Zápas pravdy? Zatímco Draci chtějí do play off, Velké Meziříčí bojuje o záchranu

Zápas pravdy? Zatímco Draci chtějí do play off, Velké Meziříčí bojuje o záchranu

Vanessa Vařeková, pátek 23.2.2024
Do konce základní části zbývá pouhých pět kol a zejména ve spodní části tabulky to ještě vypadá na pořádnou melu. Týmy nacházející se od 5. místa níže jsou totiž natolik bodově vyrovnané, že do play off může stále postoupit téměř kdokoliv. A mezi tyto mančafty se řadí i šumperští Draci, které v dalším kole čeká zápas pravdy. V sobotu 24. února se v prostorách šumperské ŠKODA arény představí HHK Velké Meziříčí, jehož případný postup do play off je už spíše jen teoretický. Co je však pro Horáky mnohem důležitější, to je záchrana. A přestože Velké Meziříčí patří mezi oblíbené soupeře Šumperka, v následujícím duelu se může stát cokoliv, poněvadž obě mužstva potřebují za každou cenu bodovat. Sobotní veledůležitý zápas startuje v 17:00.
SKUPINA ČEZ

Takhle se bojuje o záchranu! Velké Meziříčí v posledním kole skolilo hodonínského obra

Horácký klub v závěrečné fázi základní části posbíral veškeré zbytky sil a díky dobrým výsledkům z posledních kol se výrazně přiblížil záchraně. Po vysoké porážce 1:6 s Šumperkem svěřenci Jiřího Adama příjemně překvapili, když dokázali na venkovním ledě přetlačit žďárské Plameny 3:2. Mnohem zásadnější však pro ně byla následující výhra, byť až v samostatných nájezdech, s největším rivalem a zároveň posledním týmem východní skupiny, Valašským Meziříčím. Pak sice Horáci podle předpokladů padli s Havlíčkovým Brodem a Havířovem, nicméně tuto bodovou ztrátu hned vzápětí nahnali. Před zraky domácích fanoušků přestříleli Nový Jičín 7:4, na Technice vydřeli výhru 3:2 a v Kopřivnici dokonce 4:3. Vítěznou sérii Velkého Meziříčí přerušil až Vyškov, který ovládl i poslední vzájemný střet v poměru 7:3. Poté následovala ještě jedna porážka s Opavou, na tu ale dali hokejisté Velkého Meziříčí zapomenout v posledním odehraném kole, když po velkolepém obratu uspěli nad favorizovaným Hodonínem.

S celkovým ziskem 43 bodů patří Velkému Meziříčí prozatímní 11. místo, které by na konci základní části znamenalo udržení druholigové příslušnosti i pro další hokejový ročník. Vyhráno ale svěřenci Jiřího Adama zatím nemají. Na poslední Valašské Meziříčí, které je momentálně největším adeptem na baráž o udržení, mají náskok pouhých 5 bodů. Oba týmy se navíc ještě v jednom zápase potkají.

Případným vítězstvím nad Draky by tak mohli Horáci navýšit náskok na Bobry. Jenomže svěřenci Tomáše Sedláka na Velké Meziříčí umí, vždyť všechny dosavadní vzájemné bitvy ovládli s obrovským přehledem. V prvním utkání exceloval Denis Irgl, který v šumperském dresu debutoval a výraznou měrou se podílel na skalpu Velkého Meziříčí 5:2. V tom druhém si pak Draci otevřeli střelnici a soupeře doslova rozdrtili 11:3. V posledním střetu to sice vypadalo na poměrně vyrovnanou partii, Šumperk si ale to nejlepší schoval až do závěrečné dvacetiminutovky, ve které čtyřmi trefami rozhodl o výhře 6:1. Bude parta kolem kapitána Jaroše po středečním utkání proti Velkému Meziříčí stoprocentní?

Miroslav Juda s Jiřím Doležalem k nezastavení! Bude to stačit k udržení druhé ligy?

Přestože se Velké Meziříčí nachází na předposlední příčce a od posledního místa jej dělí pouhých pět bodů, šance na záchranu nejsou vůbec malé. Velkou zásluhu na tom má nejproduktivnější hráč Horáckého klubu, Miroslav Juda (16+25), který sbírá v průměru více jako bod na zápas. Dalším důležitým dílkem do skládačky je jednadvacetiletý snajpr Jiří Doležal (20+14), jemuž aktuálně patří titul nejlepšího střelce mužstva. V obranných řadách zase dominuje čtyřiadvacetiletý Petr Slabý (6+17). Nemilou statistiku pak drží kapitán Velkého Meziříčí Pavel Ambrož, který je se 107 trestnými minutami nejtrestanějším hráčem celé druhé ligy.

Post brankářské jedničky zastává Jaroslav Juda

Velké Meziříčí letos postrádá gólmana se stabilními výkony a možná právě z tohoto důvodu už v bráně vyzkoušelo celkem sedm jmen. Nejvíce toho doposud odchytal Jaroslav Juda. Pětadvacetiletý strážce velkomeziříčské klece zasáhl do sedmadvaceti duelů, z vítězství se ale radoval pouze v deseti případech. Pět startů zaznamenal Petr Juda a celkem čtyřikrát se mezi tři tyče postavil Lukáš Vejmelka či Ondřej Chaloupek. Ve třech zápasech oblékl dres Velkého Meziříčí David Cinka a ve dvou hvězda prvoligové Třebíče, Pavel Jekel.

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Irgl (38. Ryšavý) – Dudycha, Skopal, Rutar, Minařík, P. Kubíček – J. Horký, Šišolák, Vachutka – Jaroš, Müller, Scheuter – Tarnoczy, Nilsson, Danielčak – Polách.

Velké Meziříčí: Juda J. – Ambrož, Slabý, Lašák, Vovsík, Trnka, Číhal, Dolníček, Kochánek – Paleček, Juda M., Juráň – Ludvík, Klapica, Peš – Broža, Burian V., Vedral – Kotrba, Střecha F., Šantora

Informace o utkání

Termín utkání: sobota, 24. února, 17:00

Místo utkání: ŠKODA aréna Šumperk

Textový přenos: onlajny.com

Video přenos: czechicehockey.tv