Šumperk se po porážce nebezpečně přiblížil 2. lize

Petr Matěj, sobota 23.2.2008
M o s t - Více než kritická. Taková je teď situace Draků v boji o zachování prvoligové existence. Svěřenci Jiřího Otoupalíka totiž nezvládli veledůležité utkání v Mostě, prohráli 2:5 a brány do druhé ligy se pomalu otevírají. Draci sice v utkání s Mostem dokázali odpovědět na branku domácích, jenže Baník ještě do konce první dvacetiminutovky odskočil a své vedení navýšil o další tři branky v prostřední části hry. Ve třetí třetině dal definitivní podobu výsledku Meluzín, který upravil na 2:5.
UDR sobota 23.2.2008
HC Most - DRACI PARS ŠUMPERK
5:2
(2:1, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 3:28 Gergel, 9:11 Antoš (Gergel), 21:00 Kudrna (Zaťovič, Koláček), 29:32 Postl (Urban), 39:48 Antoš (Gergel) - 8:38 Galvas (Meluzín), 44:48 Meluzín (Stejskal. Rozhodčí: Blecha, Hribik - Čížek, Prchal. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 620. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:5, 2:5.
Sáblík (Volke) - Martínek, Charousek, Staněk, Nosek, Stříteský, Kocek, Šulc, Kaltenböck - Černý, Gergel, Antoš - Zaťovič, Koláček, Kudrna - Urban, Zima, Metlička - Nedrda, Postl, Nekvinda
Lev (od 30. Tihlář) - Galvas, Osina,Fojtík, Formánek, Hrčka, Ondráček, Špelda, Šindler - Antonovič, Meluzín, Bařica - Kubica, Oliverius, Komínek - Grill, Kovář, Taragel - Rákos, Stejskal

V úvodu střetnutí získali výhodu jednoho muže v poli Draci, jenže tato výhoda netrvala dlouho. Nejprve putoval za katr Rákos a o chvíli později i Ondráček. Domácím se poté naskytla příležitost hrát přesilovku 5 na 3, kterou také Baník využil. V čase 3:28 rozvlnil síť za zády Jakuba Lva Lukáš Gergel a domácí šli do vedení – 1:0. Po tomto úvodním gólu dostali draci další dvě přesilovky v krátkém sledu a druhou v pořadí dokázali šumperští zužitkovat. Střelu Davida Galvase si jeden z domácích obránců srazil do vlastní brány a tak se začínalo znovu od nuly – 1:1. Jenže tento opětovný začátek trval jen necelou minutu. To se totiž v čase 9:11 prosadil nejzkušenější hráč Mostu, Milan Antoš, který vrátil svým barvám vedení – 2:1. Diváci se posléze stali svědky spíše hokejového boje. Hra se přelévala ze strany na stranu, ani jedno mužstvo si již v prvním dějství nevypracovalo vyloženější šanci a tak do kabin odcházeli spokojeněji domácí.

Druhá třetina pak pro Šumperk začala velmi špatně. Přesně po minutě hry se bez větších potíží prosadil Jiří Kudrna, který zužitkoval pas od Zaťoviče – 3:1. V polovině utkání se potvrdilo staré známé rčení nedáš – dostaneš. Meluzín vybídl k úniku Antonoviče, ten však své sólo zahodil a tak udeřilo na druhé straně. Akci dva na jednoho zakončil Martin Prostl. Tato branka padla při přesilovce Draků – 4:1. toto již nevydržel Jakub Lev, který přepustil míto v kleci Radku Tihlářovi, hosté si navíc po chvíli vzali oddechový čas. Domácí totiž byli ve velkém tlaku, time-out sice jejich snahu o vstřelení dalších branek na čas utnul, bohužel, Draci se však nedostali k ničemu. Dvanáct vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky navíc svojí druhou brankou v zápase pohřbil jakékoliv naděje Draků na bodový zisk Milan Antoš – 5:1.

Třetí třetina již mnoho vzruchu nepřinesla, o korekci stavu utkání se postaral Roman Meluzín, který využil spolupráci se Stejskalem – 2:5. I přes toto snížení, které přišlo ve 45. minutě, oba týmy však věděly, že by se musel stát zázrak, aby se Draci dostali blíže na dostřel.to se skutečně nestalo, několikrát navíc na Tihláře nepříjemně dotírali hráči Baníku. V posledních minutách utkání pak tempo hry bylo takřka nulové. Domácí se díky výhře 5:2 dostali na čelo tabulky play-out, Šumperk tuto tabulku nadále uzavírá. Šance na záchranu první ligy v Šumperku je již mizivá.

Kamil Kašťák (Most): "Myslím, že dnešní zápas jsme zvládli velmi dobře, byli jsme určitě lepším týmem, vypracovali jsme si hodně šancí a dařilo se nám i dávat góly. Kluci si dnes zaslouží za předvedený výkon pochvalu, Sáblík byl v brance tradičně oporou, ale dnes jsme hráli opravdu dobře jako celek. Byl to důležitý zápas, jsem rád, že jsme ho zvládli."

Jiří Otoupalík (Šumperk): "Dnešní utkání se mi hodnotí velice těžce. V podstatě není co hodnotit. Na naší straně dnes nebylo jediného hráče, který by snesl trošku přísnější kritérium. Náš výkon byl od začátku až do konce hodně podprůměrný, nedokážu si to vysvětlit, protože poslední dva zápasy v play out nám poměrně vyšly, měli jsme vzestupnou tendenci, hráli jsme dobře a dnes takový propadák. Musíme si to v klidu rozebrat a uvidíme, co bude dál."