Nevídaných třicet nájezdů nakonec přineslo dva body Opavě

Jaroslav Svoboda, , středa 17.10.2018
Účty jsou srovnány. Zatímco Draci doma v úvodním vzájemném střetnutí porazili Opavu ve svém prostředí po nájezdech 3:2, tentokrát se radoval Slezan. I na jeho půdě došel duel do prodloužení a nájezdů, v nich diváci kroutili hlavy jako na tenise. Nakonec rozhodl až třicátý pokus, v něm se prosadil David Chujac a Šumperk tak podlehl opavskému soupeři po nájezdech 1:2. V tabulce tak zůstává třetí. Jedinou šumperskou branku v utkání obstaral Tomáš Drtil.
10.kolo středa 17.10.2018
Hokejový klub Opava s.r.o. - DRACI PARS ŠUMPERK
2:1sn
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 42. Černý (Šindelář), rozh. nájezd Chujac - 17. Drtil (Vorobjev). Rozhodčí: Král - Rychlý, Bubela. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: doplníme. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Wanecki – Zouhar, Krejčí, Šindelář, Chujac, Chalupa, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Rousek, Janošík, Zelenkov, Štindl, Kadula, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych
Kristín – Kužílek, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Urban, Plášek, Šíp, Antonov, Blecha, Vorobjev, Kočica, Ostřanský

Po úvodním oboustranném oťukávání si domácí borci dvakrát zahráli přesilovku, ani jednu z nich však nevyužili a vzápětí pykali. Na trestnou lavici si sotva sedl opavský útočník Černý, když se Draci ujali vedení. Početní výhodu proměnili hned po čtyřech sekundách. Vorobjev vyhrál buly na Drtila, který se na modré opřel do puku a propálil opavského gólmana.

Na startu druhé třetiny byl Wanecki v nesnázích, když na něj a Rouska ujížděli hned tři hosté. Draci si pohráli s brankářem Slezanu, ale toho obětavě zastoupil Rousek zabránil brance. V závěru druhé části se děly věci. Nejprve po střílené přihrávce Chalupy přestřelil poloprázdnou šumperskou klec. Hned nato Wanecki skvěle zlikvidoval únik Romančíka.

Slezané smazali těsné mamko v úvodu třetí dvacetiminutovky. Po střele Šindeláře zůstal puk ležet před šumperskou brankou, kde číhal Černý a pohotovou střelou srovnal na 1:1. Další gól v základní hrací době nepadl, a tak se šlo do prodloužení, kde předvedl luxusní sólo Chalupa, ale jeho bekhend ztroskotal na Kristínovi.

Rozhodovaly tak nájezdy. V nich na trefu Vorobjeva odpověděl Peterka. Pak byli střelci obou týmů neúspěšní, až v 15. sérii skóroval Chujac a zařídil Opavě bonusový druhý bod.

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava): „Z mého trenérského hlediska šlo o nejtaktičtější výkon sezony. Škoda, že jsme se více netlačili do koncovky, protože jsem na naší straně viděl mírnou převahu. Zasloužilo to více gólů. Hráčům patří poděkování.”