Senzační vítězství, Draci deklasovali 9:2 Hodonín na jeho ledě

Jaroslav Svoboda, sobota 9.11.2019
Neuvěřitelná série Draků na půdě soupeřů pokračuje a svěřenci Martina Janečka ji prodloužili velkolepým způsobem. Draci se dostali do vedení již ve čtvrté minutě. Obratem sice HHodonín vyrovnal, ale hosté do konce třetiny odskočili na skvělých 4:1! A svou jízdu na československém pomezí nezastavili ani v dalším průběhu a nakonec jednoho z nejtěžších soupeřů v soutěži deklasovali rozdílem třídy 9:2! Hattrickem se blýskl Daniel Vachutka, dva góly přidal Vladimír Antonov. Podruhé v řadě pak bodoval i sedmnáctiletý zadák Jakub Plhal. Skvělý výkon Draků znamená navýšení náskoku na čele tabulky! Hoši, děkujeme!
17.kolo sobota 9.11.2019
SHKM Hodonín - DRACI PARS ŠUMPERK
2:9
(1:4, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 4. Janás (Čermák, Matula), 22. Čermák (Matula, Janás) - 4. Vachutka (Kabelka), 16. Scheuter (Gewiese, Drtil), 16. Vachutka (Jaroš, Milfait), 18. Hroch (Krejčiřík, Antonov), 24. Kabelka (Milfait, Vachutka), 25. Pokorný (Řezáč), 48. Antonov (Plhal, Hroch), 53 Antonov (Drtil), 55. Vachutka (Gewiese, Scheuter). Rozhodčí: Šudoma - Hübl, Pospíšil. Vyloučení: 4:5, navíc Milfait (SUM) 10 minut osobní trest nesportovní chování. Využití: 1:0. Diváci: 1157. Střely na branku: 39:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:9
Hlaváč (16. Kubáň) – Věžník, Horák, Ševčík, Sedláček, Slabý, Miklík (A), Čermák – Leška, Krejčí, Matula, Komínek, Bulín, Mlynář, Charvát (A), Pröschl, Hložánek, Balán (C), Janás, Polák
Wanecki – Drtil (A), Haloda, Gewiese (C), Kabelka, Řezáč, Plhal – Vachutka, Spratek, Kofrň, Milfait (A), Urban, Haluza, Krejčiřík, Pokorný, Jaroš, Antonov, Scheuter, Hroch, Šíp

Uprostřed náročné okružní jízdy po Moravě zamířili Draci na led velkého rivala, jednoho z očekávaných hlavních konkurentů o příčky nejvyšší, Hodonína. A utkání mělo velký spád a nakonec více než 1000 domácích fanoušků v hodonínské hale muselo skousnout drtivou prohru, zatímco opět skvělí příznivci Draků zažili slastný večer.

Již v úvodu zápasu šli hosté do vedení, když po necelých čtyřech minutách rozmnožil svou již tak bohatou sbírku bodů DANIEL VACHUTKA. Domácím se sice podařilo bleskově vyrovnat zásluhou DAVIDA JANÁSE a po celou první třetinu předváděl Hodonín velmi dobrý hokej, kdy byl lepším celkem. Jenže dojel na neúspěšnost koncovky, naopak Draci své šance nekompromisně proměňoval. Úvodní třetina tak nakonec jasně vyzněla pro hosty. Zlom nadešel v šestnácté minutě, kdy se dvěma slepenými góly prosadili ADAM SCHEUTER a DANIEL VACHUTKA, načež domácí vystřídali brankáře. Jenže Kubáň držel čisté konto jen pár desítek minut, pak ho propálil DANIEL HROCH a Šumperk šel do šaten s parádním a s ohledem na vývoj úvodních dvaceti minut i pro domácí tým krutým vedením 4:1!

O druhé třetiny Draci převzali otěže zápasu. I přesto, že Drtiči vstoupili hry velmi úspěšně. Ve 22. minutě překonal Waneckiho v přesilové hře obránce ROMAN ČERMÁK a zdálo se, že by se Hodonín mohl vrátit do zápasu. Šumperští hokejisté ale letos zažívají parádní bodovou sklizeň na ledových hřištích soupeřů a ani v Hodoníně tomu nebylo jinak. Znovu pak přišel tvrdý úder v podobě dvou branek v rychlém sledu. Již za dvě minuty po Čermákově zásahu se trefil obránce DANIEL KABELKA, na jehož gól navázal DOMINIK POKORNÝ! Další branka pak v prostřední části hry již nepadla a Draci dokázali navýšit během tohoto úseku svůj náskok na vedení 6:2.

Třetí třetina pak již jen podtrhla výborný výkon šumperského celku. Lídr tabulky přidal tři další zásahy, čímž pečetil drtivé vítězství. Ve 48. minutě se prosadil VLADIMIR ANTONOV, který navázal na úspěšný duel v dresu Litomyšle, kde nasbíral šest kanadských bodů. Tentýž hráč totiž přidal v 53. minutě již osmý šumperský gól. Hodonín si musel vypít kalich hořkosti až do dna a DANIEL VACHUTKA pak po utkání licitovat o ceně zápisného do kabiny. V 55. minutě totiž završil hattrick a zároveň stanovil konečný účet zápasu. Draci zvítězili v Hodoníně nakonec jednoznačně 9:2 a po prohře Havlíčkova Brodu v Opavě se trhli v čele soutěže již na náskok devíti bodů.

Michal Konečný (SHK Hodonín): Hrozně těžko se mi mluví, protože první třetina byla jedna z našich nejlepších, co jsem v Hodoníně. Výsledek 1:4 po dvaceti minutách je neskutečný. Hosté v úvodní části vystřelili čtyřikrát na branku a dali nám čtyři góly. Nechci výkon soupeře snižovat, naši kluci hrabali, ale byli jsme tvrdě trestaní z produktivity. Šumperk není náhodou na prvním místě a venku ještě neprohrál. Pro nás je ale výsledek neskutečně krutý, brutální. Asi čtyřikrát jsme jeli sami na branku, nastřelili tyčku, břevno. Vím, že to zní asi blbě, ale hra opravdu nebyla špatná. Vytvořili jsme si spoustu šancí. Bohužel my jsme z každé soupeřovy šance trestaní a to není jenom tento zápas. Stalo se nám to i v minulých utkáních. Na druhé straně taky dáváme góly, ale musíme vydržet a věřit, že se to nějakým způsobem zlomí. I takové porážky ale k hokeji patří. My se z toho musíme nějakým způsobem otřepat. Za týden jedeme do Valašského Meziříčí.

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): V prvé řadě musím přinejmenším za první třetinu pochválit soupeře, protože hráli excelentně. Přestože jsme nebyli lepší, soupeř nás přestřílel a byli jsme pod tlakem, tak jsme se dostali do vedení, což bylo strašně důležité. Od druhé třetiny už jsme potom hráli ten svůj hokej, dobře jsme bruslili a soupeře jsme k ničemu nepouštěli. Výsledek nás moc těší, mě potom jako trenéra těší předvedená hra ve druhé a třetí třetině. Takže klukům gratuluji a už jsem jim řekl, že je teď dva dny nechci vidět. Samozřejmě v nadsázce.