Souhrn 13. kola: Draci obrátili duel s Drtiči, Uničov se dotáhl na Techniku

Jaroslav Svoboda, pondělí 25.10.2010
Š u m p e r k - Dalšími sedmi zápasy pokračovala druhá liga skupina Východ. Třinácté kolo mělo pro některé týmy smolný nádech, pro jiné podstatně veselejší. Třeba Nový Jičín dokázal poprvé v letošní sezóně zabodovat venku, když vyloupil domovinu střelecky naprosto impotentní Techniky Brno. Uničov si naopak doma vyšlápl na Vsetín a dokázal se bodově právě na brněnský tým dotáhnout. Ve Frýdku-Místku mohli poprvé diváci vidět v orlovském dresu Davida Moravce, v Šumperku pak Draci dokázali obrátit nepříznivý vývoj zápasu s Hodonínem. Ohlédnutí za všemi zápasy, videa z některých duelů a statistiky soutěže - to vše vám nabízíme v našem tradičním souhrnu kola.

HC Frýdek-Místek - HC Plus Oil Orlová 1:4

Góly a nahrávky: 15. Rozum (Kolařík) - 7. Ivan (Flašar, Mikšan), 15. Mikšan (Ivan), 17. Kraft (Mikšan), 43. Samiec (Moravec, Grygar).
Orlová dorazila do Frýdku-Místku již s Davidem Moravcem, toho však zastínila jiná nedávná posila Olejářů - jmenovec Mikšan. Útočník hostující z Olomouce vstřelil vítězný gól a na další dva přihrál. Moravec, který vloni oblékal i šumperský dres, získal do statistik jednu nahrávku a hned čtyři trestné minuty. Při jeho prvním vyloučení však Orlová vstřelila gól. Jedinou branku domácích vstřelil Petr Rozum, paradoxně hráč, který je ve Frýdku-Místku na hostování právě z Orlové. Díky výhře se Plus Oil dostal na pár hodin do čela tabulky, Frýdek-Místek zůstává po třinácti kolech třináctý.

HC Bobři Val. Meziříčí - HC Uherské Hradiště 5:1

Góly a nahrávky: 17.Bacul (Vašut), 34.Varga Mir. (Bokroš, Vašut), 45.Balga (Růčka, Kostelňák), 46.Martiník (Varga Mir., Varga D.), 53.Fojtík T. (Varga Mir) - 19.Sladký (Andrýsek, Piluša).
Bobři si v minulém kole vyšlápli na Draky a tuto vydřenou výhru chtěli potvrdit s Uherským Hradištěm. Jenže dvě třetiny bylo k vidění spíše trápení domácích, které diváky po souboji se Šumperkem muselo trochu zklamat. Navíc hostující Knebl v úvodní třetině neproměnil trestné střílení. Až ve třetí třetině se domácí rozjeli a během osmi minut třemi góly odskočili na lichotivý výsledek 5:1. Závěr rozhodnutého duelu pak opepřilo několik vyloučení, přičemž rozhodčí rozdělil i tři vyšší tresty.

VSK Technika Brno - HC Nový Jičín 0:2

Góly a nahrávky: 15. Zedník (Gulda, Tomášek), 46. Macháček.
Technika se v poslední době střelecky zasekla a ani ve druhém po sobě jdoucím utkání nedokázala dostat kotouč do soupeřovy branky. Nepříjemná situace pro fotbalový klub, pro hokejový už spíše blamáž. A tak poprvé letos bodoval na ledě soupeře Nový Jičín, který všechny své dosavadní body získal pouze a jenom na svém ledě. O vítězství rozhodla šťastná trefa Zedníka, Macháček pak v poslední třetině pečetil těsnou výhru.

