Opava i napodruhé úspěšná, Šumperk stále čeká na výhru

Opava i napodruhé úspěšná, Šumperk stále čeká na výhru

Jaroslav Svoboda, Petr Matěj, úterý 5.8.2008
Š u m p e r k - Hokejový Šumperk stále čeká na výhru. Po prohrách v Olomouci i v Opavě se Draci nepředstavili v dobrém světle ani doma a podlehli Slezanu Opava v odvetě 1:3. Za hosty se gólově blýskli Měch, Kocián a Bednárek, ze strany Draků byl jediným úspěšným střelcem agilní Vymazal, který do zápasu nastoupil s plexisklem na helmě. Herně však Šumperk nepřesvědčil, naopak potěšila návštěva na utkání i atmosféra během zápasu.
příp úterý 5.8.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slezan Opava
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slezan Opava
1:3
(0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 50:05 Vymazal (Meluzín, Ambruz) - 25:02 Měch (Ondrušek), 41:30 Kocián (Polok), 46:12 Bednárek (Chalupa). Rozhodčí: Milan Minář - Tomáš Eremka, Martin Langr. Vyloučení: 7:8, navíc Ondráček (SUM) 5 + OK faul kolenem. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:0, 0:3, 1:3.
Maláč (Kulhavý) - Holík, Kubala, Vrtík, Blanár, Osina, Ondráček, Šindler, Hanousek, Ambruz, Meluzín, Bařica, Novosad, Vymazal, Stejskal, Čížek, Ohnutek, Martinka, Šula, Kavulič, Fischer, Barák. Trenér: Mgr. Petr Rutar.
Masný (Wittek) - Plánovský, Bednárek, vytásek, Měch, Suchý, Polok, Ondrušek, Kocián, Tošenovjan, Černý, Grofek, Kukol, Suchánek, Chalupa, Weiss, Kovalovský, Čavrk, Kříž, Wolf. Trenér: Eduard Uvíra.

Komentář k zápasu

Dračí trápení trvá. Šumperk po prohrách v Olomouci v Opavě poprvé vybruslil na domácí led, svým věrným a na přípravu nezvykle početným fanoušků však radost neudělal. Do žlutých barev navlečený kotel toužil hned od začátku utkání po vedení, ale neuspěl. Opatrná oťukávaná přinesla během první třetiny zajímavé vybití plexiskla v prostoru časoměřičů, společně s tvrzeným sklem odnesl souboj i kus hrazení, což jen potvrzuje zastaralost šumperského stadiónu. Na obou stranách pak zkušení brankáři drželi útočníky v "ouzkých", hostující Masný i domácí Maláč udrželi čisté konto až do konce třetiny.

Druhá část hry začala vlivem přesilovek hodně zostra a nakonec to byl Slezan, kdo otevřel skóre utkání. Po Ondruškově příhře se trefil kanonýr Tomáš Měch, který dvěma góly srazil Draky do kolen i v prvním vzájemném duelu v Opavě. Tentokrát Měch využil dvojnásobnou přesilovku. Šumperk pak často před Masným hrozil vyrovnáním, ale neuspěl. Opava však vedení držela a i ona často hrozila útokem, jenže hokej moc kvalitní i tak k vidění nebyl a stále bylo fanouškům jasné, že se jedná o počátek přípravy na ledě.

Až poslední dvacetiminutovka nabídla více branek. Po minutě a půl se po krásné a utěšené domácí kombinaci trefil Kocián, jehož střela mířila již do odkryté branky. Snaha šumperských o snížení a návrat do utkání vyznívala v niveč. Aktivní Vymazal či Fischer ve svých šancích neuspěli a nakonec se radoval hostující Jaromír Bednárek, který v Šumperku bojoval o místo v sestavě na začátku minulé sezóny. Svůj gól řádně oslavil a hostům téměř zajistil výhru. Menší drama ještě vykouzlil přesnou trefou mezi Masného betony bojující Vymazal, to však bylo z domácí strany vše. Zatímco tribuny neúnavně fandily, hosté dotáhli utkání k výhře 3:1 a ve dvou utkáních během pár dní vystříleli celkové skóre ve znění 8:2

Ve čtvrtek odjíždí Draci k dalšímu přípravnému utkání do Třebíče, která dnes smetla z ledu Techniku Brno v poměru 7:1. Z tohoto utkání budou samozřejmě připraveny změny stavu a bude také vypsána další tipovačka. Více informací hledejte zítra na našem webu.