Draci míří vylepšit dojem posledních zápasů do Opavy

Redakce, středa 17.10.2018
Nepříjemný je pohled na poslední odehrané zápasy šumperských Draků. Ti podlehli mladíkům z Písku na jejich půdě 1:2, následně pak ztratili i doma. Proti do té doby bezbodové Orlové padli děsivým poměrem 1:5. Napravit reputaci a dojem z posledních dnů mohou svěřenci Jozefa Zavadila v dalším mistrovském utkání, kdy se představí na půdě silné Opavy. Začátek zápasu je v 18:30 a vysílat jej bude server www.onlajny.com. Souboj pátého týmu tabulky s třetím celkem skupiny Východ bude řídit jako hlavní rozhodčí Vojtěch Král.

Draci po jasných výsledcích vystoupali ve skupině Východ na čelo tabulky a s nadějemi odjížděli do Písku na první konfrontaci se skupinou Jih. Zápas bohužel i přes drtivou převahu prohráli 1:2. Větší prohru ale utrpěli v následujícím kole doma. Do té doby neměla Orlová na svém kontě jediný bod a byla v tabulce jasně poslední. V Šumperku ale srazila Draky čtyřmi rychlými góly a domácí naopak v koncovce vyhořeli.

Dvě prohry v řadě způsobily pád na třetí místo tabulky, dva body za Valašské Meziříčí a bod za Kopřivnici. Při vyrovnanosti špice tabulky pak Opava ztrácí na Šumperk pouze tři body. Na druhou stranu, Slezan je po Orlové druhý nejhorší celek na svém ledě. Ze tří zápasů bodoval pouze jedinkrát a spíše loupí na půdě soupeře.

V prvním vzájemném utkání této sezóny došlo k dělení bodů. Draci doma s Opavou měli hromadu práce a ačkoliv vedli od 11. minuty po trefě Řezáče, ve třetí třetině hosté dvěma rychlými góly otočili. Body zachránil gólem v poslední minutě Vorobjev, v nájezdech pak trefil výhru Vachutka.

Nicméně ten bude Drakům v následujících týdnech vinou vážnějšího zranění nohy chybět. Jozef Zavadil tak musí řešit i marodku. Zda se i tak Drakům podaří vybojovat v Opavě body se dozví fanoušci ve středu 17. 10. od 18:30.