Draci prvně doma - čeká je Slezan

Jaroslav Svoboda, pondělí 4.8.2008
Š u m p e r k - Celkem 132 dní čekali šumperští fanoušci na domácí hokejové utkání. Dlouhé období půstu je u konce, na led vyjedou Draci již v úterý 5. srpna od 18:00, aby se pokusili odčinit debakl z Opavy a stejnému soupeři doma výprask oplatili. Po dlouhé době se na známou šumperskou ledovou plochu vrátí i obránce Michal Kukol, který stál u postupu do 1. ligy a u domácích příznivců je stále populární. Zvědaví fanoušci Draků budou moci poprvé vidět v akci i nové posily.

Své kvality naznačili opavští hokejisté minulý čtvrtek, když na svém ledě roznesli Draky na kopytech a vyhráli hladce 5:1. Nic je v tažení za psychologicky důležitým vítězstvím nezastavil ani rychlý gól Draků, když se v první minutě trefil Meluzín. Domácí poté podržel zkušený Radek Masný, střelecky zazářil Tomáš Měch, který vsítil dvě branky. Dvě asistence si v zápase připsalo duo Čavrk - Černý. Před 120 diváky se domácí prosadili hned třikrát v přesilovkách a Šumperk tak potvrdil fakt známý z Olomouce, že je co zlepšovat zvláště na sehrannosti obranných dvojic.

Sám nový kouč Draků Petr Rutar nešetřil po utkání kritikou. "Opava nám skoro 50 minut nepůjčila puk, tudíž není vlastně co hodnotit. Domácí byli lepší v základních herních činnostech jako třeba bruslení, to nám dnes hodně chybělo," zhodnotil mimo jiné zápas. Je tedy otázkou, jak se se stejným soupeřem popasují Draci v úterý. Na ledové ploše se nejspíše objeví opět testované duo beků Hanousek - Macháček. Otázkou je start Vymazala, který v Olomouci patřil k hvězdám zápasu.

V rámci uplynulého zápasu jsme pro vás připravili i tipovací soutěž, nicméně nikdo ze soutěžících správný výsledek neuhodl. Nicméně chystáme další soutěže. Nyní však nezapomeňte na úterní 18. hodinu, kdy se poprvé Šumperk v rámci ročníku 2008/09 představí na svém ledě. Všichni fanoušci jsou srdečně vítáni.