Šumperk si připisuje čtvrté vítězství v řadě, tentokrát to odnesla Kopřivnice

Vanessa Vařeková, středa 6.12.2023
V rámci 21. kola přivítali šumperští Draci na domácím ledě sousední celek z tabulky, Kopřivnici. Ačkoliv se hosté doslova rvali o dobrý výsledek, celých šedesát minut spíše tahali za kratší konec lana. Šumperk si v první třetině vypracoval těsný jednobrankový náskok, ten však hosté dokázali smazat v úvodních minutách druhého dějství. To ale bylo ze strany Kopřivnice na nějakou chvíli vše. Draci si vzali vedení zpět na svoji stranu a náskok ještě o jednu trefu navýšili. Malou jiskru naděje vykřesal Kopřivnici ex-šumperský Velecký, ta ale vyhasla pár vteřin před koncem základní hrací doby. Vítězství Šumperka zpečetil gólem do prázdné Daniel Vachutka a bylo hotovo.
21.kolo středa 6.12.2023
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Kopřivnice
4:2
(1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: .14. Danielčák (Nemec, Rutar), 31. Vachutka (Jaroš, Nemec), 33. J. Horký, 60. Vachutka (Nemec, P. Kubíček) – 24. Hrůzek (Pindel, Pargáč), 55. Velecký (Suchý, J. Mach) Rozhodčí: Veinfurter – Gregar, Kalina. Vyloučení: 6:10 navíc Rutar (SUM) 5 minut BTK, Sluštík (KOP) 5 minut BTK. Využití: 3:2. Diváci: 646. Střely na branku: 40:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Irgl – P. Kubíček, Dudycha, Jarmara, Rutar, Minařík, P. Hohl – Vachutka, Nemec, Jaroš – Danielčak, Šišolák, J. Horký – Skopal, Nilsson, Polách – Przybyla.
Kubáň – Bartošák, Marek, Petrek, Hrůzek, Spurný, Andrle, Zeman – J. Mach, O. Sluštík, Kubík – Suchý, A. Urban, Brodek – Pastor, Velecký, Pindel – Indrst, Pargáč.

Středeční bitvu odstartovali lépe domácí, kteří svoji aktivitou diktovali tempo hry. Hostující Kopřivnice Šumperku místy nestačila, a tak si pomohla nedovolenými zákroky. První oslabení ještě hosté dokázali ubránit, to druhé už ale bohužel ne. Ve 14. minutě předvedla krásnou kombinaci první přesilovková formace, na jejímž konci stál Jozef Danielčak, který poslal kotouč přesně k bližší tyči kopřivnické svatyně. Draci ve své aktivní hře nepolevovali, další trefu už ale v první dvacetiminutovce nepřidali.

Ve druhém dějství si už i hosté zahráli přesilovou hru, a hned tu první také zúročili. Ve 24. minutě dostal přihrávku na modrou čáru Filip Hrůzek, který si nejprve upravil střeleckou pozici a poté vyslal dělovku milimetrově přesně ke vzdálenější tyči, kam se už Denis Irgl nestihl přesunout.

Šumperští hokejisté si však o několik minut později vzali vedení zpět na svoji stranu. Ve 31. minutě opět zaúřadovala první přesilovková lajna. Kapitán Draků Jaroš našel mezi kruhy zcela volného Daniela Vachutku, který ránou z první nedal Kubáňovi sebemenší šanci. A hned vzápětí bylo na domácí střídačce daleko veseleji. Jednomu z hostujících hráčů utekl kotouč, k jejich smůle byl ale velmi blízko Jakub Horký. Šumperský rychlík nastartoval své nohy, ujel všem protihráčům a tváří v tvář hostujícímu brankáři nejprve naznačil střelu a pak poslal puk do odkryté části brány.

V závěrečné třetině se pak začalo pořádně přiostřovat. Po faulu na Richarda Nemce se v blízkosti kopřivnické svatyně strhla pořádná mela mezi Ondřejem Sluštíkem a Ludvíkem Rutarem. Rozhodčí tak museli hru na delší dobu přerušit, neboť se radili, jaké tresty udělit. Hostující útočník nakonec vyfasoval dvouminutový trest za podrážení, dvouminutový trest za napadení a ještě ke všemu pětiminutový trest za bitku. To šumperský obránce z toho vyvázl "jen" s pětiminutovým trestem za onu rvačku.

Poté, co se vyhrocená hra trochu uklidnila, vykřesal ještě Kopřivnici malou jiskřičku naděje bývalý Drak Michal Velecký, jenž učebnicovou ránou z první rozvlnil síť domácí klece. Ta ovšem definitivně vyhasla přesně osmnáct vteřin před koncem utkání. Šumperk odolal závěrečnému tlaku Kopřivnice, která to zkoušela bez brankáře, a uháněl do přečíslení dva na nikoho. Richard Nemec pak všem ukázal týmového ducha a místo zakončení do prázdné brány zvolil přihrávku na Daniela Vachutku, který tuhle jednoduchou práci dokončil.

Michal Mikeska (DRACI PARS ŠUMPERK): „Dnes to byla trošku kovbojka, za kterou si ale víceméně můžeme sami. Měli jsme k dispozici spoustu přesilovek a k tomu i spoustu šancí, zejména v první třetině, ty jsme ale nevyužili. Soupeř se v závěru dotáhl na jeden gól, takže to pro nás byly zbytečné nervy. V tomhle ohledu jsme s Tomášem trochu smutní, protože si myslíme, že jsme ten zápas mohli rozhodnout dříve. Takový je ale sport. Nakonec jsme to zvládli a máme tři body, se kterými jsme spokojeni. Dotáhli jsme se na další soupeře a stále se snažíme stoupat tabulkou vzhůru. Po zápase jsme ještě museli vyzdvihnout druhou a třetí formaci. Obě totiž odehrály skvělé utkání.“

Ladislav Majkus (HC ISMM Kopřivnice): „Dneska těžké utkání. Soupeř vstoupil do utkáni velmi aktivně z čehož těžil. V průběhu zápasu jsme se začali zlepšovat a ve třetí třetině jsme se snažili o vyrovnání, které se nám bohužel nepodařilo.“