Draci znovu doma, tentokrát proti Panterům

Draci znovu doma, tentokrát proti Panterům

Jaroslav Svoboda, úterý 9.10.2007
Š u m p e r k - Dvě domácí utkání během dvou dnů. Takový je start Draků do tohoto týdne, ten první zápas však šumperským barvám nevyšel. Sareza v pondělí vybrakovala ještě vloni nedobytnou šumperskou tvrz, o to samé se bude chtít pokusit i výběr havířovských Panterů. Draci se dalšímu soupeři postaví již bez Jindřicha Setikovského na střídačce. A také opět s nožem na krku. Šumperk totiž na konci tabulky začíná ztrácet čím dál více bodů a další neúspěch může být kritický.

Vyjde to už konečně? V cestě stojí Havířov

Jedenácté kolo čeká první ligu a Draci se podruhé během aktuálního týdne představí doma. Po prohře se Sarezou přijedou dobývat šumperský led Panteři z Havířova. Ti v posledním kole narazili na brněnskou Kometu a po tuhém boji s favoritem 1. ligy prohráli 3:5. Panteři čekají již tři zápasy na vítězství a tak je jasné, že jedna série ve středu skončí. Buď ta předlouhá šumperská osmizápasová, nebo havířovská "pouze" třízápasová. Díky sérii neúspěchu Havířov ztratil na čelní trio kontakt a momentálně je čtvrtý se tříbodovým náskokem na Jihlavu.

Průřez soupiskou Panterů

Během přípravného období se Havířov představil s brankářským duem Marek Novotný - Dušan Šafránek, přednost však v brance zatím dostává Michal Valent a nutno dodat, že chytá výtečně.

Zkušenost zadních řad zajišťuje přítomnost Davida Galvase a Tomáše Klimeše, bohatou kariéru má za sebou i Petr Prokop. Zajímavou tváří defenzívy je Fin Mikko Huhto, který prošel mládežnickými výběry TPS Turku a působil naposledy v lotyšském klubu DHK Latgale. Z Orlové posílilo před sezónou Pantery i obranné duo Zientek - Krisl. V útočných řadách nemohou šumperští fanoušci - a to nejen díky jeho výšce - přehlédnout Pavla Zdráhala. Ten pomohl Šumperku do 1. ligy v sezóně 98/99 a po putování českými kluby (Havířov, Zlín, Třinec, Litvínov, Jihlava, Ústí, Vítkovice, Vsetín, Sparta a Mladá Boleslav) zakotvil opět v Havířově. Nezměrnou sílu havířovské ofenzívy podkreslují i David Mikšan a nebo Radim Hruška. Oba mají za sebou loňská působení v brněnské Kometě, Hruška se pak přes zaniklý Vsetín dostal až do Vítkovic, odkud si jej Havířov tahá jako velice platnou posilu na 1. ligu. Stejně jako Huhto v obraně i útok v Havířově oplývá zahraniční akvizicí - André Niecem. Rakouský dobrodruh prošel půlkou světa, nejen rakouskou nejvyšší soutěží, ale i zámořskými ligami AWHL, UHL a SPHL, přičemž v posledních dvou jmenovaných působil v minulé sezóně před příchodem do Havířova. Ačkoliv má toto pravé křídlo Panterů rakouské občanství, tak se jedná o rodáka z Bratislavy. Po prvním vzájemném utkání opustil Havířov a Pantery Lazorišák, který nyní hraje právě za Draky.

Odkazy

Ofic. web HC Havířov: http://www.hc-havirov.cz/
Fan web HC Havířov: http://www.az-fans.net/

Online přenos

Naši redaktoři Petr Adamec a Martin Šimák vás pokud nebudete moci osobně dorazit na zimní stadión provedou děním utkání v přímém online přenosu na serveru www.onlajny.cz! Na přenos se dostanete po kliknutí na následující odkaz.

Zbývající zápasy kola:

V: HC Sareza Ostrava - SK HS Třebíč (17:00)
V: HC Dukla Jihlava - HK Jestřábi Prostějov (17:30)
V: HC Olomouc - HC Kometa Brno (18:00)
Z: KLH Chomutov - BK Mladá Boleslav (17:30)
Z: HC Berounští Medvědi - HC Most (18:00)
Z: HC Vrchlabí - HC VCES Hradec Králové (18:00)
Z: SK Kadaň - HC Rebel Havlíčkův Brod (18:00)