Následující tři zápasy odehrají Draci doma! Jako první prověří tabulkového souseda z Kopřivnice

Vanessa Vařeková, FOTO: Věra Václavková, úterý 5.12.2023
Šest vítězství z posledních sedmi kol! Svěřenci Michala Mikesky se momentálně vezou na solidní vítězné vlně, na níž se budou chtít udržet co nejdéle. V následujících třech zápasech navíc budou mít výhodu domácího prostředí. Už ve středu 6. prosince přivítají Draci v šumperské ŠKODA aréně největšího rivala HC ISMM Kopřivnice, na kterého aktuálně ztrácí pouhé tři body a k tomu všemu mají ještě jedno utkání k dobru. Přímý souboj o lepší výchozí pozici startuje v tradičních 18:00 a vy u toho rozhodně nesmíte chybět!

Kopřivnice si na domácím ledě vyšlápla na suverénní Havířov

Svěřenci Ladislava Majkuse nezačali nový hokejový ročník úplně nejlépe, postupně se však snaží prokousávat ze spodních pater tabulky na příčky zajišťující účast v play off. S celkovým ziskem 27 bodů drží Kopřivnice prozatímní 8. místo, které je poslední možnou vstupenkou do nadstavbové části. Jenomže na kopřivnické mužstvo nebezpečně dotírají šumperští Draci, kteří se nachází v těsné blízkosti s tříbodovou ztrátou a navíc mají ještě zápas k dobru. Následující vzájemný střet tak bude pro oba celky klíčový.

Zatímco Draci se v poslední době dostávají do herní pohody, Kopřivnice ten správný rytmus stále hledá. Z posledních sedmi duelů ovládla pouze dva. Je ale nutno říci, že téměř ve všech případech se jednalo o velmi vyrovnanou bitvu. Třeba proti Opavě, Novému Jičínu či Žďáru nad Sázavou rozhodovalo až samotné prodloužení. Přestože to z pohledu kopřivnického týmu není úplně ideální, v rámci 19. kola základní části se hráči Kopřivnice postarali o velmi příjemné překvapení. Před zraky domácích fanoušků porazili suverénní Havířov 3:2 po samostatných nájezdech, a to po první třetině dokonce vedli jasně 3:0.

Poprvé se Kopřivnice utkala s Draky 25. října na domácí půdě. Souboj nakonec dopadl lépe právě pro domácí tým, byť to Draci neměli rozjeté vůbec špatně. Po skvělé první třetině ale přišel výkonnostní propad, čehož Kopřivnice dokázala využít a srovnala. Šedesát minut však k určení vítěze nestačilo, na řadu tak přišlo prodloužení. Během něj ale zůstalo šumperské trio dlouho na ledě a rozhodující brance Kopřivnice už nedokázalo zabránit.

Kopřivnickou produktivitu táhne bývalý šumperský ostrostřelec

V čele kanadského bodování klubu je se 20 body hned trojice hráčů. A jedním z nich je i bývalý hráč Šumperka Michal Velecký (12+8). Velezkušený centr chyběl mužstvu ve třech střetnutích, i přesto ale dokáže nasbírat v průměru bod na zápas. Se 12 přesnými trefami je dokonce nejlepším střelcem Kopřivnice. Stejný bodový zisk má na svém kontě i dvaadvacetiletý útočník Vojtěch Pindel (7+13). Trojici nejefektivnějších hráčů, kteří pokořili hranici 20 bodů pak uzavírá kopřivnická stálice Dominik Suchý (6+14). Třicetiletý forvard umí rozhodovat zápasy, kromě toho je ale i skvělým tvůrcem hry. Vzhledem k tomu, že v dosavadním průběhu ligy dokázal svým spoluhráčům připravit už 14 gólovek, je aktuálně nejlepším klubovým nahrávačem. Pozor by si však soupeři měli dát i na Jiřího Brodka (10+8), jenž sbírá zkušenosti i v prvoligové Porubě.

Kdo se postaví mezi tři tyče proti Drakům tentokrát?

Poprvé si proti Šumperku zachytal Jan Baldik a nevedl si vůbec špatně. Zda dostane šanci i podruhé, to však zůstává nezodpovězenou otázkou. V dosavadním průběhu soutěže si připsal celkem devět startů, vítězství ale slavil zatím pouze třikrát. O utkání více má na svém kontě Andreas Kubáň, nicméně ze statistického hlediska je na tom velmi podobně jako jeho parťák Baldik. Z deseti klání vychytal svému týmu zatím jen čtyři výhry. Ve dvou případech pak střežil kopřivnickou svatyni teprve devatenáctiletý Petr Žurek. Co je ale mnohem zajímavější, kopřivnický dres už letos oblékl i miláček šumperského publika Vojtěch Mokry.

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Ryšavý – Minařík, Dudycha, Jarmara, Rutar, P. Hohl, P. Kubíček – Vachutka, Šišolák, Jaroš – Danielčak, Nilsson, J. Horký – Przybyla, Polách, Skopal

Kopřivnice: Baldik – Marek, Petrek, Hlaváč, Bartošák, Hrůzek, Zeman, Spurný – Pargač, Velecký, Pastor, Pindel, Brodek, Urban, O. Sluštík, Suchý, Kubík, Raška.