Šumperk znovu prohrál a topí se v krizi

Petr Matěj, Jaroslav Svoboda, Jaroslav Svoboda, středa 10.10.2007
Š u m p e r k - Více než kritickou se začíná stávat situace Draků v jejich prvoligovém účinkování. Ve středečním, 11. kole, domácí prohráli podeváte v řade. Tentokrát si 3 body za výhru 3:1 odváží ze šumperského ledu Havířov. Ten se ujal na Tyršově stadionu vedení z trestného střílení, za domácí srovnával Bařica. Hosté znovu odskočili ve třetí třetině a svojí výhru zpečetili při power-play Šumperka. Před utkáními s Třebíč a Prostějovem tak ztrácí Draci na oba týmy již 9 bodů. Obě mužstva totiž dnes dokázala vyhrát.
11.kolo středa 10.10.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HC AZ Havířov 2010
1:3
(0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 36:04 Bařica (Kaltenböck, Meluzín) - 23:40 Škoda (TS), 46:36 Seman, 59:41 Velecký. Rozhodčí: Hradil René - Bryška Jaromír, Chytil Luboš. Vyloučení: 6:10, navíc Antonovič (Sum) 10 OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 900. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Tihlář - Kloz, Špelda, Sloboda, Kaltenböck, Denisov, Ondráček - Bařica, Meluzín, Antonovič, Lazorišák, Hubáček, Martinka, Ambruz, Ohnutek, Stejskal, Beck, Pekr, Obdržálek.
Novotný - Peštuka, Klimeš, Novák, Prokop, Galvas, Huhto, Falter, Varga, Zdeněk, Zdráhal, Seman, Sikora, Škoda, Haas, Hulva, Velecký, Rozum, Niec, Strapáč, Giesel.

S nožem na krku a s Georgem Güttlerem vstupovali šumperští Draci do utkání 11. kola 1. hokejové ligy proti Havířovu. Za zády jim pak symbolicky vyvěsili fanoušci na střídačku vzkaz, že za svými hráči stojí a že jim věří. A Šumperk jim na oplátku dlouho ukazoval, že dokáže hrát v 1. lize dobrý hokej.

Draci vstoupili do utkání podstatně lépe než hosté a pohled na hru vůbec neodpovídal tomu, co se psalo v programu k utkání - tj. ligovému postavení obou mužstev. Šumperk zatlačil Pantery do obrany a hosté navíc po špatném střídání museli jít za katr za příliš mnoho hráčů na ledě. Draci přesilovku nevyužili, největší šanci si pak po jejím skončení vypracoval Stejskal, jeho rána ale Novotného překonat nedokázala a odražený kotouč do sítě žádný z hráčů dostrčit nezvládl. Přesilovku si mohli zahrát i hosté, když dvě minuty dostal Ohnutek. A poměr brankových příležitostí se srovnal. Tvrdá rána Galvase minula branku domácích. Po chvíli šel znovu stejný šumperský útočník za stejný zákrok pykat a hosté opět zaútočili. Tentokrát Novák pálil těsně nad horní tyč Tihlářovy branky. V trendu vylučování se poté pokračovalo na obou stranách a při hře 4 na 4 měl nejprve obrovskou šanci hostující Zdráhal, Tihláře však nepřekonal. Na opačné straně kluziště hned vzápětí prověřil Novotného pozornost ruský zadák Denisov, puk však zkušený gólman vyrazil a dorážka Stejskala skončila bohužel mimo. O minutu později dal o sobě vědět poprvé mladý talent šumperského hokeje Matěj Pekr, jeho střela však trefila pouze tyč. Hosté pak zastavovali ataky šumperských hrotů jen za cenu faulů a Draci se v přesilovkách dostávali do šancí. Jenže ani Ohnutek, ani Stejskal a ani Sloboda nedokázali na Novotného ve velkých šancích vyzrát. Domácí diváci pak hnali Draky do dalších ataků, ovšem byl to na druhé straně Zdráhal, kdo měl na holi gól do kabin. Tihláře naštěstí nepřekonal.

První šanci druhé dvacetiminutovky si připsal Vladimír Škoda, jeho rána ale úspěch hostům nepřinesla. Atraktivní hokejová podívaná však pokračovala, otevřít skóre mohl domácí miláček Dušan Bařica, tentokrát však teprve seřizoval mířidla. Potlesk ochozů sklidil po zásluze Radek Tihlář ve 24. minutě, když tvrdou ránu Zdráhala schoval do lapačky. O třicet vteřin později se do další šance dostával Havířov, ujíždějící Škoda sice zakončil, ale kupodivu všech i tak mohli hosté po zákroku Slobody zahrávat trestné střílení. To postižený hráč proměnil a zatímco hosté se radovali, diváci dali najevo svou jasnou nespokojenost s verdiktem. Ochozy dlouhé minuty spílaly rozhodčím a hra se mezitím rozkouskovala a její rychlost a úroveň znatelně opadla. Až v 33. minutě najel do pásma Ambruz a když bombou rozezvučel tyč Novotného branky, slušně zaplněné tribuny začaly znovu hnát Draky na zteč. Domácí tlak opět řešili hosté hlavně za cenu faulů a jeden z nich již Draci dokázali potrestat. Nejprve Slobodova rána skončila v lapačce Novotného, o minutu později z podobného místa našel Kaltenböck Bařicu, který pod víko srovnal. O pár vteřin později se znovu do šance cpal Matěj Pekr, tentokrát se ale ke střele nedostal, protože ho od puku odstavilo hned trio hráčů hostů. V závěru třetiny ještě Draci ustáli oslabení a mohli konsolidovat síly v kabině na třetí třetinu.

V ní se hosté k příliš šancím nedostali, leč nakonec ji vyhráli a tím i celé utkání. Z prvního pokusu Havířova ve třetí třetině, která doposud přinesla jen snahu domácích prorvat se před Novotného, šli hosté opět do vedení. Zaváhání domácí obrany ztrestal Filip Seman a Šumperk musel rázem dotahovat ztrátu. O dvě minuty později tak mohl učinit Radim Antonovič, křídlo první formace však po neskutečném závaru před Novotným jen přestřelilo zcela prázdnou branku hostů. Tlak domácích viditelně rostl, ale největší příležitost si vypracoval Huhto, kterého ránu Tihlář betonem u tyče na poslední chvíli zneškodnil. Draci se v posledních minutách vrhli na soupeře a blízko srovnání byl Sloboda, jeho bomba však skončila místo v brance nad. Po oddechových časech vybraných na obou stranách se domácí borci znovu vrhli do ataku, šance měli Antonovič, Meluzín, Bařica i jiní, ale Novotný kryl a nebo jen sledoval, jak obrana před ním střely dokáže zablokovat. A tak se při power play domácích potřetí dočkali hosté a rozjásali tak skupinku svých fanoušků, která se trmácela do Šumperka vstříc třem bodům. Přes celé kluziště unikl Velecký a pohodlně do prázdné branky rozhodl zápas, v němž tentokrát lepší tým odešel z ledu poražen.