Hattrick Jana Milfaita pomohl Drakům k zisku tří bodů!

Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, sobota 14.9.2019
Šumperští hokejisté dokázali v druhém kole porazit na svém ledě Moravské Budějovice. Cesta k zisku tří bodů ale nebyla jednoduchá. Draci prohrávali po první periodě 0:1 a trenér Martin Janeček na střídačce evidentně nebyl spokojen s hrou, kterou Šumperk předváděl. Do prostřední třetiny ale Pars vtrhl jako uragán. Nejprve vyrovnal a dostal do vedení Draky Milfait a do rozdílu dvou branek poslal Šumperk Jaroš. Hosté sice snížili a v další třetině vyrovnali. Nicméně JAN MILFAT vstřelil hattrick a zajistil, aby tři body zůstali v podhůří Jeseníků.
2.kolo sobota 14.9.2019
DRACI PARS ŠUMPERK - Moravské Budějovice
4:3
(0:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 26. Milfait (Sedlák), 33. Milfait (Vachutka, Jaroš), 37. Jaroš (Drtil), 57. Milfait (Vachutka, Drtil) – 12. Horký (Kruckovyč), 38. Sigmund, 43. Piš (Horký). Rozhodčí: Maťašovský – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 770. Střely na branku: 43:25. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Wanecki – Sedlák, Drtil, Gewiese, Kabelka, M. Haloda, Řezáč – Vachutka, Milfait, Jaroš – Pokorný, Spratek, Krejčiřík – Hroch, Antonov, Scheuter – Šíp, Müller, Urban
Vacek – Kruckovyč, Šána, Trnka, Bazala, Brabec, Pelikán, Konečný, Chlubna - Piš, Krutiš, Horký - Procházka, Sigmund, Sorger - Molnár, Alexa, Kratochvíl

Půl roku se v Šumperku čekalo na soutěžní utkání. Opět se pak k němu dostavil celek z Moravských Budějovic a jestliže někdo čekal, že po debaklu Žihadel v úvodním kole si Draci se soupeřem hladce poradí, brzo byl vyveden z omylu.

Hosté, a to se sedmi juniory v základní sestavě, vstoupili do utkání velmi aktivně a prakticky v celé první třetině byli lepším týmem. Již v úvodních čtyřech minutách měl nejprve obrovskou šanci Alexa, hned po něm i Krutiš, ale oba skvěle vychytal Wanecki. Právě on byl klíčovou postavou šumperského celku v úvodní třetině. Chvíli po její polovině musel na trestnou lavici Tomáš Sedlák a Moravské Budějovice se v přesilovce prosadily. Svižná kombinace hostů vrcholila kolmou přihrávkou Kruckovyče na DAVIDA HORKÉHO, který bez přípravy napálil kotouč do branky.

Draci se okamžitě vrhli do ofenzívy, ale brankář Vacek neměl zdaleka tolik práce co Wanecki na druhé straně. Ten ustál i tlak soupeře v 15. minutě, o dvě minuty později, ve vlastním oslabení, pálil od modré Kruckovyč. Kotouč ale naštěstí trefil rameno šumperského brankáře, který měl jinak zcela zakrytý výhled.

Po nepovedené úvodní třetině se domácí vrhli na začátku té druhé do útoku a již po 17 vteřinách se objevil před Vackem zcela volný Drtil. Brankář Moravských Budějovic však vytáhl skvělý zákrok lapačkou. Setrvalý tlak Draků poté přinesl přesilovou hru, ve které se sice Žihadla ubránila, ale chvíli po jejím skončení bylo vyrovnáno. Od modré vypálil Sedlák, kotouč se odrazil od zadního mantinelu před branku a JAN MILFAIT zametl pod Vackem bleskově puk do sítě.

I v dalších minutách ovládali Draci dění na ledě, Krejčiřík ani Spratek však své šance nevyužili. A tak si o slovo opět řekl JAN MILFAIT. Velkou měrou se na jeho druhé brance v utkání podílel Daniel Vachutka, který se prosmýkl kolem soupeřů do útočného pásma a následně přesně načasoval milimetrový pas na svého spoluhráče. Milfait pak chladnokrevně překonal přesouvajícího se Vacka. A když poté po Drtilově přihrávce zvýšil TADEÁŠ JAROŠ přesnou ránou již na 3:1, zdálo se, že Šumperk převzal pevně roli favorita v zápase.

Jenže hostům se podařilo vzápětí snížit. Domácí zachybovali v obraně a rázem se do koncovky dostal TOMÁŠ SIGMUND, který puk poslal do sítě, byť v ten moment již posunuté branky. Gól byl ale uznán a navíc Draci museli vzápětí do čtyř po vyloučení Jaroše.

Hlavní komplikace pro Draky však přišla až po jeho návratu na led. V čase 42:59 si sjel na křídlo DANIEL PIŠ, který přihrávku Horkého poslal přesnou střelou do branky. A bylo znovu vyrovnáno.

Od té doby pak vládl dění na ledě hlavně Šumperk, který chvílemi svíral soupeře v doslova drtivém tlaku. Jenže Vacek v brance se překonával, a také nasazení hostů trápilo domácí celek. V momentě, když již kouč Martin Janeček stáhl sestavu prakticky na dvě formace, se Draci konečně prosadili. Daniel Vachutka podruhé v zápase adresoval nádherný pas na JANA MILFAITA, jehož gól rozpoutal bouřlivé oslavy. Zbytek zápasu pak Šumperk odehrál takticky velmi slušně, držel hru co nejdál od Waneckiho. Až v závěrečné powerplay Budějovic se podařilo hostům nastěhovat do okolí šumperské klece, jenže k přímému ohrožení již nedošlo.

Draci proti výborně hrajícímu soupeři nakonec vydřeli velmi důležité tři body, kterými potvrdili vítězství z úvodního kola. Zároveň se posunuli do čela tabulky své skupiny.

SESTŘIH UTKÁNÍ

Martin Janeček (DRACI ŠUMPERK): Nervózní rozpačitý začátek. Odmítám podcenění, spíš kluci chtěli strhnout všechno každý sám. Od druhé třetiny velké zlepšení, které vyústilo v převahu. I tam sice chyběl klid, hra už však vypadala daleko lépe. Soupeř využil každou chybu, a tak byl zápas až do konce vyrovnaný. Věřili jsme naší hře, což se vyplatilo. Z pohybu a tlaku jsme vstřelili rozhodující vítěznou branku.