Draci zůstávají proti Velkému Meziříčí stoprocentní, tentokrát to však bylo hodně vydřené vítězství

Vanessa Vařeková, sobota 24.2.2024
Domácí tým vstoupil do utkání s pořádným sebevědomím a už ve druhé minutě se ujal vedení zásluhou Alexe Nilssona. Hosté pak sice v úvodu druhého dějství jednobrankové manko smazali, jenomže Šumperk přidal dva rychlé góly a to už se těžko dohánělo. Velké Meziříčí se však sympaticky nevzdalo a ve třetí třetině ještě vykřesalo malou naději na bodový zisk trefou na 3:2. I přes pořádné drama v závěru zápasu už ale Draci žádnou chybu nepřipustili a těsný náskok díky bohu udrželi.
40.kolo sobota 24.2.2024
DRACI PARS ŠUMPERK - HHK Velké Meziříčí
3:2
(1:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Nilsson (Danielčak), 37. Šišolák (Skopal), 40. Polách (Tarnoczy, Scheuter) – 25. Juráň (Doležal, Slabý), 42. Jan Ludvík (Paleček, Vedral). Rozhodčí: Škach – Bubela, Kučera. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 833. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
Irgl – Dudycha, Skopal, Rutar, Minařík, P. Kubíček, Cekr – Vachutka, Šišolák, J. Horký – Scheuter, Müller, Jaroš – Danielčak, Polách, Tarnoczy – Nilsson
J. Juda – Trnka, Slabý, D. Dolníček II, Orsech, Ambrož, Kochánek – Kotrba, Jan Ludvík, Paleček – Burian, Doležal, Vedral – Šantora, Juráň, Hrnčíř – F. Střecha, M. Juda, Milotínský.

Šumperští hokejisté vstoupili do důležitého utkání fantasticky a už ve 2. minutě se radovali z vedoucí branky. Gólový účet otevřel švédský útočník Alex Nilsson, který po pěkné individuální akci zakončil přesně ke vzdálenější tyčce. Rychlý gól Draky povzbudil natolik, že téměř celou první dvacetiminutovku hostující celek k ničemu nepustili a neustále na něj vyvíjeli obrovský tlak. I přes výraznou herní a střeleckou převahu ale svěřenci Tomáše Sedláka další trefu ve zbytku třetiny nepřidali. Nápomocná jim nebyla ani nabídnutá přesilová hra.

Na začátku druhého dějství Draci doplatili na neproměněné šance a těsný jednobrankový náskok neudrželi. Ve 25. minutě předvedlo Velké Meziříčí pohlednou kombinaci, na jejíž konci stál nikým nepokrytý Marcel Juráň, který z prostoru levého kruhu nemilosrdně zavěsil do zcela odkryté klece. Vyrovnávací trefa hostujícího mužstva Šumperk ale příliš nerozhodila, neboť si ke konci druhé třetiny vzal vedení zpět na svoji stranu. Ve 36. minutě vyslal Pavel Skopal do samostatného úniku Ondreje Šišoláka, který v bezprostřední blízkosti nejprve naznačil střelu a hned poté poslal bekhendem kotouč mezi Judovy betony. To však nebylo ze strany domácích vše. Deset vteřin před druhou sirénou nabral rychlost Adam Polách, čímž se dostal k puku jako první a nenápadnou střelou z ostrého úhlu vymetl pravý horní roh hostující svatyně.

Velké Meziříčí moc dobře vědělo, o co v dnešním souboji hraje, do poslední třetiny tak vstupovalo se zdviženou hlavou a obrovským odhodláním s výsledkem něco udělat. Jiskru naděje hostům nakonec přece jen vykřesal Jan Ludvík, který obdržel přihrávku od Adama Palečka a pohotovou dorážkou z bezprostřední blízkosti snížil stav utkání na rozdíl jednoho gólu. Hostující celek po této trefě neuvěřitelně ožil a ve zbytku základní hrací doby domácí hokejisty už téměř k ničemu nepustil. Spíše naopak. Horáci začali nebezpečně zatápět pod kotlem a Draci se ještě museli strachovat o výsledek. Závěrečnému tlaku hostů ale nakonec i s trochou štěstí odolali a jednobrankový náskok udrželi.

Radek Fischer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Máme tři body, což je pozitivní. Jenomže my do zápasu vstoupíme dobře a potom přestaneme úplně hrát tu naši hru. Děláme taktické chyby, necháme se unést hrou, útočíme v pěti hráčích a pak nemáme nikoho dozadu. Buďme rádi, že jsme dali gól na 3:1. Kdyby místo toho soupeř vyrovnal, bylo by to daleko horší a mohlo by být klidně i po nás. Ve třetí třetině jsme pak dostali na 3:2 a zase jsme přestali úplně hrát. Najednou jsme začali být zbytečně nervózní, že bychom ten zápas mohli prohrát a neplnili jsme to, co jsme měli. Řekli jsme si, že budeme hrát 1-2-2 a budeme chodit do brejků, místo toho jsme však hráli každý jinde a ne pospolu. Proto to nefungovalo. Buďme rádi, že jsme ty tři body uhráli. Klukům za to děkuji, ale na tomhle musíme ještě zapracovat. Pokud bude proti nám silnější mančaft a budeme vést takhle o gól, tak to budeme prohrávat. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům za obrovskou podporu v takto důležitých chvílích.“