáš Cabák (vlevo) na ledě Šumperka s kolegou Václavem Šutarou, (foto: V. Václavková)

Co řekl trenér Ivan Dornič pro web www.shkhodonin.cz?

„Vánoční přestávku jsme využili na krátkou regeneraci a k tvrdšímu tréninku. Dobili jsme baterky do další části sezony. Trénovat jsme začali hned na Nový rok, na poradě jsme si rozebrali hru Šumperku. Teď záleží pouze na tom, jak to kluci budou realizovat na ledě. Chlapci jsou ale dobře naladění. Do Šumperku nejedeme v žádném případě na výlet. Naopak, chceme venku bodovat. Šumperk je ale jasný favorit zápasu. Má kvalitní tým, je první, v čele tabulky velký náskok. My tam jedeme s pokorou, ale ne s poraženeckou náladou. Nastoupíme v kompletní sestavě, hráči se na zápas těší. Všichni jsou odhodlaní udělat maximum pro to, abychom venku uspěli. Snad první zápas nového roku zvládneme.“

Start zápasu?

Utkání začíná na šumperském zimním stadionu v 18:00. Sledovat jej můžete pomocí internetové televize lifetv.cz a nebo na serveru www.onlajny.cz.