AZ Havířov - HC Zubr Přerov 5:2

Góly a nahrávky: 26. Potočný (Stránský), 31. Lhotský (Říčka, Vydra), 33. Říčka, 37. Stránský (Maruna, Prokop), 40. Sztefek (Krisl, Stránský) - 2. Kočara (Kotásek), 45. Kotásek (Hanák, Kočara).
Do Havířova zavítal po letech i Přerov a repríza souboje ještě z dob prvoligových účastí obou mužstev vyzněla lépe pro domácí. Ti po první třetině prohrávali, když hned ve druhé minutě skóroval Vladimír Kočara. Jenže v druhé části hry rozpoutal AZ doslova kanonádu, pětkrát skóroval, třikrát v přesilovce, a prakticky rozhodl zápas. Přerov jen korigoval v poslední třetině na konečných 2:5. Výborný výkon podal domácí brankář Adam Vrba, utkání sledovalo více než 1700 diváků.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slezan Opava 4:2

Góly a nahrávky: 17. Čuřík (Šimo), 20. Šebek D. (Jedlička, Šebek P.), 38. Paška (Šebek D., Šebek P.), 60. Žajgla - 41. Grofek (Kukol, Tichý), 54. Měch (Černý, Tůma).
Přímý souboj o třetí místo tabulky dopadl lépe pro domácí Prostějov, ačkoliv se výhra Jestřábů nad Opavou nerodila lehce. Prostějov vedl už po dvou třetinách 3:0 a byl velmi blízko poklidné výhře. Jenže hned v úvodu poslední třetiny skóroval Grofek a když na rozdíl jediné branky snížil v 54. minutě Měch, domácím se rýsovaly možné problémy. Hosté však klíčový třetí gól nedali, naopak Žajgla se při power-play bez pudu sebezáchovy vrhl do tvrdé bomby Tichého a i přes bolestivý zásah ještě obětoval poslední zbytky sil. Dojel puk a poslal jej do opuštěné klece.

HC Uničov - VHK Vsetín 7:4

Góly a nahrávky: 5. Zúbek (Skokan), 8. Jurča (Skokan, Zúbek), 8. Brveník, 12. Jurča (Skokan, Přikryl), 44. Zúbek (Skokan), 49. Handl (Hromádka), 54. Přikryl (Jurča, Zúbek) - 2. Ševčík (Vaněk), 17. Dubec (Tesařík D.), 43. Kubo (Dubec), 59. Tesařík D. (Vaněk).
Jedenáct branek viděli diváci v utkání Uničova, nicméně tentokrát tato porce nenapadala z drtivé většiny do branky hanáckého celku, ale naopak poslední tým soutěže naděloval. Nečekaný výsledek se zrodil v souboji se Vsetínem. Jedním z pilířů vítězství byl slovenský útočník František Zúbek, který figuruje v Guinessově knize rekordů jako autor nejrychlejší hokejové branky. V loňském ročníku hokejových soutěží dokázal na Slovensku vstřelit branku již v 5. vteřině utkání, což se v Evropě povedlo poprvé v historii hokeje. V zámoří pak obdobný kousek předvedl třeba zkušený Mogilnyj. Vsetínu nasázel Zúbek dvě branky, na další dvě přihrál, a když se ke slovenské posile Uničova přidal i Jurča se Skokanem, zůstaly vsetínským jen oči pro pláč. Uničov se bodově dotáhl na Techniku Brno.

Salith Šumperk - SHK Hodonín 6:4

Góly a nahrávky: 13. Hulva (Ondráček, Ambruz), 30. Velecký (Holík, Sedlák), 36. Ondráček, 52. Holík (Novosad, Meluzín), 60. Velecký (Holík), 60. Holík - 1. Jurásek (Komárek), 10. Tomášek, 13. Komárek (Jurásek, Peš), 33. Korotvička (Beňa, Vaškovič).
V ledním hokeji existují zápasy, a taky Zápasy. Jeden s velkým Z se odehrál v Šumperku v rámci 13. kola. Drtiči přijeli na sever Moravy s touhou prodloužit svou vítěznou sérii, což potvrdili rychlým nástupem a bleskovým vedením 3:0. Jenže postupem času se sami hodonínští hráči o skvělou pozici připravili. A obrat domácí dokonali v poslední třetině. Nejprve srovnal Aleš Holík a pak svou již v pořadí pátou vítěznou trefou v utkání letošní sezóny rozhodl Michal Velecký. Holík pak do prázdné branky pečetil a divoký, divácky atraktivní a nábojem i nasazením nadstandardně druholigový duel okořenila ještě závěrečná šarvátka několika hráčů.