Neuvěřitelný obrat v utkání dokonal Michal Velecký

Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, Luboš Heider, Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, neděle 24.10.2010
Š u m p e r k - Neskutečný zápas mají za sebou šumperští Draci i hodonínští Drtiči. Utkání, ve kterém Salith prohrával už od začátku, doprovázela řada vyloučení. Ve 12. minutě to bylo dokonce 0:3 ve prospěch a v tu chvíli by téměř nikdo na stadionu neřekl, že domácí hráči ještě dokáží vyhrát. Důležitý momentem bylo vyrovnání na přelomu poslední třetiny. Když už se oba týmy chystaly na prodloužení, vzal si Michal Velecký kotouč a vypálil. Tyršův stadion v tu chvíli mohl vybouchnout radostí, rána nejlepšího střelce ligy šťastně zapadla k tyči Tučkovy branky. Radostný závěr zkazila jen poněkud větší šarvátka. Jisté je, že Draci se vrátili na první místo v tabulce, navíc senzačním obratem v utkání.
13.kolo neděle 24.10.2010
DRACI PARS ŠUMPERK - SHKM Hodonín
6:4
(1:3, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 13. Hulva (Ondráček, Ambruz), 30. Velecký (Holík, Sedlák), 36. Ondráček, 52. Holík (Novosad, Meluzín), 60. Velecký (Holík), 60. Holík - 1. Jurásek (Komárek), 10. Tomášek, 13. Komárek (Jurásek, Peš), 33. Korotvička (Beňa, Vaškovič). Rozhodčí: Klimecký - Dučák, Poláček. Vyloučení: 6:12, navíc Peš 10 minut osobní trest nesportovní chování, Novotný (SUM), Velecký (SUM), Beňa (HOD), Salajka (HOD) - všichni 5 + do konce utkání hrubost, Peksa (SUM) a Jurásek (HOD) - oba trest ve hře. Využití: 1:0 V oslabení: 1:0. Diváci: 1648. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 6:4.
Peksa - Holík, Novotný, Sedlák, Ondráček, Drtil, Tesařík - Novosad, Meluzín, Matějka - Ambruz, Hulva, Brunec - Haas, Velecký, Červenka.
Tuček - Hoza, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, Rapant, Jurásek, Flamík, Pokorný, Podešva, Tomášek, Komárek, Miklík, Peš, Salajka, Beňa, Kuba, Průdek, Peňák

Na zápas s Hodonínem se těšil nejeden fanoušek Draků i Drtičů, repríza finále 2. ligy z roku 2005/2006 se nábojem, dramatičností i zajímavými momenty opravdu vyvedla. Duely obou mužstev bývají vždycky dramaticky vyhrocené, proto na stadion přišlo velké množství domácích fanoušků. Zásluhou i početné skupinky hodonínských fanoušků pak zápas doprovázela příjemná hokejová kulisa.

Hodonínští Drtiči začali utkání hodně aktivně a Šumperk velice záhy inkasoval. Již 48 sekund po zahájení hry dostal Hodonín do vedení Zdeněk Jurásek, který si vychutnal Marka Peksu a vstřelil velmi rychlou branku. Hodonínský kanonýr měl před brankou tolik času a prostoru, že obdobně ostřílený borec by musel překousnout hůl, kdyby neskóroval.

Ve třetí minutě se v první domácí šanci ocitl Brunec, ale na brankovišti nedal. Teprve v 6. minutě se podařilo domácím dostat hodonínské hráče pod menší tlak, ale Tuček puk za svá záda nepustil, zvláště při Sedlákově střele vykopl bleskově svůj beton. V následné přesilovce Draků se dostal ke střele opět Tomáš Sedlák, který pouze napálil Tučka.

Srovnání tak mohlo přijít v 10. minutě, kdy Martin Ambruz trefil z velkého úhlu spojnici hodonínské branky. Zatímco někteří fanoušci domácích předčasně slavili, pálil ještě Ambruz při dorážce pouze do betonu brankáře Tučka. Z následného brejku pak hosté podruhé skórovali.

Peter Tomášek vystřelil na Marka Peksu skrze nohy obránce Tomáše Drtila a zatímco šumperský brankář vyrazil kotouč, jeho spoluhráč pustil autora střely k dorážce. Tomášek v pohodě dostal kotouč do sítě. Hodonín tento gól vyhecoval a Drtičů bylo na ledě všude plno. Domácí se tak dostali pod tlak a ve 13. minutě pěknou, leč nepříliš prudkou střelou z modré čáry vymetl šibenici hodonínský Lukáš Komárek. Drtiči rázem vedli 3:0 a domácí naděje dostaly povážlivých trhlin.

Jenže Drakům výrazně napomohla rychlá odpověď. Jakub Hulva dostal od hostující obrany luxusní volnost, vybruslil si do lepšího úhlu a poslal kotouč pod víko Tučkovy branky. Trefa Hulvy načala obrat v utkání, ačkoliv byl Petr Tuček i při dalších domácích pokusech v první třetině nepřekonatelný jako Berlínská zeď. Největší šanci měl v závěru třetiny Matějka, ale v úniku na Tučka nevyzrál, navíc byl faulován.

