Draci vezou tři body i z Kopřivnice

Tomáš Ostřanský, Jaroslav Svoboda, středa 6.11.2019
Draci zvládli další venkovní utkání, byť zápas v Kopřivnici se lépe vyvíjel pro domácí. V první třetině se totiž do listiny střelců zapsal pouze domácí Dominik Suchý. Naopak ve druhé periodě za Draky vyrovnal Jakub Plhal a ve třetí třetině už si Šumperk vítězství pohlídal, když se postupně trefili Jan Milfait, Adam Kofroň a Dan Vachutka.
16.kolo středa 6.11.2019
HC Kopřivnice - DRACI PARS ŠUMPERK
1:4
(1:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 19. Suchý (Stříž) – 34. Plhal (Řezáč, Antonov), 47. Kofroň (Kabelka, Peksa), 51. Milfait (Vachutka, Jaroš), 58. Vachutka. Rozhodčí: Held - Bartek, Bartoň. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 641. Střely na branku: 35:47. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Hromada (Kučera) – Štěpánek, Imrich, Krzak, Šendera, Bail, Fojtík, Stříž (A) – Suchý, Mach J. (C), Sluštík, Marek (A), Ollender, Mach M., Pěnčík, Fojtík, Hrubý, Gola, Brodek, Ďurač.
Peksa (Wanecki) – Drtil (A), Haloda, Gewiese (C), Kabelka, Řezáč, Plhal – Vachutka, Spratek, Scheuter, Müller, Urban, Haluza, Krejčiřík, Pokorný, Jaroš, Antonov, Milfait (A), Hroch, Kofroň.

Šesté vítězství v řadě si připsali hokejisté ze Šumperka v Kopřivnici. Popáté pak během této série inkasovali maximálně jednu branku. Stejně jako v úvodním vzájemném utkání jí však soupeř otevřel skóre.

Draci do utkání vstupovali bez zraněného Tomáše Sedláka, prostor tak po odchodu Davida Chujace dostal sedmnáctiletý Jakub Plhal, který pak měl sehrát v Kopřivnici velmi významnou roli. V úvodní třetině nicméně Draci museli přežít dvě oslabení, což se jim podařilo. Prvním vyloučeným pak byl i Adam Kofroň, který se vrátil domů poprvé jako hráč šumperských Draků. A stejně jako mladý Plhal promluvil do dějin zápasu.

V závěru první třetiny se ochozy kopřivnického stadionu mohly radovat z vedoucí branky. Přečíslení dvou proti jednomu zvládli domácí úspěšně a DOMINIK SUCHÝ se prosadil tváří v tvář Marku Peksovi.

Draci tak prohrávali po úvodní třetině s HC ISMM stejně jako v domácím prvním vzájemném utkání. A podobně jako tehdy i tentokrát se podařilo Šumperku otočit. Předtím ještě museli svěřenci Martina Janečka přežít další dvě oslabení, opět situaci ustáli. A pak udeřili. Trest kopřivnického Fojtíka za faul loktem sice již vypršel, ale Šumperk zůstal usazen v pásmu a na konci celé kombinace stál mladičký JAKUB PLHAL, který vstřelil svůj první seniorský gól v kariéře.

Do poslední třetiny se šlo za nerozhodného stavu a pak se začaly dít další zajímavé a netradiční věci. Bývá obvyklé, že když otec živě sleduje utkání svého syna a ten dá gól, tak z toho má nefalšovanou radost. Jaroslav Kofroň na střídačce Kopřivnice rozhodně neměl. Jeho syn ADAM KOFROŇ totiž využil na konci 47. minuty přesilovou hru a jak se později ukázalo, šlo o vítěznou branku. Navíc asistencí se na ní podílel brankář Marek Peksa. Draci tak momentálně mají s kanadskými body oba brankáře, podobný kousek nedávno předvedl i Michal Wanecki.

V dalším průběhu pak již Draci šli usilovně za vítězstvím. V 51. minutě zahrozila elitní formace týmu a JAN MILFAIT využil nenadálého zmatku v domácí obraně k tomu, aby přidal další gól. Teoretickou šanci mohli domácí získat při vyloučení Jakuba Müllera, Šumperk ale pečetil vítězství ve vlastním oslabení. Skvělou letošní formu potvrdil DANIEL VACHUTKA, který ujel soupeřům a trefil skrze Hromadu přesně.

Draci tak pokračují ve své skvělé letošní bilanci na půdě soupeřů, důležité vítězství navíc přichází před velenáročným duelem, za kterým Šumperk bude cestovat do Hodonína.

ale ten dlouho nevydržel. V čase 46:41 odjel na trestnou lavici Šendera, aby se pak o 18 vteřin později vracel domácí hráč zase do hry. K tomu je potřeba dodat, že otcové hokejistů mají velkou radost, když jejich syn dá gól. Jinak tomu asi bylo v případě kopřivnického kouče Jaroslava Kofroně, který musel sledovat, jak jeho syn ADAM KOFROŇ trefuje v přesilovce vedení svému týmu. Jak se později ukázalo, šlo o vítězný gól.

Draci totiž ve třetí třetině nepřipustili žádné komplikace a pokračovali v cestě za vítězstvím. V 51. minutě způsobila první formace zmatek v defenzívě domácích a JAN MILFAIT pojistil náskok.

Jaroslav Kofroň (HC ISMM Kopřivnice): Bohužel za stavu 1:0 jsme nevyužili své šance a tím pádem se nám nepodařilo soupeři odskočit o více branek. Ve třetí třetině nás začal Šumperk přehrávat a zaslouženě vyhrál. (převzato hctatra.cz)

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): Dnes to bylo velmi těžce se rodící vítězství. Domácí vedli, bojovali, ale rád pochválím náš tým, protože trpělivou hrou v pohybu, kdy jsme neustále zvyšovali obrátky, jsme si celý zápas vzali na svou stranu. Už teď se ale musíme koncentrovat jen a jen na sobotu, kdy nás čeká poslední zápas před pauzou s velmi atraktivním soupeřem.