Další venkovní utkání je tady, Draky čeká Hodonín

Další venkovní utkání je tady, Draky čeká Hodonín

Tomáš Ostřanský, pátek 8.11.2019
Druhá liga má na programu další kolo. Pro Draky to znamená, že opět pojedou na led soupeře. Pravda, letos to u fanoušků nevyvolává takové obavy, jako v minulých ročnících. Pod taktovkou Martina Janečka se z otloukánků na venkovních hřištích stali obávaní predátoři. Jenže Drtiči rozhodně nebudou chtít dát svoji kůži lacino. Po prohře v divokém utkání na ledě Havlíčkova Brodu si jistě budou chtít udobřit fanoušky skalpem lídra skupiny.

Pohled na soupeře

Poslední výkony Drtičů byly poněkud neurovnané. A v Hodoníně jsou si toho dobře vědomi. Obraná fáze a nedisciplinovanost dokáží našeho soupeře srazit na kolena. A už proti Drakům by měli znovuobnovit rozbory zápasů na videu. Podle Jany Gajošové, šéfky Hodonína, je třeba znovu natáčet všechna domácí utkání a pokud možno co největší počet těch venkovních. Pravda, pokud se bude následující utkání nést v duchu toho minulého, bude materiálu k analýze opravdu požehnaně. Gólové hody v Šumperku rozsekl až během prodloužení Vladimir Antonov a Draci tak urvali dva body za výhru 6:5 po prodloužení.

V Hodoníně se v posledních týdnech událo několik změn. Odešel například zkušený Lukáš Finsterle, kterého zná i fanoušek v Šumperku. Spolu s odchodem dalšího bývalého Draka Jana Matějky se tak u hranic se Slovenskem rýsuje mužstvo věkově velice podobné tomu šumperskému. Změnil se také název klubu, když vedení SHK oficiálně potvrdilo odchod generálního partnera, společnosti iClinic. Náš soupeř se tak nově jmenuje SHK Drtiči Hodonín.

Bodově hrají v Hodoníně prim Tomáš Komínek se Stanislavem Balánem, kteří zapsali shodně 22 kanadských bodů. S deseti přesnými zásahy jsou nejlepšími střelci Tomáš Komínek s Dominikem Matulou, nejlepším asistentem je s 18 příhrami Stanislav Balán. Zlým mužem je obránce Ondřej Ševčík, který nastřádal 69 trestných minut. V brankovišti se potom poměrně rovným dílem střídají Andreas Kubáň s Janem Hlaváčem. Oba s průměrem necelé 4 branky na zápas.

A co Draci?

Draky čeká další utkání na půdě soupeře, ostatně v listopadu to pro tým ze Šumperka nebude nic výjimečného. Hned pětice zápasů se sedmi byla v herním plánu zanesena jako venkovní. Ten první už má tým za sebou a přinesl výhru 4:1 na ledě Kopřivnice.

Trenér Martin Janeček v létě nepropadl nákupní horečce. Tým konsolidoval a čekal pouze na vhodné doplnění. Byť v přípravě panovaly mezi náročnými šumperskými fanoušky pochybnosti, ostré zápasy daly za pravdu trenérovi Draků. Mladý aktivně hrající tým navíc dokáže zabrat i v případě, že se pro něj utkání nevyvíjí dobře. V poslední době se tak uskutečnily pouze dvě změny v kádru Draků - přišel Adam Kofroň, který se bez rozpaků zařadil mezi opory týmu. Střídavé starty byly naopak ukončeny Davidu Chujacovi, který se v obraně nedokázal prosadit.

Ať už zápas v Hodoníně dopadne jakkoliv, jisté je jedno. Draky opět čeká dlouhá pauza. Až 20. listopadu nastoupí na ledě Žďáru nad Sázavou, rozlosování je dřív do hry nepustí. Domácímu publiku se potom představí 23. listopadu proti Moravským Budějovicím.

Zbývající program kola

SKUPINA SEVER: MOSTEČTÍ LVI - BK Nová Paka (od 17:30), HC Řistuty - HC Stadion Vrchlabí, HC BAK Trutnov - HC Draci Bílina a HC Vlci Jablonec nad Nisou - HC RODOS Dvůr Králové nad Labem (zbytek od 18:00).
SKUPINA STŘED: HC David Servis České Budějovice - SHC Klatovy, IHC Králové Písek - HC Kobra Praha, Hockey Club Tábor - HC Příbram a SC Kolín - China Golden Dragon(vše od 18:00).
SKUPINA VÝCHOD: HK Opava - BK Havlíčkův Brod, HK Nový Jičín - Hockey Club Moravské Budějovice 2019 od 17:00) a SKLH Žďár nad Sázavou - HC Bobři Valašské Meziříčí (od 17:30).

INFORMACE O UTKÁNÍ

SHK Drtiči Hodonín - DRACI PARS ŠUMPERK
datum: 9. listopadu 2019 v 17:00
Zimní stadion Václava Nedomanského

textový online přenos: www.onlajny.com
rozhodčí: Ondřej Šudoma – Martin Hübl, Marek Pospíšil