Jen kupředu Draci, zpátky ni krok!

Jen kupředu Draci, zpátky ni krok!

Jaroslav Svoboda, pátek 22.2.2008
Š u m p e r k - Teď už se šumperská lokomotiva zastavit nesmí! Jakákoliv ztráta bodů může znamenat definitivní konec nadějí na záchranu, o utkání v Mostě platí tato skutečnost dvojnásob. Důvod? Pokud Šumperk dalšího nováčka 1. ligy přehraje, dotáhne se k němu na rozdíl sedmi bodů a po první čtvrtině skupiny play-out by tak pokrátil ztrátu na záchranu o plné čtyři body. Šumperk nebude postrádat obránce Radka Ondráčka, který sice dostal podruhé v sezóně trest do konce utkání, ale ten první se po základní části anuloval. Chybět ale nadále bude Martin Ambruz, jehož zranění nepustí do hry již do konce letošní sezóny.

Zakleté severočeské království

Alois Náhlovský by letos mohl směle sepisovat další pohádku do své sbírky o spanilých Krušnohorcích. A i název by byl pohádkový, tj. Jak Krušnohorci ubránili své království před hladovými Draky. Hokejisté Kadaně, Mostu i Chomutova totiž během základní části na svém ledě proti Drakům nezaváhali a Šumperk tak dosud ze severu Čech nedovezl jediný bod. Teď však tuto bilanci musí zlomit. V posledním vzájemném duelu dostal Most v Šumperku naloženo poměrem 6:3. Povinnost volá po dalším bodovém zisku. V druhém sobotním utkání pak Prostějov přivítá na svém ledě hokejisty Berouna.

Náhled na soupisku soupeře

Most se opírá o brankářské umění Lukáše Sáblíka, který však poslední utkání v Berouně díky dvěma desetiminutovým trestům nedohrál. V obraně se v mosteckých barvách objevuje urostlý Petr Martínek nebo oproti Martínkovi o 18 let mladší Matěj Stříteský, kterému je teprve 17. Další dávku zkušeností do zadních řad doplňuje Martin Nosek (37 let). Za zmínku snad stojí i jméno Ondřeje Poživila. V útočných řadách nalezneme další várku třicetiletých hráčů, Pavlem Metličkou počínaje a například Lukášem Gergelem konče. Neznámým jménem rozhodně není ani Milan Antoš, který má na svém kontě bohaté zkušenosti z extraligy. Hokejové stáří i v podobě Kamila Koláčka doplňuje mladá krev - Martin Zaťovič, Tomáš Urban či Ondřej Kašťák.

Web soupeře

Oficiální stránky: www.hcmost.cz

Online přenos

I z Mostu se dočkáte online přenosu. Můžete jej sledovat na serveru www.onlajny.cz (přímý odkaz je zde).