Druhou třetinu tedy začali domácí v přesilové hře, jenže aktivněji v útoku si počínali hosté. Jenže Marek Peksa se dostal do zápasu. Následně bral svými zákroky střelcům sebevědomí, ve 24. minutě mu navíc pomohla tyč. Ve velkých šancích vychytal Peksa nejen Peše, ale i Špoka.

Zápas dostal ofenzivní náboj, až ve 30. minutě snížil na rozdíl jediné branky domácí tým. Kanonýr Michal Velecký tečoval střelu Aleše Holíka, čímž puk poslal k tyči Tučkovy branky a hodonínský brankář se po kotouči natahoval marně. Nastartovaní Draci se tlačili před bránu Tučka stále více, Drtilovu bombu pak opět tečoval Velecký, tentokrát mimo. Udeřilo však na druhé straně.

Všichni domácí hokejisté se při bránění hodonínské kombinace stáhli na pravou tyč Peksovy branky a Jan Korotvička zůstal u té levé zcela volný. Pro forvarda jihomoravského celku nebyl nejmenší problém dostat kotouč do odkryté branky. Jenže kdo čekal, že Draky tento gól opět srazí, ten se mýlil. Domácí začali zlobit Drtiče postupem času stále více, ve 35. minutě pálil Novosad mezi Tučkovy betony, ty se ale na poslední chvíli zaklaply. Ve 36. minutě však již Šumperk snížil. Rychlou střelu vyslal Radislav Ondráček a brankář Tuček zareagoval až ve chvíli, kdy měl puk v síti.

Šumperk hned od úvodního bully 3. třetiny hrál velmi aktivně, ovšem přes Číhalovu tvrz v podobě čtyř bránících hráčů na červené čáře se domácí dostávali stále velmi těžko. Vrátit hostům dvoubrankový náskok mohl Špok, jenže těsně minul Peksovu klec. A tak se skóre měnilo až při domácí přesilovce, kdy byl na trestné lavici právě Špok. Odpovědnost na svá bedra vzal domácí kapitán Aleš Holík, který od modré vystřelil svou typickou jedovatou a puk se zatřepotal v Tučkově svatyni.

V 54. minutě mohl přidat další domácí gól Velecký, na poslední chvíli jej zablokoval jeden z hostujících beků. O minutu později Jakub Hulva netrefil odkrytou bránu Petra Tučka. Rozhodnout mohli i hosté, jenže Zdeněk Jurásek, jindy jistý šutér, tentokrát minul. A tak se diváci dočkali další branky až v poslední minutě utkání. Michal Velecký si najel kousek za modrou a tvrdou ránou k tyči překonal Petra Tučka. Neuvěřitelný obrat v zápase byl dokonán a zatímco domácí prožívali pocity radosti, hostům se sen o bodech rozplýval.

Svatopluk Číhal si ihned vyžádal oddechový čas. Snaha Drtičů o vyrovnání se několik vteřin odvíjela podle předpokladů - Hodonín vyhrál bully, dostal puk do útočného pásma, nasadil šestého hráče do hry a tudíž odvolal Petra Tučka. Jenže než se dostali hosté i ke střele, vybojoval kotouč ve vlastním pásmu Aleš Holík a poslal puk přes celé hřiště do prázdné brány.

Ke konci utkání se poté faulem provinil Adam Beňa a jeho zbytečná střela na Marka Peksu již po odpískání rozpoutala dvojí šarvátku. Zatímco provinilce Beňu domácí Martin Novotný na body jednoznačně složil, v druhém střetu si Salajka v nerovném boji s autorem vítězné branky Michalem Veleckým vedl lépe. Peksa následně obdržel trest ve hře za úder hlavou, za zbytečnou inzultaci rozhodčího pak obdobný trest obdržel i hostující kanonýr Zdeněk Jurásek.

Draci vybojovali z pohledu tabulky sice poměrně bezvýznamné, ale z psychologického hlediska velice důležité tři body, Hodonín odjel domů z prázdnou. Napínavý duel však naplnil předpoklady a pro fanoušky musel být jedním z vrcholných v základní části soutěže.

Sestřih branek ze 2. a 3. třetiny utkání

Upozornění: kompletní sestřih bude k dispozici během nejbližších dní

Záznam šarvátek z konce utkání

Radek Kučera, Salith Šumperk: Ze začátku jsme dostali hloupé góly. Hráči však dokázali neuvěřitelně zabojovat, dokázali zápas obrátit. Kluci ukázali, že jsou perfektní parta, že dokážou bojovat až do poslední minuty, a to se dnes potvrdilo! Když prohráváte 0:3, stáhnete to na 2:3 a pak dostanete na 2:4, tak to může srazit do kolen. Nás dnes ne.
Svatopluk Číhal, SHK Hodonín: Pro nás ten zápas byl velmi dobře rozehraný, vedli jsme 3:0. Bohužel, byli jsme pak hodně vylučováni, to nás stálo spoustu sil. Domácí to nevzdali a šli si zatím vítězstvím. Už jsem osobně věřil v tu remízu, ale dostali jsme hodně laciný gól, ten pátý. A už to bylo nezvratitelný. Pro diváka to byl určitě dobrý zápas.